Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: JSHRBOBH Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim

Omega 3 & Balık Yağı Takviyeleri

Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 112 ürün bulunmaktadır.

Balık, insan vücudu için son derece önemli bir besindir. Balık tüketimi vücuda pek çok fayda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra balık dokusundan elde edilen balık yağının tüketimi de oldukça yararlıdır. Balık yağının içeriğinde bol miktarda D vitamini, DHA ve en önemlisi Omega 3 bulunmaktadır. Ayrıca Omega-6 ve A vitamini de içermektedir. Beyin gıdası olarak da adlandırılan balık yağı genellikle ton balığı ve uskumru gibi yağlı balıklardan elde edilmektedir. Çocuklarda ve yetişkinlerde gıda takviyesi olarak kullanılabilen faydalı bir yağdır. Vücut bağışıklığını güçlendirmede büyük bir etkiye sahiptir.

Sağlıklı Bir Vücut İçin Olmazsa Olmaz Omega 3

Balık yağı içeriğinde bulunan Omega 3 vücut tarafından üretilememektedir. Bu nedenle dışardan gıdalarla ya da takviye olarak alınması gerekir. Düzenli şekilde balık tüketerek bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ancak özellikle çocuklar balık yemede her zaman istekli olmayabilir. Bu gibi durumlarda takviye gıda şeklinde kullanılabilir. Omega 3 eksikliği vücutta bazı problemlere neden olabilir. Cilt hastalıkları, gelişimin gerilemesi, öğrenmede ve odaklanmada zorluk yaşanabilir. Saç diplerinde kepeklenme yanı sıra saç dökülmesinde artış görülebilir. Omega 3 yağı vücudun kendi kendini ısıtabilmesi için önemli bir role sahiptir. Omega 3 yağ asitlerinin eksikliğinde el ve ayaklarda normalden daha fazla üşüme gerçekleşebilir. El ve ayak tırnaklarında kırılmaların artması da Omega 3 eksikliğinin belirtilerinden biridir. Uzmanlar tarafından beyin gıdası denilen Omega 3 beyin fonksiyonlarının işlemesinde önemli bir etkiye sahiptir. Eksikliğinde uyku bozuklukları ortaya çıkabilir. Konsantrasyon bozukluğu ve odaklanamama sorunları artış gösterdiğinde Omega 3 değerlerinizi kontrol ettirmenizde fayda vardır. 

Vücudumuzda bu denli büyük etkisi olması nedeniyle "Omega 3 ne işe yarar?” sorusu sıkça sorulmaktadır. Omega 3 vücuda düzenli şekilde alınması gerekir. Vücut fonksiyonlarının düzenli bir şekilde çalışmasını, bazı ciddi hastalıkların önlenmesini, cilt ve deri problemlerinin düzelmesini ve odaklanmanın artmasını sağlar. Her şeyin gereğinden fazlası vücuda zarar vereceği gibi Omega 3 de gereğinden fazla alınmamalıdır. Tüm değerlerinizin takibini doktorunuz ile beraber yaparak gerekli ölçüde bu vitaminleri almanızda fayda vardır. "Omega 3 balık yağı nasıl kullanılır?” sorusu sıkça sorulmaktadır. Bu sorunun cevabı ürünün formuna göre değişiklik gösterecektir. Hap ve şurup şeklindeki takviyeler direkt yutulurken bazı kapsüller yutulmadan önce çözdürülmesi gerekmektedir. Gün içerisinde kullanılması gereken özel bir zaman dilimi yoktur. Ancak genellikle tok karnına tüketilmesi tercih edilmektedir. Balık yağı takviyesi kullananlar hem enerji hem bağışıklık gibi açılardan farkını belirgin şekilde hissetmişlerdir. Balık yağı yaz mevsimi de dahil olmak üzere tüm yıl düzenli şekilde kullanılmalıdır.

Omega 3 Balık Yağının Vücuda Faydaları

Omega 3 balık yağı faydaları saymakla bitmez. Omega 3’ün en büyük yararlarından biri zekayı, hafızayı ve odaklanmayı güçlendirmesidir. Bu sayede çocuklarda başarıyı getirirken, yaşı ileri kişilerde yaşlanmayı geciktirmektedir. Omega 3 balık yağı her yaş grubunun tüketimine uygundur. Balık yağı vücut tarafından üretilemediği gibi vücutta depolanması da mümkün olmamaktadır. Bu nedenle düzenli bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Bilimsel çalışmalar ile desteklenen pek çok faydası bulunmaktadır. 

Bunlardan en dikkat çekeni kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma sağlamasıdır. Kanın pıhtılaşmasını önlediği için kalp rahatsızlıklarında oldukça faydası bulunmaktadır. Ayrıca özellikle kalabalık şehirlerin en büyük problemlerinden biri olan hava kirliliğinin kalp üzerindeki zararlı etkilerini azalttığı görülmüştür. Eklem ve kemikleri güçlendirerek kireçlenme gibi hastalıkların önüne geçilebilmektedir. Yaşlanma belirtilerini büyük oranda azaltmaktadır. Ayrıca sanılanın aksine balık yağı kilo aldırmaz, aksine yağ yakımını hızlandırmaktadır. Omega 3 eksiği bulunan kişilerin hafızası daha çabuk gerilemektedir. Kas kaybını engellemeye yardımcı olmaktadır. Göz sağlığına büyük faydası vardır. Omega 3 balık yağı kemik sağlığı için son derece önemlidir. Kemik sağlığında kalsiyum, magnezyum ve D vitamini kadar Omega 3’ün de etkisi göz ardı edilmemelidir. 

Çocukların gelişiminde oldukça büyük bir payı vardır. Bu nedenle özellikle Omega 3 içeren besinleri yemeyen çocukların ek takviye olarak Omega 3 alması gelişim döneminde yararına olacaktır. Ayrıca zekâ gelişimini ve odaklanmayı büyük ölçüde destekleyecektir. Bağışıklığın güçlenmesine, metabolizmanın düzenli çalışmasına, vücut direncinin artmasına yardımcı olur. Omega 3’ün bir başka faydası vücuttaki kötü kolesterol olan LDL değerini düşürerek iyi kolesterol HDL değerini yükseltmektedir. Bunun yanı sıra vücuda alınan çeşitli vitaminlerin de emilimi arttırmaktadır. Vücuda daha pek çok faydası bulunan Omega 3 balık yağı aksatılmadan düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Balık tüketerek alabileceğimiz Omega 3 ve Omega 6 gibi yağlar besinlerden alamadığımızda takviye gıda şeklinde dışardan alınması gerekmektedir.

Çocuklar ve Yetişkinler İçin Omega 3 Balık Yağı

Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için vücudumuzun ihtiyaç duyduğu bazı vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Bu vitaminleri her zaman besinlerden almak mümkün olmayabilir. Omega 3 de bu değerlerden biridir. Oldukça az besinde bulunması ve vücudun kendi kendine üretememesi pek çok kişinin Omega 3 eksikliği yaşamasına neden olur. Bu gibi durumlarda takviye edici gıdalardan destek alınabilir. Omega 3 balık yağı en çok ihtiyaç duyulan takviyelerden biridir. Omega 3 balık yağı çeşitleri birbirinden farklı formlarda üretilmektedir. Balık yağı kapsül, tablet, hap, şurup gibi formlarda kullanılabilir. Farklı formdaki takviyelerin etkisinde belirgin bir farklılık bulunmamaktadır. Omega 3 balık yağı hapı yetişkinler tarafından daha sık tercih edilmektedir. 

Günde alınması gereken miktar bir hapın içerisinde bulunan değerlere göre değişkenlik gösterecektir. Yaşınıza ve sağlık durumunuza göre eczacınıza ya da doktorunuza günlük doz miktarını danışabilirsiniz. Gereken miktardan fazla alınması bünyeye zararlı olacaktır. Omega 3 balık yağı hapı fiyatı ürünün markasına ve içerisinde bulunan hap miktarına göre değişkenlik gösterecektir. Omega 3 balık yağı kapsül, çiğnemeden direkt olarak yutulması gerekmektedir. Bir jelatin içerisinde bulunan balık yağı, midede bulunan asitler sayesinde çözülür. Çocukların yutmakta zorluk çekebileceği kapsül ve hap şeklindeki balık yağları sıklıkla yetişkinler tarafından kullanılmaktadır. Omega 3 balık yağı şurubu sıklıkla çocuklarda tercih edilmektedir. Hap ya da kapsül yutmaktan daha kolay olduğu için çocuklar için şurup daha ideal olacaktır. 

Balık yağı takviyelerinin pek çok farklı form seçenekleri olduğu gibi tat olarak da farklı aromalarda seçenekler bulunmaktadır. Özellikle kokusundan ve aromasından hoşlanmayan çocuklar balık yağını tüketmek için isteksiz olabilirler. Bu nedenle Omega 3 balık şuruplarının çocuklar için geliştirilmiş, limon, portakal, tutti frutti gibi aroma çeşitleri bulunmaktadır. Bu sayede çocuğunuz şurubunu severek kullanacaktır. Tercih edeceğiniz balık yağının doğal olmasına dikkat edilmelidir. Yetişkinler ve çocuklar tarafından düzenli Omega 3 balık yağı kullanımı büyük önem taşımaktadır. Takviye balık yağlarının hangi balık kullanılarak üretildiği ve formu markadan markaya değişmektedir. Sizin için kullanımı en rahat olacak seçeneği kullanabilirsiniz. Düzenli şekilde alınması gereken Omega 3 balık yağı vücuda etkisi iyi olacaktır. Omega 3 balık yağı fiyat bilgisine ve tüm ürünlere Evdeeczane sayfasından ulaşabilirsiniz. Ürün miktarına, markaya ve ürün formuna göre size en uygun ürünü tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.