x
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim

Yüz Bakım Maskeleri

Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 129 ürün bulunmaktadır.

Cilt bakımına itina göstermek yalnız estetik olarak değil sağlık olarak da önemlidir. Aynı zamanda ileri yaşlarda oluşabilecek elastikiyet kaybı ve kırışıklıkların önlenmesi için de oldukça önemlidir. Kirli hava, alkol kullanımı, kötü ve dengesiz beslenme, stres, küresel ısınma sebebiyle yeryüzüne daha dik düşen güneş ışınları ve hormonal değişiklikler gibi bütün vücudu etkilemesinin yanında derinin en duyarlı ve ince olan bölgesi yüz ve dekolte bölgesini de negatif bir şekilde etkiler. Bu nedenle erken yaşta yıpranma meydana gelir. Her ne kadar temizleyici jeller, tonikler, süngerler, nemlendirici kremler ve pek çok farklı ürünler kullansanız da bunlar, bazı zamanlarda yetersiz kalabilir. Her gün olmasa bile belli aralıklar içerisinde cilt bakımınıza yüz maskesi adımını eklemenin uzun vadede sağladığı pek çok fayda bulunur. Yumuşatan, parlatan, yoğun bir şekilde nemlendiren, arındıran, gözenekleri sıkıştıran gibi çeşitli maskeleri ihtiyaçlarınıza göre kullanabilirsiniz. Bolca makyaj yaptığınız günlerde yorulan cildinizi arındıran maskeler uygulayarak yenileyebilir veya kırışıklığa karşı anti aging maskeleri kullanabilirsiniz. 

Vitaminli Yüz Maskelerinin Cilde Faydaları

Yüz maskeleri tek bir tipte değildir. Bunlar, farklı amaçlara hizmet edecek biçimde değişik içeriklere sahiptir. Örneğin, yağlı cilde sahip bir kişinin haftada bir defa uygulaması tavsiye edilen ve cildin fazla yağını emen kil maskeleri vardır. Kuru ciltler için de nemlendiren maskeler sayesinde cilde canlılık veren canlandırıcı maskelerin içerikleri de birbirinden farklıdır. Çevresel faktörler, çeşitli cilt sorunları ve yaş almak cildinizin bakıma ihtiyacı bulunduğuna dikkat çeker. Özellikle son dönemlerde çeşitli vitaminlere sahip maskeler dikkat çekmektedir. B vitamini yüz maskesi cildi yenilerken hücre bölünmesini koruyucu bir özelliğe sahiptir. Cildin nem tutma kabiliyetini korur ve aynı zamanda tekrar yağ tabakası oluşturarak kırışık oluşumunun önüne geçer. Hücre yenilenme özelliğini harekete geçirir. C vitamini yüz maskesi özellikle anti aging özelliği taşır. 

C vitaminli cilt maskeleri, serbest radikallerle savaşıp cilde nem verir ve aynı zamanda cildin gençleşmesine katkı sağlar. Dahası, kolajen sentezini artırır. İnce çizgi ve kırışıklıklara çözüm olarak önerilir. Ciltteki yaşlılık lekelerinin rengini ve pigmenti açabilir. E vitamini yüz maskesi antioksida bir özelliğe sahip olduğundan dolayı UV sonrası ciltte oluşan hasarlar ile yaşlanmayla meydana gelen hasarları önler. Cilde yumuşaklık sağlarken nem tutma kabiliyetini de yükseltr. Cildi dış etkenlere karşı bir bariyer gibi koruyarak güçlendirir. A vitaminli maskeler elastikiyetini kaybeden cildin dokusunu kuvvetlendirirken olgun ciltlerde sertleşmeyi yumuşatır. Ciltteki doğal kolajen sentezini destekliyor ve cildi gençleştiren, lekeleri yok eden, cilt kırışıklığını yok eden özellikleriyle sık sık tercih edilir. Özellikle fazla güneşe maruz kalan ve kırışıklık problemi olan cilt sorunlarında A vitaminli maskeler önerilir.

Cilt Tipiniz Maske Seçimindeki Rehberiniz

Yüz maskeleri, cilde kısa sürede uygulanarak cildinizi besleyen, onaran ve canlanmasını sağlayan bir bakım ürünüdür. Yüz maskelerinin içeriklerinin yoğunluğuna, mevsime, kendi biyolojik yapı özelliğine göre bu ürünleri rutin olarak günlük, haftalık ve aylık rutinlerinize ekstra olarak ekleyebilirsiniz. Elbette her yüz maskesi cilt tipiniz ile uyumlu olmayabilir. Yüz maske seçiminizde en önemli etkenlerden biri tabii ki cilt tipinizdir. Maske cildinizde herhangi bir sorun yaşamadan belli aralıklarla uygulamanız gereken bir rutindir. Cilt tipleri çoğunlukla kuru, karma, yağlı ve hassas olmak üzere dört ayrı kategoriye ayrılır. Cildinizin yapısını iyi bilmek cilt maskenizi seçerken size hem kolaylık sağlayacak hem de sorununuza tam olarak bir çözüm bulmanızda yardımcı olacaktır. Öyle ki hava koşulları, yaşadığınız yeri değişmek, beslenme alışkanlıklarınızın değişmesi, hamile olmak gibi daha çeşitli pek çok durumda cilt tipiniz değişebilir. En standart cilt tipleri dahi bir yılda ortalama olarak 5 defa strese, yaşam koşullarına ve mevsime göre değişiklik gösterebilir. Bu sebeple maske seçiminizden önce cilt tipinizin güncel durumunu bir kontrol ederek maskenizi ona göre seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. 

Genel olarak cilt tiplerinin kullanacağı cilt maskelerine göz atıldığında kuru cilde sahip kişilere daha çok yoğun nem takviyesi içeren maskeler önerilir. Kuru cildin neden olduğu ince çizgiler için bir maske arıyorsanız özellikle A, C, E gibi multivitaminli, meyve asitleri içeren maskeler işinizi görecektir. Yüz maskesi doğal karma ciltler için her cilt tipine uygun maskeler kullanılır. Karma ciltlerde T bölgesi yağlı diğer bölgeler normal olduğundan dolayı, T bölgesi için ayrı olarak yağlı ciltler için tavsiye edilen ve fazla yağı emen maskeler de tercih edilebilir. Yağlı ciltlerde olmazsa olmaz yüz maskesi kil içerikli olanlarıdır. Kil maskeleri fazla yağı emdiğinden ciltteki yağ oranını dengeleyerek fazla parlak görünümü ortadan kaldırır. Yağlı ciltlerde ekstra olarak görülen siyah nokta problemi de var ise kullanılan maskenin tanecikli yapılarda olması önerilir. Hassas ciltler için maske seçimi biraz daha zor olabilir. Çünkü her an cilt maskeye tepki göstererek olumsuz sonuçlar doğurarak ciltte istenmeyen kızarıklık, kaşıntı gibi sorunlara yol açabilir. Hassas ciltler bir dermatolog izinde seçim yapmaya önem göstermelidir. Bilinen tüm alerjik ve tahriş edici maddelerden uzak durulmalıdır. Parfüm, isopropil, aromatik yağlar veya SD alkol, nane özleri, turunç özleri, mentol, kurutucu kil maskeleri kan akışını hızlandıran kimyasallar içermeyen maskelere yönelmelidir.

Cilt Problemlerine Uygun Maske Seçimi

Cilt tipiniz maske seçiminizde en büyük rolü oynasa da bir diğer maske seçiminde çok etkili olan durum ise cildinizdeki problemlerdir. Bu sorunların en başında geleni ise sivilcedir. Yüz maskesi sivilce problemi için yaş cinsiyet fark etmeksizin herkes tarafından kullanılmaktadır. Çünkü sivilceler de cinsiyet ve yaşa bağlı kalmadan ortaya çıkabilen bir sorundur. Yüzünüzü temiz tutmak akne problemlerini aşmada önemli bir adımdır. Bunun yanında sivilceleri söndürmek, iltihaplarını akıtmak için çeşitli maskeler bulunmaktadır. Sivilce maskeleri de kuru, yağlı, karma ve hassas ciltler için aynı amaca hizmet eden ancak farklı içeriklere sahip olacak şekilde üretilebilmektedir. Bu sayede cilt tipinize uygun seçimi yaparken sivilcelerinizden de kurtulmak mümkün olur. Sivilcelerden sonra gelen bir diğer en büyük sorunlardan biri de cilt lekeleridir.

Yüz maskesi cilt lekeleri için daha çok cilt beyazlatıcı maskeler tercih edilir. Yüz maskesi peeling ise neredeyse her cilt tipine sahip her bireyin cilt bakım rutininde bulunması gereken bir adımdır. Düzenli olarak peeling uygulamadığınız cildinizde kullandığınız diğer maskeler, nemlendiriciler zaman içerisinde cildinize nüfuz etmeyecek ve sadece onları uygulamak için harcadığınız vakit kaybı elinizde kalacaktır. Peeling, cildinizi ölü derilerden arındırır ve cildinizin oksijen almasını sağlar. Peeling yaptığınız zaman cilt, üzerindeki ölü deriden kurtulur ve yerine tertemiz bir cilt gelir. Peelingin ardından yapılan maskeler cilde daha iyi bir şekilde nüfuz ederek daha iyi sonuçlar verir. Peelingler derin, orta derinlikte ve yüzeysel olmak üzere üç farklı gruba ayrılır. Derin peeling uzmanlık gerektiren ve daha çok dermatologların yaptığı bir işlemdir. Cildinizin durumuna göre peelingi hafada bir ya da iki kez yapabilirsiniz. Yüz maskesi siyah nokta problemi için de bir çözüm olabilir. Siyah nokta maskeleri daha çok bölgesel maskeler olurken daha partiküllü olan maskeler de siyah noktalar için tercih edilir. Çeşitli niteliklere sahip tüm bu ürünlere Evdeeczane üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.