x
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim

Saç Fırçaları ve Tarakları

Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 101 ürün bulunmaktadır.

Saç, keratin adı verilen sert ve özel bir proteinden oluşmaktadır. Vücut üzerinde bulunan en uzun kıllara saç nedir. Saç kümesi baş üzerinde bulunan kafa derisinin içinde bulunmaktadır. Zamanla uzayarak gözle görülür bir hale gelerek kullanılmaktadır. Saç, düzenli olarak uzamakta olan bir uzuvdur. Bakım gerektiren ve dikkatli kullanılması gereken yerlerdendir. Saç vücutta bulunan diğer kıl kümelerine oranla çok daha hızlı bir şekilde uzamaktadır. Düzenli bakım ve düzenli kesim gerektirmektedir. Saç şekli genetik özellikler ile meydana gelir. Doğuştan gelen renk ve şekil özelliği doğallığı bozulmadığı sürece ilk günkü gibi kalır. Yaş, cinsiyet, ırk, hormonlar ve dış etkenler saçın şeklinin ve renginin belirlenmesinde rol oynar. Dış etkenler saç üzerinde değişiklik yapılmasına neden olur. Saçın genetik özellikleri değiştirilemez. Fakat renk ve şekil gibi özellikleri saç boyaları, taraklar ve sıcak saç aletleri ile değiştirebilmektedir. Saçlar birbirine dolaşmaya son derece müsait bir yapıdadır. Bu karışıklık açılmadığı sürece saç uçlarında veya boylarında kırılmalar, yıpranmalar ve kopmalar meydana gelir. Bu sebeple saçlar düzenli olarak bir tarak yardımı ile taranmalıdır. 

Saç tarakları saçın düzenli olarak taranmasını sağlayan ürünlerdir. Dolaşmış tellerin açılmasında önemli rol oynar. Saçın açılması ve şekil verilmesi için kullanılır. Özellikle saç şekillendirilmesi için kullanılan saç fırçaları birçok model ve seçenekten oluşur. İstenilen modeller için kullanılan taraklar genellikle modellerin yapılabileceği tarzda ürünlerdir. Her ürünün özelliği birbirinden farklıdır. Özellik dışında şekilleri de farklı olmaktadır. Taraklar kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda farklı modeller de üretilmektedir. Saç fırçası fiyatları içerisinde fiyatlandırma sistemleri aynı değildir. Her ürünün fiyatını ürünün kendisi belirlemektedir. Tarakların şekilleri, boyutları bu fiyatların değişmesinde etkin rol oynar.

Modern Saç Fırçası Özellikleri

Taraklar, taranmaya yarayan aletlerden biridir. Saç köklerinden uçlarına kadar saçlarda oluşan dolaşıklıkları ayırmak için sıklıkla kullanılır. Sadece insan saçı için değil hayvanların tüylerinin taranması, onlarda oluşan kırışıklıkların giderilmesi için de kullanılmaktadır. Saç karışıklığının giderilmesi dışında saçlara şekil vermek, saçların tutulmasını sağlamak ve saçı düzeltmek için de kullanılmaktadır. Taraklar oldukça uzun yıllardır kullanılmakta olan eşyalardır. Geçmiş dönemlerde kullanılmakta olan taraklar genellikle fildişi, şimşir, kemik ve bronzdan yapılır. 

Birçok farklı malzemeden yapılan taraklar her dönem sıklıkla kullanılan kişisel bakım eşyalarıdır. Taraklar saç dibinden uçlarına kadar taranmak için kullanılır. Saçın ürettiği doğal yağın dipten uca doğru gitmesini, yayılmasını, dağılmasını sağlar. Bu doğal yağ saçın beslenmesine yardımcı olur. Saç çeperini sararak dışarıdan gelebilecek zararlı maddelere karşı koruyucu kalkan görevi görmektedir. Bu sebeple saç için kullanılan ürünlerin dışında saç tarağı da oldukça önemlidir. Özellikle saç sağlığı için saçın taranması önemli bir işlevdir. Saç diplerinden taranmaya başladığı için kan dolaşımını hızlandırır. Saç açıcı tarak genellikle birbirine girmiş, dolaşmış saçların açımında kullanır. Bu tarz saçları koparmada açmak son derece zor bir işlemdir. Saç açıcı taraklar bu zorluk ile baş edebilmek amacıyla üretilmiştir. Saç ayırma tarağı özellikle saçlara özen göstererek ve dikkat ederek bu işlemi gerçekleştirmeye çalışır. Ayrılma ihtiyacı bulunan saçlar zorlu saç modeline girmektedir. Her tarak bu tarz saçları açma işleminde başarılı değildir. Özel olarak üretilen taraklar saç sorunları ile baş etmeye çalışmaktadır.

Saç fırçası erkek kişiler için daha farklı modeller de ve ihtiyaçlarda bulunabilir. Erkeklerin saç tipi genellikle sıkı veya daha ince telli olabilmektedir. Bu sebeple daha ince yapılı taraklar kullanılır. Özellikle fön çekme işlemi için kullanılacak taraklar silindir şeklinde bulunur. Pek çok erkek gün içinde saçlarına şekil verir. Bu şekil verme işleminde en çok kullanılan malzemelerden biri de taraktır. Fön çekmek için silindir taraklar kullanılırken saçı ayırmak veya sadece tarama işlemini gerçekleştirmek için çok daha ince yapılı fırçalar kullanılmaktadır.

Saç Şekillendirici Tarak Kullanımı

Tarak kullanımı ve bu tarakların seçimi basit gibi görünen fakat aslında saç sağlığı için son derece önemli olan bir konudur. Saç tipine ve saç özelliğine göre seçilmesi gereken taraklar istenilen birçok yerde bulunabilir. Her tarak her saç tipine uygun değildir. Bunun sebebi ise düz saçlar daha çabuk açılabilirken kıvırcık saçlar çok daha zor açılmaktadır. Kıvırcık saçın karmaşık yapısı istenilen her tarakla açılmamaktadır. Özellikle kalın telli ve sert taraklar bu tarz saçlar da kırılmalara, kopmalara neden olabilir. Düz saçlar ise açılmaya daha müsait olmasından dolayı pek çok tarak kullanılabilir. Doğru tarak veya doğru fırça kullanımı saç sağlığı için oldukça önemlidir. Yanlış kullanılan taraklar saçların çok daha hızlı kırılıp, matlaşmasına neden olur. 

Bunun yanı sıra saçın dengesini bozarak daha yavaş uzamasına dahi sebep olabilmektedir. Burada en önemli noktalardan biri saç özelliğini ve saç tipini bilmektir. Doğru malzeme kullanımı daha sağlıklı saçlara sahip olmak için yapılan ilk işlemlerden biridir. Daha parlak ve daha sağlıklı saçlar günlük hayatın kalitesini de yükselten etkenlerdendir. Özellikle kadınlar için saçın bakımı ve şekli önemlidir. Saç şekillendirici tarak modelleri pek çok saç şeklinin yapılabilmesi için tasarlanmıştır. Daha çok fön çekmek veya fön makinası ile yapılabilecek saç şekilleri için kullanılır. Saç şekillendirme fırçası hemen hemen tüm saçlar da kullanılabilmektedir. 

Kıvırcık saçlar için saçların kıvırcıklığının daha belirgin olması için kullanılan birçok saç fırçası mevcuttur. Bunlar içerisinden saçın özelliğine ve saç tellerinin kalınlığına uygun olarak bir model seçilip kullanılabilir. Saç şekillendirici fırçalar çoğunlukla geniş yapılı ürünler olmaktadır. Saçın hemen hemen her alanında kullanılabilmektedir. Bundan dolayı da sıklıkla tercih edilirler. Saç kırmayan tarak modelleri oldukça sık kullanılan ürünlerdir. Saçın kırılmadan sağlıklı bir biçimde uzamasının en büyük etkenlerinden biri taraktır. Saçı kırmadan şekillendiren veya tarayan bu ürünler tercih edilen ürünler arasındadır.

Saç Fırçası ve Tarakları Modelleri

Saç fırçaları genel olarak kadınların sıklıkla kullandığı kişisel bakım malzemelerinden birini oluşturur. Gün içerisinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu sebeple saç fırçalarının veya saç taraklarının doğru seçilmesi önemli bir noktadır. Saç fırçası kadın için önemlidir. Gündelik hayatta saçları ile çok sık uğraşan kadınlar genellikle taraklar ve fırçalar ile saçlarına şekil vermektedir. Şekil verme açısından önemli olan bu ürünler dikkatli ve özenli seçilmesi de gerekmektedir. Her ürün her saçta kullanılmaz. Farklı saç fırçası modelleri bulunur. Bu fırçaların çeşitleri ve özellikleri birbirinden ayrı olmaktadır. Piyasa üzerinde kişinin ihtiyacı doğrultusunda pek çok ürün bulabilmek mümkündür. Fırça ve tarak üreticileri genellikle saç tipi ve saç özelliklerini baz alarak ürünlerini oluşturmaktadır. Bu da birçok alanda rahatça kullanılabilen tarakların meydana gelmesini sağlar. Bu modeller arasında teezer tipi fırça, metal yuvarlak fırça, geniş yüzeyli fırça, yuvarlak fırça, klasik tahta taraklar gibi ürünler bulunur. Saç fırçası çeşitleri içerisinde kıvırcık saçlar için, düz saçlar için, dalgalı saçlar, ince telli, kalın telli, kabarık saçlar için ayrı çeşitler bulunur. Kişi saç tipine göre istediği ürünü seçebilmektedir. Saç boya tarağı ise kullanılan boyanın saçın her alanına eşit bir şekilde dağılmasını sağlar. En büyük özelliklerinden biri saça uygulanan renk tonu saçın her bölgesinde aynı ton olarak kullanılır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.