x
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim

Cilt Tonikleri & Losyonlar

Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 174 ürün bulunmaktadır.

Sabah uyandığımızda ve gece uykudan önce tekrarladığımız cilt bakım rutini, kişisel bakımımızın bir parçasıdır. Hayatımızın her döneminde gerek dışsal etmenlerden gerek içsel etkenlerden dolayı ciltte birkaç siyah nokta, sivilce ve bunun gibi problemlerle karşılaşırız. Böylece cildimiz ölü cilt kalıntılarından kire kadar birçok problemden dolayı temizlenmeye ihtiyaç duyar. Sabah ve akşam tekrarlamayla adeta bir alışkanlık haline gelen günlük cilt bakımının ilk basamakları, farklı cilt tiplerinin kullanımına uygun olarak üretilen çeşitli temizleyici ve tonik ürünleriyle sağlanmaktadır. Cilt temizliği için cilt temizleme ürünleri ve sonrasında uygulanan cilt tonik ürünleri birbirini tamamlayıcı niteliğe sahiptir. Yani sadece cildi temizlemek ya da sadece tonik ürünleri kullanmak cilt bakımı için pek yeterli olmayacaktır. Bu ikiliyi birbirinden ayırmadan kendi cilt tipinize uygun cilt temizleyici ve tonik ürünlerini seçmek cilt sağlığınız için olumlu bir etki yaratacaktır. İçeriği bakımından en çok tercih edilen temizleyiciler ve toniklere göz atabilirsiniz. 

Cilt Tonik & Losyon Çeşitleri

Cilt bakımının saymakla bitmeyen yararlarının büyük bir kısmı temizleyici ve toniklerden sağlanmaktadır. Bu yüzden cildin eksiksiz temizliğini gerçekleştirebilmek için kendi cilt tipimize ve buna bağlı olarak ihtiyacımıza uygun temizleyici ve tonikleri dikkatlice seçmemiz gerekiyor. Sabah temizleyiciler ve toniklerle yapılan cilt bakımı gün boyu canlılık ve tazelik hissini sağlarken gece uykudan önce uygulanan cilt bakımı ise sabah enerjikliğinizi cildinizde yaşatacaktır. Cilt ve yüz temizleyici ürünler farklı cilt tipine göre yağlı ciltler için temizleyici, karma ciltler için temizleyici, kuru ciltler için temizleyici ve hassas ciltler için temizleyici; kullanım alanlarına göre siyah nokta temizleyici, gözenek temizleyici, göz makyaj temizleyici; içeriğine göre göre yağ bazlı yüz temizleyici gibi farklı türlerle ve markalarla karşımıza çıkıyor. Yağ bazlı yüz temizleyiciler içeriği itibariyle cildi derinlemesine temizlemekle kalmaz aynı zamanda özellikle kuru ciltlere hitap eden yağ bazlı olma özelliğiyle gerekli yağı ve nemi cilde sağlamaya yardımcı olur. Göz makyaj temizleme ürünleri ise ciltteki kiri arındırırken göz çevresi için nazikçe göz makyaj temizliğini sağlama olanağı tanır. Siyah noktaları temizleme ürünleri ise özellikle burun bölgesindeki siyah noktalar ile tıkanan gözeneklerin arınmasını sağlamakta öncü ürünlerden biridir. Çok yönlü kullanım alanı bakımından çok tercih edilenler arasında yer alan temizleyici ürünleri, genellikle hassas ciltlerin de ihtiyaçlarına göre üretilen formülü ve makyaj temizleyici görevleri ile günlük kullanıma uygun niteliklere sahip olmaktadır. Kuru ciltler için üretilen cilt temizleyiciler, kaşıntı, pul pul dökülme ve gerginlik hissi gibi kuru cilt belirtileri gösteren cilt tipleri için yumuşak ve nemlendirici özelliklere sahip olan yüz temizleme ürünleri kullanım için idealdir. 

Hassas bir cilt tipine sahip olan kişilerin temiz içerikli formüle sahip olan, alerjik reaksiyona sebep olabilecek herhangi bileşeni içeriğinde barındırmayan yüz temizleme ürünlerini kullanması önerilir. Yağlı ve akne oluşumuna meyilli cilt tipine sahip olanlar, cilt için gerekli nem dengesini korurken aynı zamanda ciltteki fazla yağı ve kiri temizlemeye yarayan cilt temizleme ürününü güvenle kullanabilir. Karma cilt tipleri için ise ciltteki yağ dengesini düzenleyen yüz temizleyici ürünleri kullanıma uygundur. Tonikler yüz temizliğimizi tamamlar ve gözeneklerimizi sıkıştırır. Cilde nem sağlayan ve cilde zarar vermeyen içeriklere sahip cilde uygun tonikler tercih edilmeli. Parlak ve canlı bir cilt görünümünün adımlarından birisi de cilde tonik uygulanmasıdır. Tonik seçiminde ise en az nemlendirici ve temizleyiciler kadar dikkatli olmak ve cilt tipine uygun olan toniği seçmek gerekir. Cilt temizliği sonrasında uygulanan tonikler, kullanım alanlarına göre yüz temizleme toniği ve cilt temizleme toniği; içeriğine göre pirinç, salatalık, pirinç kepeği, lavanta, sirke, salatalık suyu ve gül suyu toniği olmak üzere çok çeşitli olarak karşımıza çıkmaktadır. Toniğin faydalarından belki de en önemli faktörlerinden biri, cildin pH dengesini sağlıyor olmasıdır. pH dengesi cildin yağ dengesi ve mikro florasının korunması açısından önemli bir etkiye sahiptir. Kesinlikle iyi temizlenmiş olan ve tonik ile desteklenmiş olan bir cilt, sağlıklı olma yoluna bir adım daha atmış olur. Nemsiz ciltler için de üretilen, gerekli nemi ve rahatlığı sağlama faktöründen dolayı çok tercih edilenler arasında yerini alan tonik çeşitleri, cildin nem ve su tutma kapasitesini artırmaya yardımcı olmakla birlikte cildi esneklik ve parlaklığa kavuşturma konusunda gerekli desteği sağlar. Kullanımı ise genellikle bir pamuk yardımıyla temizlenmiş yüz ve göz çevresine uygulanabilir şekildedir. Toniklerin seçiminde ise yağlı ve akne oluşumuna eğilimli ciltler için gözenekleri temizleyen, aynı zamanda yağ dengesini sağlayan ürünler kullanılmalıdır. Kuru ciltler için nemi artırıcı özelliğe sahip olan tonikler tercih edilebilir. Hassas ciltler için ise yatıştırıcı ve canlandırıcı içeriğe sahip tonikler önerilmektedir.

Cilt Tonik & Losyon Kullanımı

Doğru ve eksiksiz bir cilt bakımı için toniklerin ve temizleyicilerin sabah ve akşam olmak üzere vaktinde kullanımı kadar kullanım şekli de önemlidir. Cildin ölü cilt kalıntılarından arınmasına yardımcı olan cilt temizleyicisini uygulamaya başlamadan önce eller iyice yıkanmalıdır. Ellerin temiz olması, cildi fazladan temizlenmesi gereken kir ve bakterilerden korur. Kullanacağımız miktar kadar aldığımız yüz temizleyicimizi kirlerin kolayca gözeneklerden arınmasını sağlamak amacıyla dairesel hareketlerle nazikçe masaj yaparak uygulanmalıdır. Uygulama sonrasında cilt iyice durulanmalı ve nazikçe kurulanmalıdır. Cilt temizliği sonrasında doğru tonik kullanımı için bir parça pamuk tonikle ıslatılmalıdır. Dairesel hareketlerle masaj yaparak cilde uygulanmalıdır. Bu uygulama, bakımın sonraki aşaması olan nemlendirici ve serum kullanımının verimini artırabilecek bir etkiye sahip oluyor. Nefes alabilen gözeneklerle birlikte nemlendirici ve serumların cilde nüfuz etmesi kolaylaşmaktadır. Tonikler cildi tazeleme görevi görür. Gözenek temizleme işlevi toniklerin en temel işlevlerinden biridir. Sağlıklı bir cilt için gerekli adımları temiz içerikli ürünler ile güvenle atabileceksiniz.

Cilt Tonik & Losyon Fiyatları

Cildinizin ışıltısını yansıtabilmesi için ona iyi bakmanız gerekir. Oldukça gerekli ürünler arasında yer alan bu tonik ve temizleyiciler rahatlıkla kullanabilmeniz amacıyla çeşitli model ve fiyatlarla sizlere sunulmakta. İster yağlı ciltlere özel, ister kuru cilt tipine göre üretilen cilt temizleme ürünleri ve toniklere, ayrıca bunun gibi dilediğiniz çeşitli ürünlerin, en çok tercih edilen temizleyici ve tonik çeşitlerinin ve bu ürünlere benzer daha birçok ürünün içeriğine ve ürün detaylarına kolayca göz atabilir, her kullanıma uygun olarak kategorilenen ürünler arasından göz attığınız ürüne ait kullanıcılardan gelen yorumlar ve değerlendirmelere erişebilir, en çok satanlar kısmından diğer kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünleri görüntüleyip inceleyebilir, sitemize ait canlı destek hattından dilediğiniz konuda yardım alabilir ve ürün ile alakalı daha fazla bilgiye sahip olabilir, satın almaya karar verdiğiniz ürünleri sitemizin indirimli ürünler ve fırsatlar reyonu sayfaları aracılığıyla avantajlı seçeneklerle sipariş edebilir, sipariş oluşturduğunuz ürünün kargo takibini istediğiniz an görüntüleyebilir, satın aldığınız ürün ile alakalı görüş ve değerlendirmenizi ilgili kısma yazabilir, satın alınan ürünlerin iade ve değişimini kolay bir şekilde gerçekleştirebilir ve sitemizde daha birçok imkandan yararlanma fırsatına sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.