x
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim

Ağız & Diş Ürünleri

Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 418 ürün bulunmaktadır.

Ağız temizliği, basit bir ifadeyle, dişlerinize tam bir ağız bakımı yapmak için ağız temizleme ürünlerini ve sıvılarını doğru şekilde kullanmak anlamına gelir. Kullanılan en yaygın ağız temizleme ürünü gargaradır. Bu özel bir sıvı türüdür ve ağzınızı çalkalayarak temizlemenize olanak tanır. Bu tip bir gargara kullanmak günlük ağız temizliği ve hijyenini korumanıza yardımcı olabilir. Ağız temizleme sıvıları aynı zamanda antibakteriyel solüsyonlar oldukları için ağzınızdaki mikrobiyal bakterilerin etkisini azaltmaya yardımcı olurlar. Bununla birlikte, piyasada bulunan farklı ağız gargaraları vardır ve bunlar, mantar önleyici ve anti-analjezik etkilere sahip formüllere sahip olabilir. Kısacası bazı ağız temizleme sıvıları yalnızca temel ağız hijyeni sağlarken diğerleri farklı ağız sorunlarını çözmek için formüle edilmiştir. Pek çok ağız temizleme ürünü vardır ancak anti-bakteriyel ağız temizleme sıvıları oldukça popülerdir ve genellikle temel diş hijyeni için tercih edilmektedir. Genel olarak, ağız temizleme suyu alkol, florür, kalsiyum, tatlandırıcı ve antiseptik benzeri temel bileşenler içerir. Florür birçok gargarada bulunur ve diş minesinin güçlenmesine yardımcı olurken, çürük oluşumunu da engeller. Fırçalama için en temel ağız temizleme ürünlerinden bir diğeri diş fırçasıdır. Eğer dişlerinizi fazla sert fırçalıyorsanız yumuşak tüylü bir tane satın almanız daha doğru bir karardır. Birçok insan dişlerini giysilerindeki inatçı lekeleri temizliyormuş gibi fırçaladığı için sorunlarla karşılaşabilir. Bu yüzden fırçalama tekniklerini araştırmak faydalı olabilir. Her ne olursa olsun, diş minenizin hassasiyetine uygun bir diş fırçası seçmek ve dişlerinizi günde en az 2 kez fırçalamak diş sağlığınız açısından hayatidir.

Doğru Diş Macununu Seçmek Oldukça Önemli

Buradaki ipucu, eksiksiz bir ağız bakımı sağlayan bir diş macunu seçmektir. İş hekiminiz size ihtiyacınıza uygun bir diş macunu tavsiye edebilir. Sert kıllı fırçaları kadar, beyazlatıcı gargaralar ve sert diş macunların da diş minenizi aşındırabilir ve varsa protezlerinize zarar verebilir. Beyazlatıcı diş macunları genellikle takma dişlerin rengini çok az değiştiren peroksit içerebilirler. Diş yapınıza uygun bir diş macunu seçmek sağlıklı dişlere sahip olmanın püf noktasıdır. Günde iki kez diş fırçalamak kadar, 24 saatte bir diş ipi kullanmak da diş sağlığınızı korumak açısından oldukça önemlidir. Sağlıklı dişler için günde iki kez veya en az bir kez diş ipi kullanmalısınız. Diş ipi kullanmak, dişler arasına sıkışan yiyecek parçacıklarını uzaklaştırmanıza ve diş eti hastalıkları veya periodontal hastalıkları, diş çürümelerini ve plağı önlemenize yardımcı olacaktır. Bunun haricinde dil sıyırıcılar, dilinizde bulunan bakterileri veya dilinizde oluşan beyaz renkli kalıntıları gidermenize yardımcı olur. Yüksek diş hijyeni seviyelerini korumanıza rağmen, neredeyse her insan 60'lı yaşlarına kadar en az bir çürüğe sahip olur. Belli bir yaştan sonra diş protezi kullanmak oldukça yaygındır. Diş protezlerinizin ağzınızda sıkıca kalmasını sağlamak, protez kullanımı sırasında sorun haline gelebilir, ancak bu sorunu ortadan kaldıracak çeşitli ürünler karşınıza çıkar. Güvenilen ve eczanelerde satılan diş protez yapıştırıcı rahat ve uzun süreli güvenlik sağlamak için tasarlanmıştır. Çinko içermeyen formüllü protez yapıştırıcılar, ürünü yutmaktan veya belirli bileşenlere maruz kalmaktan endişe edenler için güvenlidir. Güçlü yapışkan, protezlerin yerinde kalmasını ve yiyecek parçacıklarının protezlerin altında kaymamasını sağlar. Yumuşak krem, hassas bir ağızda tam oturmayan protezler için güzel bir yastıklanma sunar. Protez yapıştırıcısı, günlük rutinlerinde mümkün olduğunca kimyasallardan kaçınmaya çalışanlar için harika bir seçimdir. Sakız mumu ve faydalı bitkiler gibi doğal maddeler kullanmak, ağrılı ve hassas diş etleriniz olsa bile etkili bir sonuç verir.

Elektrikli Diş Fırçaları ve Tedavi edici Gargaralar

Şarjlı diş fırçası, yeterince uzun süre fırçalandığında bile ulaşılması zor noktalara ulaşamamak ve bazı kötü fırçalama alışkanlıklarınızdan kurtulmanıza yardımcı olmak için tasarlanır. Elektrikli diş fırçaları dişleri ve diş etlerini manuel bir diş fırçasından çok daha iyi temizleme eğilimindelerdir. Elektrikli diş fırçası kullanan kişilerin manuel diş fırçası kullananlara kıyasla daha sağlıklı diş etlerine sahip olduğu, daha az diş çürümesiyle karşılaştığı ve dişlerini daha uzun süre koruduğu bilinen bir gerçektir. Diş fırçası elektrikli olduğunda, özellikle her iki yönde dönen kafaları veya salınımlı kafaları olanlar, plağı gidermede gerçekten etkilidir. Bu, diş çürümesini ve diş eti hastalıklarını uzak tutmaya yardımcı olur. Elektrikli diş fırçalarının avantajları göz önüne alındığında, bir tane satın almak doğru bir yatırımdır ve ağzınızın sağlığına gerçekten fayda sağlayabilir. İki ana gargara tipi bulunur: tedavi edici ve kozmetik. Terapötik gargaralar, formülasyona bağlı olarak hem reçetesiz olarak hem de reçeteyle alınabilir. Plak, diş eti iltihabı, ağız kokusu ve diş çürümesini azaltmaya veya kontrol etmeye yardımcı olan tedavi edici ağız gargaraları da vardır. 6 yaşından küçük çocuklar, bir diş hekimi tarafından belirtilmedikçe gargara kullanmamalıdır, çünkü istemeden büyük miktarlarda sıvı yutabilirler. Kozmetik gargara, ağız kokusunu geçici olarak önlemeye yardımcı olur. Örneğin, bir ürün ağız kokusuyla ilişkili bakterileri öldürmüyorsa, faydasının yalnızca kozmetik olduğu kabul edilir. Terapötik gargara ise ağız kokusu, diş eti iltihabı, plak ve diş çürüğü gibi durumları kontrol etmeye veya azaltmaya yardımcı olan aktif bileşenlere sahiptir. Bunun haricinde ağız temizleme jeli olarak bilinen sıvıları da ağız sağlığınızı korumak için kullanabilirsiniz.

Ağız ve Diş Ürünleri Diş Sağlığınız Korumaya Yardımcı Olur

Ağız sağlığı temiz dişlerle başlar. Dişlerinizin diş etlerinizle buluştuğu alanı temiz tutmak diş eti hastalığını önleyebilirken, diş yüzeylerinizi düzenli fırçalamak çürükleri ve diş eti hastalıklarını ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Özellikle greyfurt veya soda gibi asitli bir şeyler tüketiyorsanız yemekten hemen sonra dişlerinizi fırçalamamalısınız. Dişlerinizi fırçaladığınız da bir dil temizleyicisi kullanabilirsiniz. Florürlü bir diş macunu ve ağzınıza rahatça uyan yumuşak kıllı bir diş fırçası tercih edebilirsiniz. Diş macunu rengi sanılanın aksine diş sağlığına doğrudan etki etmez. Önemli olan macunun doğru formülasyona sahip olup olmadığıdır. Elektrikli veya pille çalışan bir diş fırçası kullanmayı düşünebilirsiniz, bu da plakayı ve hafif bir diş eti hastalığı biçimini elle fırçalamadan daha fazla azaltabilir. 

Şarjlı diş fırçası fiyatları normal fırçalara göre biraz daha pahalı olma eğilimdedirler. Fakat daha uzun süre kullanıma uygun oldukları için, bu alışverişe bir bakıma yatırım gözüyle bakabilirsiniz. Dişlerinizi fırçalarken diş fırçanızı hafif bir açıyla tutmanız oldukça önemlidir. Dişlerinizi dairesel kısa ileri geri hareketlerle nazikçe fırçalayın. Çok sert veya orta sert kıllarla fırçalamak diş etlerine zarar verebilir. Dişlerinizi en az iki dakika fırçalayın. Dilinizin yanı sıra dişlerinizin dışını, içini ve çiğneme yüzeylerini fırçalamayı unutmayın. Gerekirse bir diş ipi veya dental gargara kullanmayı ihmal etmeyin. Diş protezi kullanıyorsanız bir ağız temizleme süngeri kullanmayı düşünebilirsiniz. Diş protezleri söz konusu olduğunda çinko içermeyen formülü bir diş yapışkan krem tercih etmelisiniz. Bu kremler gevşek protezler için rahat, uzun süreli güvenlik sağlamak için oldukça faydalıdır. Kremi diş etlerine uyguladıktan sonra tüm gün tutuş için takma dişleri rahatça yerine yerleştirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.