x
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim

Saç Klipsleri & Tokalar

Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Saç, insan vücudunda bulunan ve vücudun büyük bir bölümünü kaplayan kıllardır. Oldukça hızlı uzayabilen bu kıllar baş bölgesinin görünümünü değiştirme de rol oynar. İnsan saçı ise keratin denilen güçlü bir proteinden oluşmaktadır. Bu protein vücutta sadece saçlarda değil tırnaklar içerisinde de bulunur. Keratin, son derece güçlü ve sert bir proteindir. Saçların uzamasında, sağlıklı olmasında, kopmadan, kırılmadan ve dökülmeden kullanılabilmesinde, daha parlak görünmesinde ihtiyaç bulunan bir protein çeşididir. Bu keratinin saç içerisinde azalması olumsuz pek çok durumun meydana gelmesine neden olur. Yoğun saç dökülmeleri, cansızlaşan ve matlaşan saçlar, saç kırılmaları, kopmaları ve zamanla kelliğe doğru giden birçok saç hastalığına sebep olur. Saç vücut için önemli noktalardan biridir. Bununla beraber uzun saçlar veya kısa saçların gün içerisinde kullanmış olduğu pek çok çeşitli aksesuarlar bulunur. Bu aksesuarlara genel itibarıyla toka adı verilmektedir. 

Fakat bu tokalar sadece saç için kullanılmamaktadır. Kemerlerde, kıyafetlerde, çantalarda bulunan çeşitli malzemelerin adına da toka denilebilmektedir. Oldukça kapsamlı ve geniş bir anlam çeşitliliği bulunur. Saç için kullanılmakta olan tokalar günlük hayatta sıklıkla kullanılmaktadır. Saçın toplanmasında, şekil verilmesinde ve verilen şeklin sağlamlaştırılmasında bu çeşitli saç aksesuarları kullanılır. Birçok toka çeşidi vardır. Bu toka çeşitleri içerisinden herkes ihtiyacı ve zevki doğrultusunda birçok ürün seçmektedir. Farklı toka çeşitleri farklı saç şekillerinin yapılmasını sağlar. Tokalar özellikle kadınların vazgeçilmez aksesuarlarındandır. Uzun saç kullanımına sahip kadınlar gün içinde saçlarını belirli bir alanda toplamak istediklerinde lastik toka olarak da bilinen çember şeklinde olan ve genişleyebilen ürünleri tercih ederler. Toka seti ise içerisinde farklı birçok toka çeşidinin ve modelinin bulunduğu ürün setlerini oluşturur.

Toka ve Klips Modelleri

Toka, genel anlamı itibari ile iki farklı anlam çeşidine ayrılmıştır. Kemer, çanta, kayış gibi malzemelerin iki ucunun birbirine bağlanmasını sağlayan araçlara da toka denir. Bu bağlantıları gergin tutmaya yarayan küçük ürünlerdir. Bir diğer anlamı ise kadınların ve erkeklerin saçlarının toplamaya, tutturmaya ve şekil vermeye yarayan, çoğunlukla süs eşyası olarak kullandıkları bir araçtır. Bu tokalar farklı şekillerde, farklı formlarda ve farklı renklerde olabilmektedir. Küçük, büyük, yaşlı, genç, kadın, erkek, çocuk gibi her yaşa ve her cinsiyete uygun seçenekleri bulunan tokalar günlük hayatta sıklıkla kullanılır. Tekli veya çoklu formlarda satışı bulunur. Özellikle küçük çocukların ilgisini çeken tokalar renk renk ve çeşit çeşit yapılması sebebi ile geniş bir seçme ağı sunar. Toka modelleri içerisinde, lastik tokalar, spiral şeklinde bulunan tokalar, saç üzerinde toplama izi bırakmayan ve su geçirmeyen yapıya sahip tokalar, plastik tokalar, topuz aparatı denilen saç içerisine gizlenen birçok toka modeli vardır. Bunlar dışında klipsli tokalar, taçlar, renkli lastik tokalar, peluş tokalar, şekilli veya figürlü tokalar gibi çocuklara, kadınlara hitap edebilecek çeşitli ürünler de bulunur. Kadınların en büyük ihtiyaçlarından biri de bu tokalardır. 

Genellikle uzun saç kullanan kadınların vazgeçilmez kurtarıcı araçlarındandır. Toka malzemeleri ise plastik, su geçirmeyen malzemeler, lastikler gibi çeşitli ürün malzemelerinden oluşur. Toka yapımı uğraştırıcı bir iş olması sebebi ile kullanılan malzemeler kolaylık sağlayabilecek türden olmalıdır. Bu malzemeler klasik olarak tüm saç tiplerine uygundur. Farklı saç modellerinin yapılabilmesi için sağlam malzeme kullanılır. Uzun süreli kullanımlarda herhangi bir kopma, soyulma, incelme veya hasara uğrama gibi sonuçlar bulundurmamaktadır. Toka seçimi saçın özelliğine ve ihtiyaç doğrultusunda yapılmalıdır. Kabarık ve kıvırcık saçlar için tercih edilen tokalar bu saçların yapısını, şeklini bozmayan türden tokalar olur. Daha düz saçlar için kullanılan ve seçilen tokalar ise daha çok saçın kabarmasını engelleyen toka çeşitleridir. Spiral şeklinde bulunan bu tokalar ve özellikleri bakımından elektriklenme önleyici oldukları için rahatlıkla kullanılabilir. Toka fiyatları ürünlerin özellikleri ve adetleri ile doğru orantılıdır. Tekli satışı bulunan tokalar ile çoklu paketlerde satılan ürünler aynı fiyatta değildir.

İşlevsel Saç Klipsleri 

Toka, günlük yaşamda sıklıkla kullanılan ürünlerdendir. Saçların, daha toplu ve daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Pek çok kişi tarafından son derece önemli olan tokalar, yerinde ve doğru kullanımı sonucunda istenilen görüntüye ulaşabilmeyi sağlar. Saç için kullanılan ufak dokunuşların aracıdır. Ürün kullanıcılarının daha kolay ve hızlı bir şekilde istedikleri görünüme kavuşmaları için oldukça çeşitli ürünler tasarlanmaktadır. Tüm ürünler saç sağlığının göz ardı etmeden hazırlanır. Saçın doğal yapısını bozmadan, kullanım esnasında saça herhangi bir zarar vermeden rahatlıkla kullanım sağlanabilmesi için çeşitli formlarda üretilmiştir. Gün içerisinde saçlardan dolayı terleme, saç şeklinin bozulması gibi olumsuz durumlar kullanıcılara zorluk yaşatır. Bu zorluğu aşabilmek amacı ile tokalar üretilmiştir. Kuaförler tarafından sıklıkla kullanılan birtakım toka çeşitleri vardır. Bunların genel adı ise toka klipsi olarak bilinir. 

Sadece kuaförlerin değil evde amatör kişiler tarafından da rahatlıkla kullanımı sağlanabilen basit, kullanışlı ürünlerdir. Toka klipsleri mandallı veya yaylı toka anlamına gelir. İki adet uç kısmının ufak bir yay yardımı ile birbirine tutturulduğu toka çeşididir. Bu tarz tokalar özellikle kuaförler tarafından saç kesimlerinde, saç boyama esnasında veya saça şekil verme anında tutamların kafa üzerinde sabitlenmesi için tercih edilir. Saç klipsi her ne kadar kolay kullanım sağlasa da yanlış kullanıldığı zaman saç üzerinde birtakım olumsuz sonuçlara neden olabilir. Bu tarz tokalar genellikle saça yağ uygulandıktan sonra takılmalıdır. Etkili sonuçlar elde edebilmeyi kısa zamanda pratik bir haline getiren tokalar özellikle zamandan maksimum tasarruf edilmesini sağlar. Renkli saç klipsi çoğunlukla çocuklar tarafından ilgi ile karşılanır. Renkli ve dikkat çekici modelleri ile çocukların gözdesi olma yolunda ilk sırayı alır. Saç örgü klipsi ise saçın örme işlemini hızlandırmak ve saç örmekte zorlanan kişilere pratik bir kullanım sağlamak amacı ile üretilmiştir. Bu ürünler içerisinden her bütçeye ve her zevke uygun bir çeşit bulabilmek mümkündür.

Toka ve Klipslerin Kullanımı

Toka kullanmak çoğu kişi için vazgeçilmez durumlardandır. Özellikle kadınlar için gün içerisinde saçları toplamak olmazsa olmaz alışkanlıklar içerisindedir. Sadece kadınlar için değil uzun saç kullanımına sahip erkeklerin de sıkça tercih ettiği yöntemlerdendir. Tokalar geçmişten günümüze gelişip değişerek bugüne ulaşmıştır. Zaman içerisinde birçok farklı model ve renk seçeneği ile kullanıcılarına sunulmuştur. Hemen hemen her yerde bulunabilen, her tarza ve her zevke uygun birden fazla ürüne rahatlıkla ulaşabilmek mümkündür. Son zamanlarda kullanımı artan saç pençe klipsleri küçük veya büyük farklı modeller de ürünler vardır. Kalın telli saçlara, ince telli saçlara uygun tokalar mevcuttur. Kalın telli ve gür saçların toplanması zor olduğu için bu tarz saçlara daha büyük klipsli toka çeşitleri vardır. 

Bu tarz tokalar son derece pratik ve kolay kullanıma sahiptir. Birkaç saniye içinde tüm saçı toplayabilirler. Saç vida klipsi iki uçlu tokaların birbirine tutunmasını ve bir toka formuna gelmesini sağlar. Tüm tokalar içerisinde kullanılmaktadır. Özellikle plastik yapılı tokalar da en sık kullanılan tok malzemelerinden biri olmaktadır. Toka modelleri içerisinde genel ihtiyaçlar doğrultusunda farklı şekillerde tokalar üretilmektedir. Bu tokalar saçın kusursuz ve güzel görüntü oluşturmasını sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Her model farklı kullanıcılara hitap etmektedir. Aynı amaç veya farklı amaç doğrultusunda birçok ürün modeline ve çeşidine ulaşabilmeniz mümkündür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.