x
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim

Tırnak Bakım Kremleri & Yağları

Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 14 ürün bulunmaktadır.

Tırnak, insan da ve birçok hayvan da bulunan vücudun bir parçasıdır. Parmak uçlarının üst kısmını örten sert bir tabakadan oluşur. Parmakların kullanımını kolaylaştıran ve üst et tabakasının zarar görmesini engelleyen bir yapıdır. Sağlıklı bir bireyin vücudunda 20 adet parmak bulunur. Bu 20 adet parmağın her birinin ucunda tırnak bulunması gerekir. Tırnaklar keratin adı verilen oldukça sert bir maddeden oluşur. Bu keratin sertleşmiş bir proteindir. Sağlıklı bir insan tırnağı günde ortalama 0.1 milimetre boyunda uzamaktadır. El tırnakları 4-6 ay içerisinde, ayak tırnakları ise 12-18 ay içerisinde kendisini tamamen yenilemektedir. Tırnakların uzama hızı kişilerin sağlık durumuna, yaşa, tırnağa uygulanan bakıma, cinsiyete, mevsime ve doğuştan gelen kalıtsal özelliklere göre birçok farklılık gösterebilir. 

Tırnak bakımı kişilerin günlük bakımı kadar önemli bir detaydır. Bakılmayan, yeterli özen gösterilmeyen tırnaklar zamanla kırılmalara, yıpranmalara, kopmalara ve tırnak hastalıklarına varana kadar çok çeşitli olumsuzluklar ile karşılaşabilir. Tırnakların günlük bakımlarının yanında haftalık veya aylık daha detaylı bakımları da yapılması gereken önemli işlerden biridir. Tırnak bakım ürünü tırnağın özelliğine göre veya tırnakların ihtiyaçlarına göre oluşturulur. Her ürün her tırnağa yararlı gelmeyebilir. Kişiler tırnak yapılarını ve tırnaklarının ihtiyaçlarını iyi saptamalı ve bunun doğrultusunda ürünler seçmelidir. Yanlış ürün seçimi ve yanlış ürün kullanımı daha sonrası için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Tırnak bakımı seti içerisinde tırnakların ve tırnak etlerinin temizlenmesinde ihtiyaç duyulan tüm aletleri ve bakım kremlerini bünyesinde bulundurmaktadır. Tırnağın törpülenmesi, kesilmesi, şekil verilmesi, tırnak etlerinin bakımı gibi daha birçok aşama için farklı aletler ve farklı bakım ürünlerinin kullanımı gereklidir. Bunlar göz önüne alınarak bakım doğru ve düzgün bir şekilde yapılmalıdır.

Tırnak Bakımı Ürünleri

Tırnaklar, kişiden kişiye değişen farklı modeller de ve farklı özellikler de bulunabilir. Tırnakların şekli, rengi, sertliği, gücü gibi birçok madde farklılık gösteren etkenler arasında yerini alır. Tırnaklar bakım gerektiren vücut parçalarındandır. Özellikle tırnakta oluşabilecek hastalıklardan korunması için düzenli ve doğru bakım son derece önemli bir aşamadır. Bakımı her ne kadar kolay gibi görünse de oldukça dikkat gerektiren meşakkatli bir iştir. Parmak etinin direkt üstünde yapışık bir şekilde olması özellikle tırnak kesimlerinde dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelir. Yanlış kesim hem tırnak etine hem de tırnağın yapısına zarar vermektedir. Daha sonrasında uzun süreli acı hissi görülür. Tırnaklar özellikle kadınlar için vücudun önemli bölgelerinden birinin başında gelmektedir. 

Bakımlı tırnaklar güzelliğini ön plana çıkaran detaylardandır. Bu sebeple kadınlar erkeklere oranla tırnak bakımına oldukça önem gösterir. Tırnaklar için yapılan özel yağlar ve tırnak bakımından uzman kişiler tarafından uygulanan teknikler bu parçaların daha düzgün bir görünüme kavuşmasını ve daha sağlıklı bir yapıda olmalarını sağlar. Özellikle kadınlar için tırnakların hoş görünümü son derece önemlidir. Bu sebeple sadece tırnak bakımı değil bununla beraber tırnağın renginin değişimi de önemli işçiliklerdendir. Tırnak bakımı oje kullanımı ile devam eden aşamalardan oluşur. 

Tüm bakım aşamaları tamamlandıktan sonra kadınlar için önemli noktalardan olan oje, tırnağın istenilen renkte görünmesini sağlayan bir çeşit boyadır. İstenildiği zaman aseton ile çıkarılabilen bu boyalar tırnakların doğal renginin dışında daha farklı renklere bürünmesini sağlamaktadır. Kadınların tamamlayıcı aksesuarlarının yanında yer alır. Ojeler her ne kadar hoş bir görünüm sağlasa da zamanla tırnaklar da yıpranmalara ve renk değişimlerine sebebiyet verir. Bunu önlemek için ise tırnak güçlendirme bakımı yapılmalıdır. 

Bu bakım tırnağın yapısında bulunan keratini arttırarak yapılır. İşlem gören tırnaklar da bir süre sonra keratin doğal yapısını kaybeder. Tırnaklar da incelmeler, çabuk kırılmalar, yavaş uzamalar görülür. Bunu önlemek için de genellikle tırnağa keratin takviyesi veya protein ağırlıklı bir beslenme düzeni oluşturulur. Doğal yapısını kaybeden tırnak ek takviyelerin de beraberinde eski formunu geri kazanmaya çalışır. Tırnak bakımı uzatma işlemi yavaş uzayan tırnaklar için yapılmaktadır. Tırnağın uzamasının doğal seyrine getirilerek yapılır.

Tırnak Bakım Yağları

Tırnak, başlı başına bir kültür meselesi olabilmektedir. Geçmiş zamanlarda özellikle batı kültüründe uzun tırnak kadınlığın, kadınların simgesi olarak gösterilmektedir. Bu sebeple tırnağa verilen önem her alanda farklılık gösterir. Tırnak, bakım isteyen bir parçadır. Özenli ve dikkatli bakım sağlıklı tırnakların göstergesini oluşturur. Her tırnak aynı bakım ürünleri veya aynı bakım şekliyle bakılmaması gerekir. Tırnakların yapıları kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu sebeple bakımları da farklılık göstermelidir. 

Tırnak bakım ürünleri hemen hemen her tırnağa uyumlu birçok ürün skalası bulundurur. Yıpranmış tırnakların güçlendirilmesi, kırılan tırnakların onarımı, renk değiştirmiş veya sararmış tırnakların doğal rengine kavuşturulması, yavaş uzayan tırnakların doğal seyrine getirilmesi gibi farklı amaçlar için üretilen tırnak bakım ürünleri vardır. Her ürün farklı amaca hizmet ettiğinden dolayı ürün çeşitliliği son derece önemli ve gereklidir. Bu ürünler içerisinde bakım kremleri, yağlar, bakım aletleri vardır. Özellikle tırnak bakım yağı en sık kullanılan yardımcı ürünlerdir. 

Yağlar içerisinde tırnakların ihtiyaç duyduğu birçok farklı karışım veya tek başına farklı vitaminler bulunur. Bu bakım ürünleri içerisinde klasik tırnak bakım yağı, el ve tırnak kremi, limon yağı, tırnak balsamı gibi çeşitli malzemeler bulunur. Her birinin tırnakta yarattığı etki farklıdır. Tırnağa bakım yapma görevini üstlenen bu yağlar ve kremler yeterli miktarda ve düzenli kullanımda olumlu sonuçlar gösterebilmektedir. Tırnak bakımı yağı farklı vitaminlerin karışımı veya bitkilerin özlerinden oluşur. Tırnağın ihtiyacı olan proteini sağlayan yağlar kullanımı oldukça yaygındır. Bu bakım yağları içerisinde de bu türden ürünler bulunur. 

Tırnak bakımı kremi ise genellikler tırnak etlerinin ve ellerin yumuşamasına yardımcı olan krem çeşididir. Tırnak etlerinin temizlenmesi için bu kısımların önceden yumuşatılması gerekmektedir. Bu yumuşama bakım kremleri ile yapılabilir. Tırnak bakım kremleri tırnakların daha güçlü uzamasına ve daha sağlıklı bir duruşa sahip olmalarını sağlar.

Tırnak Bakım Ürünleri ve Çeşitleri

Tırnakların, parmakların şeklinin belirlenmesinde önemli rol oynarlar. Parmakların hemen üstünde ete yapışık bir şekilde bulunan bu tırnaklar şekli ve dokusu bakımından önemlidir. Tırnak şekli özellikle kadınlar için son derece önemli bir oluşumdur. Kadınların ellerine ve tırnaklarına erkeklere oranla daha fazla dikkat etmesi tırnaklarının şeklinin önemli bir detay haline gelmesini sağlar. Tırnaklara şekil verilirken birçok farklı alet kullanılmaktadır. Birbirinden farklı aletler farklı amaçlar için tercih edilir. Tırnak bakımı aletleri hemen hemen her yerde bulunabilen basit ürünlerdir. Törpü, tırnak pensi, tırnak makası, tırnak fırçası, tırnak eti itici, katikül makası, tırnak eti pensi gibi birçok ürün bu bakım aletleri içerisinde yer alır. 

Halk arasında en bilineni törpüdür. Naturalove tırnak bakım törpüsü tırnağın kenarlarının yavaş bir şekilde kısaltılması, öğütülmesi ve şekil verilmesi için kullanılır. Tırnak istenilen boyutlarda kesildikten sonra kalan yerlerinin düzeltilmesi için sıklıkla tercih edilir. Genellikle zımpara levhaları, seramik, cam, kristal ve düz metallerden yapılma farklı çeşitleri bulunur. En çok bilinen ise zımpara levhalardan oluşan törpülerdir. Bebekler ve yetişkinler için bu tarz törpüler bulunur. 

Tırnak bakımı uzatma işlemi çeşitli yağlar kullanılarak belirli bir zaman içerisinde istenilen boya gelmesidir. Genellikle tırnaklar temizlendikten ve kesildikten sonra farklı yağlar kullanılarak tırnak etleri ve tırnak yüzeyi beslenir. Bu işlem tırnağın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar. Bitkizen tırnak bakım losyonu tırnak etlerinin sağlıklı bir şekilde temizlenmesi için kullanılır. Tırnakları onararak daha güçlü bir hale getirmektedir. Tırnak yüzeyinde meydana gelen beyaz noktaların giderilmesini sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.