Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: OT78DQG8 Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim

Güneş Sonrası Kremleri & Losyonlar

Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 30 ürün bulunmaktadır.

Güneş kremi, cildi güneşten gelen zararlı birtakım ışınlardan korumaya yarayan sıvılardır. Güneşten gelen ultraviyole ışınları, radyasyonun belirli bir kısmını emerek cilt içerisine işlenmesini engeller. Güneş yanığı, güneş lekeleri ve ciltteki sivilce lekelerinin kalıcı hale gelmemesi için savaşır. Güneş ışınlarına normalinden fazla maruz kalmak, ciltte oluşan yanıklar cilt kanserine yol açabilir. Bu sebeple düzenli olarak güneş kremlerinin kullanılması son derece önemlidir. Güneş ışınları insan vücudu için faydalı olmasının yanı sıra cilt için zararı bulunur. Ultraviyole ışınların cilt ile teması cilt kanserine dahi yol açabilecek pek çok hastalığın, problemin sebebi olabilmektedir. Bu sebeple güneş kremlerinin kullanımı özellikle son yıllarda hızla artmaktadır. Düzenli güneş kremi kullanımı yaz ayları için önemli bir ihtiyaçtır. 

Bununla beraber güneşe fazla maruz kalındığında ve güneş ışınlarından uzaklaşıldığında cilde güneş sonrası krem sürülmesi de güneş kremi kullanımı kadar önemli olmaktadır. Yaz aylarında güneşlenildikten sonra sürülmesi gereken ürünlerin başındadır. Ciltte oluşabilecek kızarıklıklara, kaşıntılara, döküntülere olumlu yönde etki eder. After Sun krem cilt güneş faydalı ve bir o kadar da gerekli bir ihtiyaçtır. Birden fazla çeşidi ve şekli bulunur. Kişiler ihtiyaçları doğrultusunda istedikleri ürüne hızla bir şekilde ulaşabilmektedir. Her ürün için farklı özeller bulunur. Kişiler cilt tipine, cilt rengine ve cilt özelliklerine göre doğru ürünü seçmeleri herhangi bir sorun oluşmadan önleyici bariyer olur. 

After Sun önerileri istenildiğinde kişinin cilt durumuna bakılarak ürün önerimi yapılmaktadır. Cildin tonu, cildin ihtiyacı, varsa ciltte oluşan güneş yanıkları ve cildin özelliği gibi birçok etken bu ürünlerin arasından seçicilik yapılmasını sağlar. Her cilde aynı ürünün kullanmak doğru değildir. Kremlerin de farklı özellikleri bulunur. Bundan dolayı cilt tipini bilerek hareket etmek önemli bir adımdır.

Güneş Sonrası After Sun Ürünleri ve Çeşitleri

Güneş sonrası ürünler birden farklı formlar şeklinde görülür. Bilinçsizce veya bilinçli bir şekilde güneşe maruz kalmış olan cilt su kaybeder. Bu kayıpların toparlanması için ise suya ve neme ihtiyaç duymaktadır. Cilt her üründen bu isteğini karşılayamaz. Cildin ihtiyacına uygun ürünlerin kullanılması gerekir. Bu ihtiyaçlar farklı şekillerde kendini gösterir. Güneşlenirken veya güneşe direkt olarak maruz kalırken kullanılan güneş kremlerinin yanında bu işlemin bitiminden sonra kullanılan kremler de bir o kadar önemlidir. Güneşlenme esnasında cilt ciddi oranda su kaybı yaşar. 

Ciltten kaybedilen su ise nemin azalmasına, cilt üzerinde kurumalara ve çatlamalara neden olabilir. Böylelikle cilt hasar görür ve toparlanma ihtiyacı oluşur. Bu kremlerinin kullanımı ile beraber ciltte oluşan nem kaybı nemlendiriciler ile giderilmesi gerekir. Güneşe maruz kalmış, yanmış, renk değiştirmiş cildin onarılması ve yenilenmesi gerekmektedir. Bu işlem için ise oldukça neme ihtiyaç duyulur. Tam olarak bu alanda güneş sonrası bakım ürünleri devreye girer. İçerisinde bulunan onarıcı, yenileyici ve yoğun nem formülleri güneşten zarar görmüş cilt için oldukça önemlidir. Bu kremler özel formüller çerçevesinde hazırlanır. Pek çok deney ve kontrolden geçerek piyasaya sunulmaktadır. Bu kremler ultraviyole ışınlarına direkt olarak maruz kalmış, ciltte belirli hasarları bulunan tüm cilt tipleri için kullanılması gereken ürünlerin başında yer alır. Fakat tüm ürünler tüm cilt tiplerine uygun değildir. Bu ürünler de kendi aralarında farklı kategorilere ayrılır. 

Bu kategoriler içerisinde cildin özelliği, cildin durumu, cildin rengi gibi pek çok etken faktör bulunur. Kişiler bunları göz önüne alarak gerek bir uzman tarafından gerekse cildin istediğini bilmelerini bakımından özenle tercih edip kullanmaları gereklidir. Güneş sonrası krem tavsiye edilmek istenen ürünler doğru ürünler olmalıdır. Doğru ürün bulmak ise cildi iyi tanımakla başlar. Cildin problemlerine, hasarlarına olumlu sonuç verebilecek, oluşan kötü durumu daha ileriye taşımadan onarabilecek ürünler kullanılmalıdır. Ürün tavsiyeleri ise cilt ile doğru orantıda olmalıdır. 

Güneş Sonrası Cilt Yatıştırıcı Kremler

Güneş sonrası ürünler, losyon, krem, köpük, jel ve sprey gibi farklı formlar da bulunur. Genellikle yazın güneşlenildikten sonra cildi güneşten gelen zararlı ışınların bırakmış olduğu olumsuz durumları toparlamak amacı ile kullanılır. Bu ürünler rahatlatıcı ve yüksek nemlendiricilik özelliği olan ürünlerdir. Cilt uzun süre güneşe maruz kalması sebebi ile yoğun miktarda su kaybeder. Bu suyun geri kazanılması bu tarz ürünler ile gerçekleşir. Güneş sonrası ürünler cilde kaybolan veya eksilen ihtiyaçları geri kazandırır. Güneş sonrası ürünler cilt yapısına uygun bir şekilde hazırlanmaktadır. Ürün içeriklerine hassasiyeti olan kişiler ürün içeriklerini dikkatli bir şekilde okumaları gerekir. Cildin sağlığını, canlılığını ve güzelliğini koruyan ürünlerdendir. 

Güneşe maruz kalan cilt kuru, gerilir, hassaslaşır ve kızarır. Güneş sonrası yatıştırıcı krem kullanılmadığı takdirde cilt bu sorunlar ile baş edememektedir. Daha sonrasın pek çok olumsuz duruma da sebebiyet verir. Yatıştırıcı kremler cildin bu olumsuz durumunu dikkatli ve özenli bir şekilde ortadan kaldırmaya çalışır. Hassaslaşan, gerilen, kuruyan ve çatlayan cilt kişinin günlük hayatını olumsuz yönde etkiler. Acıma, kaşınma ve soyulma gibi birçok durum ile karşılaşmasına sebep olur. Bunu önleyici bir ürün kullanılmadığı takdirde ise cilt daha ileri boyutlarda olumsuz durumları ortaya çıkarır. İlerlemiş olan cilt problemleri ise geri dönülemez pek çok durum ile karşılaşılmasını sağlar. 

Bunlar başında cilt kanserleri gelir. Cilt kanseri uzun, yorucu ve meşakkatli bir tedavi süreci gerektirir. Cildi bu noktaya getirmemek için ihtiyacı olan ürünleri, vitaminleri ve doğru nem seviyesi cildi enjekte edilmelidir. Ürünlerin kullanılması gerekiyor diye de bilinçsizce her ürün kullanılmamalıdır. Doğru ve etkili ürün seçimi yapılmalıdır. Güneş sonrası nemlendirici kullanımı özellikle son yıllarda bir hayli artmıştır. Bunun sebebi ise kişilerin bilinçlenmesi ve ozon tabakasının zarar görerek ultraviyole ışınlarının dünyaya daha fazla göndermesi olarak görülür. Gücü artmış olan bu zararlı ışınlar insan cildine daha da fazla zarar vermektedir. Bu nedenle bu tarz nemlendiriciler günlük olarak düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. 

Güneş sonrası losyon kremlere nazaran daha sıvı bir forma sahip olan ürünlerdir. Sürümü daha kolay ve çok daha basittir. After Sun losyon mutlaka kullanılması gereken bir üründür. Cildin yatışması ve yumuşaması için düzenli bir kullanım gerektirir.

Güneş Sonrası Ürünleri Kullanımı

Özellikle hassas ve kuru cilde sahip kişilerin cilt bakımına ve güneş ile temaslarından sonra belirli ürünleri kullanmaları önemli bir adımdır. Kuru ve hassas cilt güneşten en fazla zarar gören cilt tipi içindedir. Bunun sebebi ise güneşe maruz kalan cildin zaten kuruyup hassaslaşmış bu tarz cilt tipine sahip olanların ekstra kuruluk ve hassaslık yaşamasına neden olur. Güneş sonrası yanık kremi cildin renk değiştirmiş, kabuk bağlamış ve direkt olarak yanmış her alanına sürülen ürünlerdir. Güneşe normalinden daha fazla maruz kalan, bu maruz kalma öncesinde herhangi bir koruma ürünü kullanmayan kişiler de sıklıkla bu tarz cilt yanıkları meydana gelir. Bu yanıklar son derece acı verici ve rahatsız edici olur. Yanıklar ile başa çıkmanın tek formülü ise yanık kremi kullanmaktır. Bu ürünleri kullanmayan kişiler de ise bu yanıklar daha ileri boyutlara taşınır ve daha fazla acı çekilmesine neden olur. 

Güneş sonrası sprey krem formlu ürünlerin püskürtülebilir hale gelmiş çeşididir. Vücut ve cilt üzerine belirli bir uzaklıktan sıkılarak kullanılır. Gaz formüllü olması sebebi ile yanıcı her türlü maddeden uzak tutulmalıdır. Güneş sonrası serinletici jel hassaslaşmış ve kızarmış cildin günlük hayatı daha fazla etkilememesi ve yanmaması için kullanılan soğutucu özelliği bulunan bir ürün çeşididir. After Sun jel formunda ki bir üründür. Krem, losyon veya sprey ürünler dışında çok daha farklı bir formüle sahiptir. Jel formüllerin kullanımı krem ürünlere göre daha pratiktir. Jel kıvamlı ürünler soğutucu etkiye de sahip olabilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.