x
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim

Bebek Mamaları

Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 107 ürün bulunmaktadır.

Bebek maması, anneliğin altıncı ayından itibaren kullanılan ve bebeğin beslenme ihtiyaçlarını desteklemek için kullanılan bir besin takviyesidir. Gıdalar, takip sütü ve kaşık formülleri, bebek gelişiminin çeşitli aşamalarında tüketimi önerilen besin gruplarıdır. Dikkatli ve düşünceli ebeveynler tarafından sıklıkla kullanılan bebek mamaları, minik çocukların zekâsını ve kas yapısını desteklemek için zengin bileşenlerden oluşur. Birçok kalsiyum ve vitamin maddesi içeren bebek maması türleri, bebeğinizin sağlıklı gelişimini destekleyen faydalı ürün özelliklerine sahiptir. Yetersiz emzirme, emzirmeyi reddetme ve sindirim problemleri gibi sorunlara ek olarak, anne sütü ilk altı ayda bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılarken, doktorlar altıncı aydan itibaren ek yiyecek almaları önerilir. Birçok çeşidi olan çeşitli sağlıklı ve lezzetli bebek mamaları, 2 aylık, 3 aylık, 5 aylık ve 7 aylık bebek mamalarını içerir. Anne sütünden sonra en önemli besinler arasında yer alan bebek maması türleri, bebeklerinizin düzenli gelişimini destekler.

Sağlıklı Mama Hazırlama

Bebeklerin gelişimi için en önemli besin kaynağı anne sütüdür. Çoğu uzman tarafından da sıklıkla dile getirilen, her bebeğin ilk 6 ayında anne sütü ile beslenip devamında en az 2 yıl boyunca emzirilme işleminin devam ettirilmesi önerilir. Bununla birlikte, bebeğin veya annenin sağlık durumu buna izin vermiyorsa, doktor tavsiyesi üzerine bir takip sütü kullanılır. Aksi takdirde bebek bebeklerin yetersiz ve düzensiz beslenmesine sebep olur. Bu, anneyi asla zihinsel olarak olumsuz yönde etkilememelidir. Anne sütünün yetersiz veya eksik olması durumunda, bebeklerin günlük besinlerini karşılamak için bebek maması kullanılır ve bebeklerin sağlıklı gelişimi desteklenir. 2 aylık bebek maması içerisinde birçok önemli vitamin içerdiğinden bebeğinizin sağlıklı bir şekilde beslenmesi sağlanır. 6. aydan sonra bebeğin beslenme programındaki değişiklik ile, ihtiyacı olan 7 aylık mama, protein ve kalsiyum açısından zengin desteği ile ebeveynlerden en iyi notları alır. Kavanozların ve tenekelerin üzerinde hazırlanışı yazsa da çoğu bebek mama hazırlama şekli aynıdır. İlk olarak içme suyu kaynatılır ve daha sonra ılıması için bekletilir. Aksi takdirde kaynar suda bir bebek mamasının hazırlanması o mamanın besin değerini düşürecektir. Tüketime hazır olduğunu anlamanız için kolunuzun üzerine damlattığınızda kolunuzu yakmaması gerekir. Su hazırlığı bittiğinde mamayı ekleyebilirsiniz. Bebeğinizin yaşına göre kullanacağınız ölçek farklı olacaktır. Hazırlanışı kısmında bu ölçeklere yer verilir veya doktorunuza danışabilirsiniz. Mamayı olması gerekenden daha sulu veya daha koyu hazırlamamalısınız. Aksi bir durumda ishal, kabızlık gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Hazırladığınız bir mamayı bir sonraki öğünde tekrar vermemelisiniz. Her öğün için taze bir şekilde mama hazırlamalısınız. Hazırladıktan sonra mama kapağını da asla açık bırakmamanız gerekir.

Doktorların Önerdiği Bebek Maması ve Mama Fiyatları

Bebek mamasının içeriği, bebeğinizin beslenme ihtiyaçlarına göre değerlendirilen ve sunulan vitamin içeren yapılardan memnuniyetinizi garanti eden bir besin değeri olarak kabul edilir. Bebek formülü satın alırken göz önünde bulundurulması gereken ilk ve en önemli unsur, bebek mamasının formülünün kullanımının doktorların önerdiği bebek maması olmasıdır. Her bebek özeldir ve sadece doktorunuz bebeğinizin gerçek ihtiyaçlarını bilir. Seçtiğiniz bebek mamasında bulunan yiyeceklerin bebeğiniz üzerinde alerjik bir etkisi olabilecek yiyeceklerden oluşmadığından emin olmak için içeriğine bakmaya özen gösterilmelidir. 6 ay boyunca toz haline getirilebilen bebek maması, bebeklerinizi anne sütü ve güvenle ve korkmadan tüketilebilen besin değerleri ile besler. Bebek mamaları, iskelet, beyin, kas, sinir sistemi ve sindirim sistemini desteklemek için vitamin, protein ve kalsiyum içeren sağlıklı takviyeleri içerir ve yetersiz anne sütü ile bile verimlilik sağlar. Bebek maması hazırlarken, sağlıklı bir gelişim seviyesi için yeterli porsiyon, ölçüm ve bebek maması dozları sağlamak son derece değerlidir. Bebek maması satın alırken bir diğer önemli husus, ürünün son kullanma tarihidir. Elma, sebze ve muz ilaveli olarak bulunabilen organik bebek maması çeşitleri, bebeklere doğal gıda fonksiyonu sağlamak için yapılır, böylece birçok ebeveyne gönül rahatlığıyla kullanma imkânı sunar. İlave şeker içermeyen, şekersiz bebek maması ve doğal meyvelerden yapılan organik bebek mamaları, enfes tatları ile bebeğinizin severek tüketeceği mama çeşitleri ile bebeğinizi huzursuz etmeden beslemenizi sağlar. Çalışan anneler için en iyi yardımcı olan bebek mamaları, güçlü besin değerleri ile bilinir ve beslenme ihtiyacını kolayca karşılayabilir. Bebek mamaları, birçok farklı tahıl, organik sebze ve meyve içerir ve bebeğinizin beslenmesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz güvenli ürünler olarak kabul edilir, çünkü bu besinlerin üretim sürecinde bebeğin sağlığına zarar veren süreçlerden oluşmaz. Bebekleri gün boyunca tok tutan bebek mamaları, bebeklerinin dengeli ve sağlıklı beslenmesinin önünü açıyor, çünkü onlara tam olarak birçok besin değeri sunuyorlar. Çocukların büyümesine destek sağlayan bebek mamaları, çocukluk döneminde beslenmenin sağlıklı bir yetişkinlik için son derece önemli olduğu anlayışıyla ebeveynlere sunulur. Bebek mama fiyatları, satın alınacak mamaların türüne, özelliklerine, markasına, miktarına ve yaş grubuna göre değişir.

Bebek Mama Çeşitleri

Piyasada farklı markalar tarafından üretilen birçok mama çeşitleri vardır. Çocukları için en uygun bebek mamasının türünü bulmak isteyen ebeveynler, bu sorunu doktorlarıyla tartışmalı ve doktor rehberliğinde bebekleri için en iyi bebek maması türü ile başlamalıdır.

  • İnek Sütünden Elde Edilen Bebek Mamaları

İnek sütü bazlı bebek maması, en çok tercih edilen bebek maması türlerinden biridir. İnek sütündeki vitaminler ve mineraller bebeğinizin beslenme ihtiyaçlarını sağlıklı bir şekilde karşılamanızı sağlar.

  • Keçi Sütünden Elde Edilen Bebek Mamaları

Keçi sütü içeren bebek maması, yapı ve mineral-vitamin formu bakımından anne sütüne en yakın olan süttür. Fosfor ve kalsiyum oranı yüksek olduğu için bebeğinizin beslenme ihtiyaçlarını keçi sütü bazlı gıdalarla karşılayabilirsiniz.

  • Kaşık Mamaları

Kaşık mamaları genellikle sebze, meyve, tahıl ve pirinç içeren ve bir kaşıkla yemek için uygun olan yiyeceklerdir.

  • Kavanoz Mamaları

Kavanozlarda saklanan ve böyle bir şekilde tüketime uygun olan mamalar, içeriği sebze, meyve ve tahıl yiyeceklerini içeren bebeğiniz için çok besleyici bir mama çeşididir. Şeftalili bebek maması, ıspanaklı bebek maması bu çeşitlerden birkaçıdır.

  • Biberon Mamaları

Bu, bebeği bir biberon ile beslemek için uygun parçacıklar içeren ve biberonun meme ucundan geçebilen bebek maması çeşididir.

  • Devam Sütü

Mama türlerinden biri olarak bilinen takip sütü, su ile karıştırılarak hazırlanan ve daha sonra tüketime hazır olan bir gıda türüdür. Devam sütleri 1, 2, 3, 4 ve 5 şeklinde numaralandırılmıştır. Bu rakamlar, bebeğin hangi yaşta hangi takip sütünü alması gerektiğini gösterir. Takip sütünün kullanımı bir doktor tavsiyesi ve doktor tarafından önerilen marka ürünü ile başlaması önerilir.

  • Toz Devam Sütleri

 Toz bebek mamaları, bir cam kavanozda veya teneke kutu içerisinde satılır ve süt ya da su ile karıştırılarak tüketime hazır hale getirilir. Toz mamaları diğer mamalara göre daha uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

  • Özel Mamalar

Gaz, kusma, laktoz intoleransı, kabızlık sorunları, alerjiler, büyüme geriliği veya konjenital metabolik hastalıkları olan çocuklar için özel olarak üretilen bebek maması çeşitleridir. Gaz yapmayan bebek maması, laktozsuz bebek maması gibi çeşitleri olan bu bebek mamalarını muhakkak doktor önerisi ile tercih etmelisiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.