Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: MMBG90VM Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 195 ürün bulunmaktadır.

Saç Boyası ve Saç Boyası Modelleri 

Saç boyaları önemle ve titizlikle kullanılması gereken ürünler arasındadır. Başımız vücudumuz üzerinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Beynimize en yakın bölge olması nedeniyle, kullanılan şampuanların bile hassasiyeti varken, saç boyalarını da özenle seçmek gerekir. Bu nedenle boyaları satın alırken kuaför gibi işinde uzman kişilere ya da öncesinde kullanan kişilere sorularak tavsiye üzerine alınması gereklidir. Günümüzde birçok kişinin saç boyalarını aktif kullandığı bilinmekte ve görülmektedir. Saç boyası ve saç boyası modelleri kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Saç boyası çeşitleri organik ya da kimyasal olmak üzere iki ayrı kategoride değerlendirilmektedir. Birçok markanın ürünleri piyasada bulunmaktadır. Saç boyası çoğunluk olarak kadınların ve hatta son dönemlerde de erkeklerin gözdesi olmuş durumdadır. Saç boyası ve saç boyası modelleri dönemsel olarak değişkenlik gösterebilmektedir. 

Hangi Saç Boyası Renkleri Daha Çok Tercih Edilir?

Saç boyası kataloğu üzerinden kişiler çoğunlukla beğendikleri ya da yüz hatlarına uygun renkleri tercih etmektedirler. Saç boyası renkleri kişiden kişiye göre değişmekte ve dönemsel olarak da değiştirilebilmektedir. Saç boyalarının içinde pembe saç boyası belirli yaş grupları için listenin ilk sıralarını tutmaktadır. Bazı renkler balyaj olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Pembe, mavi ve mor gibi keskin renkler siyah renk ya da koyu kahve üzerine uygulanan renk geçişleri şeklinde kullanılır. Saç boyalarında kişilerin takip ettiği moda akımları da kişilerin tercihlerine yön vermektedir. Genel bir inanış yaz mevsimlerinde saç renklerinde açık tonların kullanıldığı ve kış aylarında ise koyu tonlarına geçi yapıldığı şeklindedir. Birçok kişi bu akım doğrultusunda saç rengine yön vermektedir. Erkekler doğal tonlarını tercih ederken, kadınlar ise yaz ve kış mevsimlerine göre renk tercihinde bulunabilmektedirler. “Hangi saç boyası renkleri daha çok tercih edilir?” sorusuna verilebilecek cevap ise koyu kahve ve kumral tonları olmaktadır. Erkeklerin saç boyalarına bakışları çoğunlukla eski doğal rengi korumak ve beyazları kapatmaktır. Kadınlar ise bir kısmı naturel olmakla birlikte farklı renkleri tercih ederek farklılık yaratmak isteyenlerde bulunmaktadır. 

Saç Boyası Markaları ve Saç Boyası Fiyatları

Marka olarak saç boyaları birçok kategoride detaylandırılmaktadır. Saç boyası markaları kimyasal ve organik olarak iki ayrı grupta değerlendirilmektedir. Kişiler tercihlerine göre ve fiyatlarına göre satın almaktadır. Bireylerin saç boyası tercihlerine yön veren kuaförlerin ise emeği oldukça fazladır. Kişileri tanıyarak kullanım tarzlarına uygun saç şekli ve rengini belirlemekte bireylere yardım etmektedirler. Saç boyası fiyatları içeriklerine ve markalarına göre fiyatlandırılmaktadır. Saç boyalarında seçim yapılırken fiyatlarına göre kaliteyi oranlamamak gerekmektedir. Bu ürünlerde seçim yapılırken ya güvenilir yorumları ya da yakın çevrenizde kullanılmış ve tavsiye edenlerin deneyimleri göz önünde bulundurulmalıdır. Belirli markaların garantisiyle organik boya alınmalı ve kullanılmalıdır. Aksi halde saça uygulanan boya günde güne saçınızdan akacak ve bu durum doğrultusunda ortaya çıkan görüntü kişiyi mutsuz edecektir. 

Saç Boyası Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Boya seçimi yaparken tüm detaylara dikkat edilmelidir. Aşırı kimyasal içeriğe sahip olan saç boyaları kişilerin yaşam kalitesini etkilemekte ve cilt problemlerinin temelini oluşturmaktadır. Saç dökülmelerinin ana faktörü konumunda duran birçok boya markası bireylerin kullanımına sunularak aslında bir bakıma kişileri tehdit etmektedir. “Saç boyası seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?” sorularına ise, öncelikli olarak etrafımızdan kullanım tavsiyesi aldığınız markaları kullanmak cevabı verilmektedir. Birçok markanın birbiriyle yarıştığı kozmetik piyasasında kişilerin fiyatlara değil, içeriğe bakarak ürünleri almaları gerekmektedir. İçerdiği kimyasallar ile cilt hastalıklarından, saç dökülmesine kadar birçok hastalığın temel faktörünü oluşturan ürünleri tercih etmek yerine kimyasallardan uzak organik olanları tercih etmek alınabilecek en doğru karar olacaktır. 

Alerjik Bireylerin Saç Boyası Tercihi Nasıl Olmalı?

Alerjik hassasiyeti bulunan kişilerin saç boyası seçimi yaparken, hassasiyet içerenlerine dikkat edilmeli ve bu doğrultuda saç boyası seçimi yapılmalıdır. Peki alerjik bireylerin saç boyası tercihi nasıl olmalı? Alerjen etkileri olan ve bu etkilerin hassasiyeti tetiklemesi sebebiyle oluşabilecek cilt problemlere aylarca geçmeyen kepeklenme gibi ya da deride döküntüler gibi deri döküntüleriyle kişide yan etkileri göstermektedir. Bu nedenle organik boya tercih edilmeli ve bu riskleri en aza indirebilmek için uygun saç boyası araştırılmalıdır. Güncel renklerle kişilerin farklı renkleri tercih etmesi söz konusu. Ancak renk tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli detaylardan biri de şudur; Saç renkleri yüz hatlarını direkt etkilemesi sebebiyle, saçların renk uyumluluğu kişi için oldukça önemlidir. Cilt tonu ile saç renkleri tam bir uyum halinde olmalıdır. Aksi halde renklerin uyumsuzluğu bakışlara ve yüze yansıyacaktır. Saçlara uygulanan saç boyası sprey ve saç boyası numaraları uygun koşullarla uygulanmaması durumunda saçlara zarar verme noktalarına kadar gidebilir. Saç boyası olarak sprey ürünler uygulaması uygulayan kişiler için oldukça kolay olması sebebiyle tercih edilmektedir. Uygun içeriğe sahip olmayan ve kimyasal ağırlıklı olan saç boyaları saç dökülme riskini tetiklemesi sebebiyle kişilere zararlı olabilmektedirler. Bu nedenle öngörü ile duruma yaklaşılmalı ve uygun ürünler kullanılmalıdır.

Herkese Uygun Renk Çeşitleri

Saç boyası numaraları ise, her markada farklıdır. Birebir saçınız üzerindeki rengi tam hesaplayabilmeniz için size sunulan renk kataloğu üzerinde renkleri analiz edebilmek mümkün olacaktır. Saç renginin cilt tonu ile tam uyum içerisinde olması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse; saç boyası sarı tercih edenler genel olarak beyaz cilt tonuna sahip olmaları gerekir. Saç boyası mavi ya da saç boyası mor tercih edenler genellikle balyaj olarak mavi ya da mor tonunu seçmektedirler. Kaldı ki; siyah saç üzerine mavi, mor, pembe gibi renkler oldukça hoş görünmekte ve sıklıkla tercih sebebi olmaktadır.  Saç boyası renk kataloğu üzerinden renk seçimi yaparken, ton uyumlarına dikkat edilmelidir. İleri yaşlarda ki kişiler ya da saçlarında beyazı fazla olan çoğunlukla kadınların saç boyası gri tonunu tercih ettiği de yine gözlemlenenler arasındadır. Beyazlar ile uyum sağlaması nedeniyle, sıklıkla beyazların çıkmasıyla sorun yaşayanlar gri rengiyle bu durumu ortadan kaldırmaktadırlar. Boyalarda en fazla sorunlar boyaların akmaları sebebiyle gelmektedir. Zamanla saç üzerinden akmaya başlayan boya kişiye mat ve renk bozukluğu görünümüyle olumsuz etki sunmaktadır. Organik boya adı altında satılan kalitesiz ürünler ise, beyazları tam anlamıyla kapatmaz ve ilk boyamada tam bir kapatıcılık sağlamaması sebebiyle yine kişiye olumsuz etkiler bırakmaktadır. Tüm bu sebepler ile bilinen markaların tercih edilmesi sağlık sorunlarının yanında görünüm olarak da oldukça önemlidir. Saçlar dış görünüşün vazgeçilmez bir unsuru olması sebebiyle, hemen hemen herkes için oldukça yüksek oranda önem arz etmektedir. Bu sebeple doğru ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Her türlü kullanıcının rahatlıkla faydalanabileceği sağlıklı içeriğe sahip saç boyaları uzun ömürlü ve güvenli kullanım sunmaktadır. Evde Eczane aracılığıyla ulaşabileceğiniz bu ürünler, dilediğiniz tarzı kolaylıkla yakalayabilmenize olanak tanımaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.