Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: UAQR3E0Y Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim

Cilt Bakım Ürünleri

Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 2225 ürün bulunmaktadır.

Cilt bakımı işlemi, her yaş grubu ve cilt tipinin ihtiyacına uygun şekilde değişen bir süreçten oluşur. Cilt zamanla güneş, stres, sigara ve alkol kullanımı, yaşlılık belirtileri gibi birçok yıpratıcı etkenle karşı karşıya kalmaktadır. Bu süreç kişiye göre farklılık gösterdiği için her cilt tipinin ihtiyacı olan ürünlerin doğru ve özenli bir şekilde seçilip uygulanması, süreci en hızlı ve sağlıklı bir şekilde onarmaya yardımcı olacaktır. Kişinin cildinin yorgunluğu ve maruz kaldığı etmenlere göre farklı bir tedavi gerekmektedir. 15 yaş cilt bakım ürünleri ve 40 yaş üstü cilt bakım ürünleri içerik ve ihtiyaçlar bakımından farklılıklar göstermektedir. Cilt bakım ürünleri tavsiye edilirken yaş faktörü göz önünde bulundurulması gereken en önemli gerekçelerden biri durumundadır. Genç ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyelerinde yüz yıkama jelleri ve günlük nemlendiriciler bulunurken 60 yaş üstü cilt bakım ürünleri kırışıklık önleyici ve yaşlanma karşıtı losyon ve serumlardan oluşmaktadır. Organik cilt bakım ürünleri ve parabensiz cilt bakım ürünleri her iki yaş grubu tarafından da daha doğal olması yönüyle tercih edilebilir durumdadır. İhtiyaca yönelik uygulama sonucunda sağlıklı bir cilde kavuşmak mümkündür. Bu da kişiyi hem günlük hayatında hem de psikolojik anlamda iyi yönde etkileyeceği için bu süreçte cilt bakımı için nelerden vazgeçip nelere başlamanız gerektiği konusunda doğru bilgi alıyor olmanız en önemli nokta olacaktır. Ciltte eksik olanları tespit edip buna uygun ihtiyacı karşılamak için ürün arayışında bulunmak en doğru ve sağlıklısı olacaktır.

Cilt Bakım Ürünleri ve Kullanım Şekilleri

Cilt bakımı ürünleri kategorisi altında; anti-age yaşlanma karşıtı, akne-sivilce bakım ürünleri, her cilt tipinin ve yaşının ihtiyacına uygun maske ve losyonlar, dudak ve göz çevresi kremleri, kaş kirpik serumları ve bunun gibi daha birçok seçenek bulunmaktadır. Sadece kadın odaklı bir cilt bakım kategorisi olmadığı için erkek bireyler için de isteklerini karşılamak adına seçeneklere rahatlıkla ulaşım sağlayabileceklerdir. Cilt bakımı için en önemli nokta, doğru ürünü doğru miktarda ve düzenli aralıklarla kullanmaktır. Bu ayrımın yapılabilmesi için bütün ürünlerde cilt tipi ve kullanım aralıklarının farklılıklarından ve etken maddelerindeki özelliklerden haberdar olmak gereklidir. 

Cilt tiplerine göre bir ana ayrım bulunan cilt bakım ürünleri öneri edilirken atopik cilt tipi, kuru cilt tipi, yağlı cilt tipi, karma cilt tipi ve diğer tüm cilt tiplerine uygun olan ürünler ayrı kategoriler altında incelenip en uygun olanın seçilmesi doğru sonuç verecektir. Bu ayrım aranan ihtiyaca uygun sonucun daha çabuk elde edilmesini sağlar. Cilt tipi seçildikten sonra cildin pembe-sarı alt tonlarından birine göre olup olmadığı ayrımına bakılmalıdır. Bu ayrımı yapıldıktan sonra geniş bir renk kartelasından kişinin kendisine uygun olanı bulması daha kolay olacaktır. Light, medium, berry pink, dark, natural peach, teinte light, teinte medium gibi oldukça geniş bir skaladan kolayca kendi cilt renginize uygun olan ürünü bulup kullanmak doğru sonuç verecektir.

Cilt Tiplerine Göre Ürün Seçimi

Profesyonel ve günlük makyajın sabitlenmesi ve gün içinde de bozulmasını önlemek için rahatlıkla kullanılabilecek göz ürünleri, dudak ürünleri, ten ürünleri ve kaş kirpik ürünleri bulunmaktadır. Makyaj öncesinde, iyi yıkanmış ve nemlendirilmiş bir cilt en iyi sonucu alınmasını sağlar. Bunun için kullanabilecek losyon, yüz yıkama jeli, peeling, yatışıtırıcı kremler ve hassas cilt tiplerine özel yüz yıkama köpüğü seçenekleri bulunmaktadır. Cilt yıkama özelinde, peeling hassas ciltler için çok sık aralıklarla ve yoğun şekilde uygulanmaması gereken bir süreçtir. Hassas cilt tiplerine uygun peeling ve yıkama jellerine sitedebirçok marka ve ödeme kolaylığıyla ulaşılabilir durumdadır. Doğru ürünleri kullanarak cildi düzgün bir şekilde temizleyip nemlendirdikten sonra uygulanacak makyaj alınan verimliliği arttıracaktır. Makyaj öncesi ve de sonrasında kullanılabilecek ürünlerin dışında cilt bakımı kategorisinde dermokozmetik ve oil-free fondötene ulaşılabilir. Oil-free fondötenlerin kullanımı da cilt tipleri ayrımı sonucunda yağlı ciltlerin daha iyi bir sonuç alabilmesi için geliştirilmiş olmaktadır. 

Makyaj ve Cilt Bakımı:

Makyajdan önce cildi nemlendirmek ne kadar önemliyse makyajı ciltten iyi bir şekilde arındırabilmekte önemlidir. Bunun için de tonik ve kısa süreli kullanım için makyaj temizleme mendillerine ulaşılabilir. Peeling, tonik, yüz yıkama jeli kullanımı günlük rutinin için de kolay bir süreç iken seyahatlerde cilt temizlemek için makyaj temizleme mendilleri de derinlemesine temizlik ve taşıma kolaylığı açısından en uygun seçeneklerden biri olacaktır. Yüz yıkama jel ve köpüklerinden vazgeçemeyen kişiler için farklı ürün ve markaların seyahat boyu olarak adlandırılan 15ml, 30ml gibi küçük boy seçenekleri de bulunmaktadır. Seyahat ederken kullanmanın dışında bu boydaki cilt bakım ürünlerine, yeni bir markanın ürününü deneme konusunda tereddütlü olduğunuzda da bir seçenek olarak başvurulabilir. Bu anlamda da Evdeeczane farklı boy seçeneğiyle taşınabilirlik ve yeni ürünlerle tanışmanın kolaylaşmasına yardımcı olmaktadır.

Doğal Süreçte Cildin Değişimi

Zamanla doğal bir süreç içinde cilt bariyeri zayıflar ve dış etkenlere karşı daha savunmasız hale gelir. Stres ve alkol-sigara bağımlılığı ya da güneşe aşırı maruz kalınmamış olsa bile yaş aldıkça kendiliğinden cilt elastikiyeti kaybolur. Bunu iki şekilde onarmak mümkündür. İlk yol önlem alarak yaşlılık sebepli kırışıklığı oluşmadan önlemekle mümkündür. Diğeri de oluştuktan sonra kırışıklık görünümünü azaltmaya çalışmak ve cilt parlaklık-elastikiyetini tekrar sağlamakla oluşur. İki yol için de uygun ürünler mevcuttur. Kırışıklık karşıtı anti-aging kremler ve gece gündüz olarak ayrılan birbirini destekleyici iki ayrı krem mevcuttur. Bunun için dermatolojik cilt bakım ürünleri geliştirilmiştir. Düzenli kullanım sonucu en verimli sonuca ulaşılabilir. Cilt için kullanılan ürünlerden maksimum verim almak kişinin kendisine uygun markayı seçmesiyle de yakından ilişkilidir. Cilt bakımı kategorisi altında marka çeşitliliği konusunda da birçok seçenek mevcuttur. 

Çeşitli kozmetik ve dermokozmetik ürün arasından kendinize uygun olanı filtreleyerek bulabilirsiniz. Filtrelemek için marka, cilt tipi, kullanım amacı, ürün formu ve fiyat skalası da bulunmaktadır. Kullanmak istediğiniz ürüne ulaşmak için filtreleme sistemiyle daha hızlı ve doğru bir sonuç alabileceksiniz. Bu süreçleri kullanarak günümüzde çevre kirliliği de dahil olmak üzere cilt sağlığını olumsuz yönde etkileyecek birçok faktör azaltılabilir. Doğru marka ve dozaj seçimiyle kişi kendine uygun rutini kolayca oluşturabilir hale gelecektir. Bu rutini destekleyebilecek yan ürünlerle uzun vadeli sonuçlar alınabilir. Cilt tipi bu uygulamalar için ilk adım olduğundan cildi tanıyarak bu rutini oluşturmaya başlanmalı. Karma, yağlı, hassas, kızarık, akneye meyilli ve buna benzer cilt tipleri içinden cilt tipi doğru tespit edilerek rutin oluşturulmalı. Bu ayrımı yaptıktan sonra cilt bakım ürünleri seti arasından seçim yapmak daha kolay bir hale gelecektir. Ardından alınacak ürünlerin kalitesi de bu rutinin verimliliğini arttıracaktır. Markaların test edilmiş ve onaylanmış ürünleri de bu rutini oluştururken güveni arttıran bir etmen olacaktır. Cilt en değerli hazinelerden biri olduğu için öncelikle onu tanıyıp ihtiyaçlarını belirleyip ona uygun tedaviye başlamak için hazırlık yapmak en hızlı ve etkili sonuç olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.