x
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim

Banyo Lifleri & Kese Bezleri

Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 23 ürün bulunmaktadır.

İnsan vücudu veya hayvan vücudu kendi kendini temizleyebilen yapılar değildir. İnsanlar ve hayvanlar düzenli olarak vücutlarını temizlemektedir. Hayvanlar dillerini kullanarak veya herhangi bir su birikintisine girerek temizlenebilir. Fakat insanlar temizlenmek için bazı ürünlere ve malzemelere ihtiyaç duyarlar. Vücut temizliği ürünleri içerisinde ilk sırayı sabun almaktadır. Sabun, suyun tek başına yeterli gelmemesi üzerine icat edilmiş bir temizlik aracıdır. Vücutta oluşan kiri içinde bulunan bileşenler sayesinde derinlemesine temizleyerek arındırır. Vücut için farklı saçlar için farklı ürünler kullanılır. 

Vücut temizleme fırçası özellikle vücudu keselemek, daha derinlemesine bir temizlik amacı ile kullanılır. Farklı boyutlarda ve farklı özellikler de vücut fırçaları vardır. Vücudun hemen hemen her alanında kullanılabilir. Bu fırçalar özellikle son zamanlarda sıklıkla tercih edilen temizlik malzemeler arasında yer alır. Bunun sebeplerinden biri fırçaların uzun bir sapa sahip olması ve bu sap ile vücutta sırt gibi pek fazla ulaşılamayan bölgelerin de derinlemesine temizliğinin yapılabilmesini sağlamasıdır. Vücut temizliği her insanın dikkat etmesi gereken yegâne noktaların başında gelir. Hastalıklardan korunmak, yaşam kalitesini yükseltmek gibi arzular vücut temizliğinden geçmektedir. Vücut temizleme aletleri ise sadece temizleme fırçası veya liften oluşmamaktadır. Bunun dışında deri yüzünde ki tüylerin alınmasını sağlayan malzemeler de vücut temizliğinin içerisine girmektedir. Jilet, epilasyon cihazı, ağda gibi malzemeler bu aletler arasında yerini alır.

Vücut Temizleme Keseleri

Vücut temizliği, kişiler için en önemli gereksinimler içerisinde yer alır. Vücut son derece kir tutan bir özelliğe sahiptir. Birçok gözenekten oluşması nedeni ile kiri hemen hemen her alanda tutabilir. Bu kir, toz gibi yabancı maddeler temizlenmediği takdirde vücutta birikerek birçok hastalığın habercisi olurlar. Temizlenilmeyen vücut zamanla bağışıklığını kaybederek hastalanır. Bu sebeple vücut temizliği düzenli yapılması gereken bir iştir. Kullanılan ürünlerin vücudun gereksinimlerini, ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Dünya üzerinde vücut temizliği yapılırken en sık kullanılan ürünlerin başında vücut temizleme süngeri gelmektedir.

Farklı modeller de ve farklı çeşitler de birçok sünger bulunur. Bu süngerler su ile temas ettiğinde şişer ve yumuşarlar. Daha sonrasında sabun ile birleştiğinde köpürerek vücutta oluşan kirleri temizlemek için kullanılır. Yumuşak olması vücudun tahriş olmaması için önemli bir etkendir. Sert yapılı ürünler derinin soyulmasına, kızarmasına ve tahriş olmasına sebep olur. Her daim yumuşak ürünlerin kullanılması deri sağlığı için önem teşkil eder. Vücut temizleme lifi ise oldukça sık kullanılır. Vücuttan ölü deriyi atmak, derinin yenilenmesini sağlamak için sıklıkla tercih edilen bu lifler su ile temas ettiğinde sabunu oldukça iyi köpürtme özelliğine sahiptir. Köpüren sabun lifin delikli kısımları ile beraber vücutta bulunan kiri derinlemesine temizler. Bu sayede ölü derilerden arınan vücutta gözenekler açılır ve vücut nefes almaya başlar. Ölü deriler vücuttan arındırılmadığı süre zarfı boyunca ciltte birçok irritasyona sebep olur. Bu sebeple liflerin kullanımı son derece önemlidir. Pek çok lif çeşidi vardır. Bunlar arasında kabak lifi en bilinen lifler arasındadır. Doğal banyo kesesi olarak da bilinirler. Kabak lifi, baklagiller ailesine ait bir kabak türünden meydana gelir. Oldukça hızlı büyümesi ile bilinen bu kabak türü kabaklarınvolgunlaşma aşamasını geçtikten sonra farklı yöntemler ile lif haline getirilmesi sayesinde oluşur. Kabak lifi kesesi doğal peeling yöntemi olan bir keseleme malzemesidir. Özellikle ölü derinin vücuttan atılması için en sık kullanılan ürünlerin başında yer alır. 

Güvenilir ve İşlevsel Vücut Temizleme Aksesuarları

Kabak lifinin pek çok kullanım alanı ve birçok kullanım amacı bulunmaktadır. Bunlardan biri de bulaşık yıkamaktır. Kabak lifleri sadece vücut temizliği için değil tabakların, mutfak eşyalarının temizliğinde de kullanılabilmektedir. Son derece sert bir yapıya sahiptir. Bu sebeple kullanırken dikkatli olunması gerekir. Cilt üzerinde kullanımı yapılacağı zaman kullanım öncesi su ile ıslatılmalıdır. Su ile teması sonucunda kabak lifi yumuşar. Yumuşayan kabak lifi cilt üzerinde tahrişe sebep olmamaktadır. Cilt bakımı yapılırken kabak lifinin farklı sabunlarla kullanımı önerilir. Daha çok doğal sabunlar ile kullanılan kabak lifi peeling etkisi yaratır. Vücuttaki ölü derilerin arındırılmasına yardımcı olur. Selülit gibi oluşumların önüne geçer. Vücutta oluşabilecek siyah nokta ve sivilcelerin giderilmesini sağlar. Kan dolaşımını hızlandırır. 

Kabak lifi kullananlar bu ürünleri amaçlarına uygun bir şekilde kullanmaktadırlar. Amacına uygun kullanılan ürünler doğru sonuçlar verir. Bu ürünü kullanan kişiler kendi cilt tiplerine uygun ürünleri seçerek kullanıma devam etmeleri gerekmektedir. Kabak lifi yorumlar açısından incelendiğinde yorum yapan kişilerin ürünleri daha önce tecrübe ettiği görülmektedir. Bu tecrübe neticesinde ürünlerin kullanım sırasında yapılması gerekenler ve yanlış kullanımlar hakkında bilgi alınabilir. Kabak lifi fiyat içeriği ürünlerin satıcılarının belirlediği fiyat skalası aralığında piyasaya sürülmektedir. Bu fiyatlar ürünlerin özellikleri, yapımında kullanılan malzemeler, bu malzemelerin kalitesi, işçilik, ürünlerin boyutları gibi pek çok farklı faktör etkisi altında gelişmektedir. Her ürün kendi fiyatını belirler.

Vücut Temizliği Aksesuarları Fiyatları 

Vücut temizliği sadece duş almak değildir. Bunun yanı sıra vücutta bulunan ve istenmeyen tüylerin alımı da vücut temizliği alanına girmektedir. Vücut tüylerinin alımı birden çok malzeme ile gerçekleştirilebilir. Sir ağda epilasyon cihazı, jilet gibi malzemeler bu alımı kolaylaştırır. Özellikle sir ağda sıklıkla tercih edilen malzemeler arasındadır. Çam ağacının reçinesinden üretilmektedir. Son derece kullanışlı olan bu malzemenin kullanım alanı da oldukça yaygındır. Basit ve kolay kullanımı sebebi ile hemen hemen her yerde tercih edilmektedir. Çam ağacının reçinesinden üretilmesi sebebi ile yapışkan ve sert bir maddedir. Fakat ısı ile birleştiğinde akışkanlık kazanır. Doğal epilasyon ürünleri içerisinde yer alır. Vücutta doğru kullanıldığında istenilen temizlik elde edilir. Bu malzeme düzenli kullanım da hem tüylenme sorununa etkili çözüm olurken hem de uzun süren temizlik hissi vermektedir. Sir ağda vücudun her bölgesinde kullanılabilir. Tüm vücut çeşitlerine uygun birçok farklı çeşidi bulunur. Sir ağda çeşitleri arasında; sir ağda bandı, roll-on, kavanoz sir ağda, ince pudralı, pudralı ve pudrasız sir ağda, renkli sir ağda gibi pek çok ürün bulunur. Tüm bu ürünler kişilerin vücutlarını ve ciltlerini iyi tanıyarak kullanması gereken ürünlerdir. Yanlış kullanımı sonucunda istenmeyen hatalar ve görünümler meydana gelebilir. Bu sebeple özellikle işin uzmanı kişiler tarafından kullanılması gerekir.

Sir ağda roll-on kartuş ağda olarak da bilinir. Metal bir ısıtıcı içine konularak belirli ısıya maruz bırakılır. Bu ısı ile akışkan bir hale gelen ağda temiz ve kuru alana başlık üzerinde ki silindir yardımı ile sürülür. Kullanımı son derece basit ve kolay olan bu ürün birçok yerde tercih edilmektedir. Başlık içerisinde bulunan silindir kullanılacak yüzeyde ileri doğru gittiği için ürünün sürümünü kolaylaştırmaktadır. Ağda bezi ile kullanılır. Sir ağda fiyatları istenen ürünlerin özelliğine ve içeriğine göre değişmektedir. Farklı özellikte ve boyutlarda ürünler bulunur. Kişiler ürünleri tercihlerine veya ihtiyaçlarına uygun bir biçimde seçerek kullanırlar. Her ürün kendi içerisinde farklı özellikler gösterir. Hassas ciltlerin kullandığı ürün ile normal cilde sahip olan kişilerin kullandığı ürünler aynı olmamaktadır. Ürünler arasında oluşan fiyat farkının başlıca sebeplerinden biri ürünlerin gramajları veya ürünlerin içerikleridir. Isıtıcısıyla birlikte satın alınan ürünler diğerlerine oranla daha farklı fiyatlandırmalarla karşılaşır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.