x
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim

Saç Bakım Yağları

Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 47 ürün bulunmaktadır.

Saç, insan vücudunun baş bölgesinde bulunan uzun kıllardır. İnsan saçı keratin denilen bir proteinden oluşmaktadır. Bu protein aynı zamanda tırnakta da bulunmaktadır. Oldukça dayanıklı bir madde olan keratin saçın en önemli maddesidir. Saçların günde ortalama 0.3 mm ile 0.5 mm arasında uzama hızı bulunur. Her insan da doğumundan itibaren baş bölgesinde saç bulunur. Saçın şekli, yapısı, özellikleri, rengi, görüntüsü gibi detaylar her insanda farklılık göstermektedir. İnsanın genetik özelliklerinden meydana gelen saçlar doğumdan ölünceye kadar her daim bakım isteyen bölgelerdendir. Saçlar, cinsiyete, yapıya, genetik özelliklere ve kişiye göre uzama hızı değişen kıllardır. Bu kıllar günlük olarak bakım istemektedir. Saç bakımı genellikle şampuanlar ve saç kremleri ile yapılır. Bunlar dışında saçı besleyen bitkisel özellikli saç bakım yağları da bulunur. Bu yağlar çoğunlukla bitki kökenlidir. Saça faydası dokunan, saç dökülmelerini engelleyen veya durduran, canlılığını yitiren saçın yeniden canlanmasını sağlayan, yapısı bozulan saça tekrardan yapısını geri kazandırmaya yardımcı olur. Bakım yağları günlük, haftalık veya aylık olarak kullanılabilmektedir. 

Saç bakım için yağlar kullanılması özelliğini yitiren saçlara yeniden canlılık kazandırması açısından önemlidir. Birçok saç bakım yağı çeşidi vardır. Bunlar içerisinde saça direkt olarak sürülebilen ürünler vardır. Bunun dışında birçok karışım şeklinde farklı bitkisel yağların birbiriyle karışıtırılması sonucu ortaya çıkan ürünler mevcuttur. Her bitki ve bu bitkilerin karıştırılması sonucu elde edilen yağların saç için farklı faydaları bulunur. Saç bakım ürünleri fiyatları genellikle ürünler içerisinde kullanılan malzemelerin özellikleri, çeşitleri ve miktarları doğrultusunda gelişir. Ürünlerin doldurulduğu şişeler veya kutuların gramajları da bu fiyatları etkileyen etkenlerden biridir. Kullanılan materyallerin çeşitleri ve değer oranları da bu fiyat skalasını etkileyen önemli detaylar içerisindedir.

Saç Bakım Yağı Kullanım Özellikleri

Saçlar dünya üzerinde bakımı en meşakkatli organlardan biri olarak sayılabilmektedir. Bunun sebebi ise yanlış bakım saça zarar vererek dökülmesine neden olur. Saç dökülmesi ise zamanla kelliğe varan bir boyuta ulaşabilir. Bu sebeple saç bakımı son derece önemli bir olaydır. Saçın elastikiyeti saç için en önemli noktalardan biridir. Bu özelliğini kaybeden saçta kırılmalar, dökülmeler meydana gelir. Saç için bir diğer önemli nokta nemdir. Nemini kaybeden saç canlılığını da kaybetmektedir. Saç nemi çoğunlukla su ile kazandırılmaktadır. Fakat suyun yeterli kalmadığı noktalarda saç bakım yağları devreye girmektedir. Bazı yağlar saça nemlilik kazandırmaktadır. Belirli zamanlarda yapılan bu bakımlar nemini kaybetmiş saça eski nemini geri getirerek gözle görülür bir canlılık kazandırır. Nemini kaybeden saçlar şekil almakta zorlanır. Pek çok saç çeşidi vardır. Her saça uygulanacak işlem farklı olmaktadır. 

Kuru saç, yağlı saç, karma saç ve normal saç tipleri bulunmaktadır. Bu saçlara uygulanacak bakım ve bakım yağları birbirinden farklı olmak zorundadır. Kuru saçlara nem kazandıracak yağlar seçilirken yağlı saçlara ise içerisinde yağ oranını dengeleyecek malzemelerin bulunduğu ürünler seçilmektedir. Saç bakım yağı önerileri içerisinde saçın özelliğine uygun ürünlerin kullanımı bulunmaktadır. Özellikle saç şekilleri ve saçın genetik yapısı bu ürünlerin seçiminde önemli rol oynamaktadır. Her ürünün etki ettiği alan farklıdır. Kuru saçlara önerilen bakım yağı ile yağlı saçlara önerilen bakım yağının özellikleri birbirinden ayrıdır. Saç bakım ürünleri tavsiye edilirken genellikle kişilerin saç özellikleri göz önüne alınır. Bu tavsiyelerin çoğunlukla alanında uzman kişiler tarafından yapılması son derece önemlidir. Saç bakımı için yapılacak ürün tavsiyeleri saçın yapısına uygun olmak zorundadır. 

Yanlış ürün kullanımı veya doğru ürünün yanlış bir biçimde kullanımı saçta geri dönülmesi zor durumlar oluşturabilir. Saç hastalıkları ve saç kayıpları yaşanabilmektedir. Saç bakım yağı karışımı genellikle oluşan saç sorununu ortadan kaldırmaya yarayan bitkisel ürünlerin ve vitaminleri ortak bir içerikte buluşması ile hazırlanır. Bu hazırlanan karışım saçın sorununa yardımcı olurken bazen kökten çözüm bulabilir. Saçın ürünleri içerisine ne kadar kabul ettiğine bağlı olan bir durumdur. Saç bakım yağı kullanımı aslında oldukça basit bir durum iken yanlış kullanımı olumsuz sonuçlara neden olabilir. Saçın ihtiyacı olan yağın bazen saç dibinden uçlarına kadar bazen ise sadece uçlarına sürülmesi ile kullanılır.

Saç Yağlarının Faydaları

Saç tipleri her insan da farklı seyir gösterebilir. Kişilerin doğumundan itibaren gelişen karakteristik özelliklerdendir. Fakat zamanla çevre şartları, psikolojik etmenler gibi dış etkileyiciler bu dengeleri değiştirebilmektedir. Zamanla değişen saç özelliği ise farklı bakım ihtiyaçlarını doğurmaktadır. Genellikle bu ihtiyaçlar kuru, yıpranmış, yağlı, kırılmış ve dökülen saçların onarımı için olur. Bu olumsuz pek çok durum kişinin genetik yapısı ile ilgili olmasının yanı sıra zamanla değişebilen, dış etkenlere de bağlı olan durumlardır. Bu durumda devreye saç bakım yağları girmektedir. Bu ürünler saçı bir yandan onarırken bir yandan da güçlendirmektedir. Faydalı yağlar saça son derece olumlu sonuçlar verir. Dünya üzerinde birçok bitki çeşidi vardır. Hemen hemen her bitkiden yağ elde edilebilmektedir. Bununla beraber elde edilen yağlar farklı malzemeler ile birleştirilerek saçlar için faydalı ürünlere dönüşür. 

Saç bakım yağı faydaları arasında birçok madde bulunabilir. Yıpranmış, cansız saçlara eski gücüne kavuşturması bu faydalar içerisinde gösterilebilir. Bununla beraber saç üzerinde oluşan pek çok olumsuz durumu zaman içerisinde olumlu bir hale getirebilme özellikleri de bulunur. Saç bakım yağının saça faydaları saymakla bitmeyen uzun maddelerden oluşabilmektedir. Her ürünün, her yağın ve hatta her bitkinin saça göstereceği etken farklıdır. Farklılıklar saçın daha iyi beslenmesine ve daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Piyasa üzerinden birden çok saç bakım ürünleri markaları bulunur. Bunlar içerisinden saça en uygununu bulmak kişiye kalan bir işlemdir. Mevcut durumda ki sorunu ortadan kaldırabilecek birçok ürün hemen hemen her marka içerisinden bulunabilir.

Bitkisel İçerikli Bakım Yağları

Saç bakım ürünleri ulaşılması son derece kolay ürünlerdendir. Birçok yerde bulunabilen bu ürünler istenildiği zaman ulaşılabilmesi açısından avantajlıdır. Saç bakım yağları bitkisel kökenli ürünlerdir. Bitkilerin iyileştirici, onarıcı gücünden yararlanılarak üretimleri sağlanır. Argan yağı, hindistan cevizi yağı, çam yağı, sarımsak yağı, kekik yağı, jojoba yağı, badem yağı, ardıç yağı, avokado yağı, zeytinyağı gibi ürünler saça bakım yapan yağlar olarak bilinmektedir. Yağların yeterli ve doğru kullanımı istenilen sonucu alma da son derece başarılıdır. Bitkisel yağlar genellikle tek başına, içine herhangi farklı bir yağ konulmadan satışa sunulmaktadır. Fakat bunun dışında saçın ihtiyacı olan istekleri karşılamak için farklı saç bakım yağı karışımı yapılabilmektedir. 


Bu karışımlar içerisinde genellikle ortak özellikli bitkiler veya birbirini tamamlayıcı bitkiler bulunmaktadır. Bitkilerin dışında saç için faydalı olan vitamin takviyeleri de bu bakım yağı karışımları içerisinde kullanılabilir. Özellikle E vitamini saçların gürleşmesinde, parlamasında, canlılığını geri kazanmasında yardımcı bir vitamin çeşididir. Saç bakım yağı argan yağı ise saç için bilinen en faydalı yağlardan biridir. Saçın parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur. Saç diplerine sürüldüğünde saçın daha gür olmasına yardımcı olur. Saçın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Genellikle saç diplerinin yanında saç uçlarına da sürülmektedir. Yapılandırıcı ve onarıcı özelliği bulunmaktadır. Saç bakım yağı durulanmayan çeşidi çoğunlukla saça temizlendikten sonra daha yumuşak kalması için sürülen bir üründür. Saçın bir sonraki yıkama zamanına kadar saçta kalabilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.