Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: MMBG90VM Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim

Güneş Bakım Ürünleri

Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 544 ürün bulunmaktadır.

Güneş ışığı, D vitamini üretmek ve sirkadiyen ritminizi ve ruh halinizi korumak dahil olmak üzere birçok önemli bedensel işlev için gereklidir. Yine de çok fazla güneşe maruz kalmak zararlı olabilir. Ultraviyole (UV) radyasyon, güneş yanığı, yaşlanma belirtileri ve hatta cilt kanseri dahil olmak üzere kısa ve uzun vadeli cilt hasarına neden olabilir. Bazıları kırmızı bir yanık, başarılı bir plaj gününün işareti olarak kabul edilir. Alında bu kesinlikle tavsiye edilmez. Herhangi bir uzun süreli UV ışığına maruz kalmak, sizi riske atabilir. Bu zararlı etkilerden korunmak için birçok güneş kremi türü mevcuttur. 

Güneş kremi, cildinize ulaşacak UV radyasyonunu yansıtan, saçan veya emen filtreler içerdiği için oldukça faydalıdır. Bu tip bir kremle cildinizi korumadığınız takdirde güneş lekeleri başlı başına bir sorun olmaya başlayabilir. Organik filtreler ve güneş ürünleri UV radyasyonunu emer ve az miktarda ısıya dönüştürür. Şişede listelenenler arasında oksibenzon, avobenzon ve oktokrilen gibi bileşikler görebilirsiniz. İnorganik filtreler, cildinizi korumak için UV ışığını yansıtarak ve saçarak teorik olarak çalışan çinko oksit ve titanyum dioksit gibi mineral bileşiklerdir.

Bununla birlikte, bazı çalışmalar, bu bileşiklerin aslında UV radyasyonunu emerek ve onu ısıya dönüştürerek çalıştığını göstermiştir. Bu güneş kremleri hem UVA hem de UVB ışığına karşı daha geniş spektrumlu koruma sağlama eğilimindedir. Ayrıca hassas ciltler için daha kolay olduklarından, çocukların güneş kremlerinde kullanılan formülasyonlar olma eğilimindedir. Bu güneş kremleri biraz daha kalın olabilirler ve daha beyaz görünebilir.

Güvenli Bir Yaz Tatili İçin İlk İhtiyacınız

Dışarıda vakit geçirirken faktörü 30 veya daha yüksek olan güneş kremlerini tercih etmeniz gerekir. SPF 30, UVB ışınlarının yaklaşık %97'sine karşı koruma sağlayacaktır. 50'den büyük SPF'li güneş kremleri, UV radyasyonuna karşı korumada yalnızca çok küçük bir artış sağlar. 50 faktör güneş kremi genel olarak sizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacak kadar güçlüdür. Ten renginden bağımsız olarak herkes güneş kremi kullanmalıdır çünkü UV radyasyonunu olumsuz etkileri herkesi tehdit edebilir. Bununla birlikte, bu etkilere karşı daha duyarlı olan daha açık ten rengine sahip kişilerin güneş kremi kullanması daha da önemlidir

Uzmanlar altı aydan küçük çocuklarda güneş kremi kullanımından kaçınılmasını ve bunun yerine minimum güneşe maruz kalmayı ve yeterli giysi ve gölge sağlamayı önermektedir. Siz de kıyafetlerle korunduğunuz da bile yüz için güneş kremi kullanarak cildinizi koruma altına alabilirsiniz. Yüze ve boyuna 1 çay kaşığı güneş kremi sürmeniz koruma sağlamak için yeterlidir. Bu ölçü elbette 50 faktör korumalı kremler için geçerlidir. Güneşe çıkmadan 15 ila 30 dakika önce güneş koruyucu sürmeli, ardından giyinmeden önce 10 ila 20 dakika beklemelisiniz. Güneş kreminin en az iki saatte bir veya suya dayanıklı olarak etiketlenmiş olsalar bile her suya maruz kaldıktan veya terledikten sonra yeniden uygulanması öneriliyor. Güneş kremi kullanmanın yanı sıra, her zaman mümkün olduğunda geniş kenarlı şapkalar, uzun kollu giysiler ve pantolonlar gibi uygun koruyucu giysiler giyebilirsiniz. Gölgelik kullanabilir ve gözlerinizi korumak için güneş gözlüğü takabilirsiniz. Güneş koruyucu krem kullansanız bile, dikkat etmeniz gereken en önemli etmenlerden biri fazladan su içmektir. Güneş altındayken vücudunuzdan daha fazla su kaybedersiniz çünkü güneş kremi sıvıyı cilt yüzeyine çeker ve ekstra ısı artışlara neden olur.

Güneş Bakım Ürünleri ile Sağlıklı Bir Cilt

Güneş kremi faydaları kullandığınız krem türüne göre farklılık gösterebilir. Güneş kremleri, belirli bir bileşen karışımından yapılır ve güneş tarafından yayılan ultraviyole (UV) ışınlarını engellemek için cilde uygulanır. Güneş kremi hem inorganik hem de organik içeriklere sahiptir. Çinko oksit gibi inorganik bileşenler, siz ve zararlı UV ışınları arasında fiziksel bir bariyer oluşturur. Organik kimyasallar, fiziksel engeli aşan ışınları emer ve bu enerjiyi ısı olarak serbest bırakır. Bir şişe güneş kremi aldığınızda, bir SPF numarası olacaktır. SPF, bir güneş koruyucunun cildin güneşte yanmasını önleyeceği zaman faktörünü gösteren güneş koruma faktörünü ifade eder. Uzmanlar korunmasız bir cildin yaklaşık 20 dakika içinde güneş yanığı olabileceğini bildiriyor. Dolayısıyla, SPF 15 içeren bir güneş kremi, bunu 15 kat uzatarak yaklaşık 5 saatlik koruma sağlar. 

Güneş kremi çeşitleri 6 aydan büyük her birey için uygundur. 6 aylıktan büyük herkesin, her iki tür UV radyasyonuna karşı da koruma sağlayan geniş spektrumlu güneş koruyucu kullanması önerilir. Güneş kremi kullananlar 30 veya daha üstünün güneşe karşı oldukça başarılı sonuçlar verdiğine dair geri dönüşler yapıyor. Güneş kremini her 2 saatte bir veya yüzdükten sonra tekrar uygulamak önemlidir. Devamlı suya girip çıkanlar için su geçirmez bir güneş kremi önerilir. İdeal olarak, cildinizi güneşe her maruz bıraktığınızda güneş kremi uygulamalısınız. Doğrudan güneşe maruz kalan vücudunuzun bölgelerine güneş kremi sürün. Bu genellikle yüzünüzü, boynunuzu, sırtınızı, kollarınızı ve bacaklarınızı korumanız gerektiği anlamına gelir. Yüz için güneş kremi kullanmak cildinizin bu bölgesinde güneş lekesi oluşumunu azaltmaya yardımcı olur. Yüzünüzün belirli bölgeleri için farklı güneş kremleri bulunsa da yüz için üretilen ürünler oldukça spesifik formüllere sahiptir ve bu bölgenin korunmasını amaçlayarak özel olarak formüle edilmiştir.

Güneş Kremi Markaları ve Modelleri

Cildinizi korumanın yanı sıra, özellikle yüz bölgesi için tasarlanmış güneş kremleri, cildinizi besleyerek ve nemlendirerek ekstra avantajlar sağlar. Bioderma'nın güneş kremi serisi, genellikle hafif formülasyonları ile bilinir ve cildi yağsız tutarak sivilce oluşumunu azaltabilir. La Roche Posay'in yüz güneş kremleri, hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiştir ve genellikle alerji testlerinden geçer. Avene'nin yüz güneş kremleri ise genellikle doğal içerikleri ile dikkat çeker.

Güneş Bakım Ürünleri Belli Aralıklarla Uygulanmalıdır

Araştırmalar, tüketicilerin etkili bir şekilde korumak için gerekenden çok daha az güneş kremi kullandığını gösteriyor, bu nedenle ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüzden daha fazlasını kullanmanız gerekebilir. Çünkü su bazlı güneş kremi kullansanız bile, bu ürünler etkisini gün boyunca koruyamayabilir. Özellikle suya girip çıktıktan sonra yeniden krem sürmeyi düşünebilirsiniz. Güneş kremi, belirtildiği şekilde kullanıldığında cildinizi güneş ışınlarından korur. Bununla birlikte, bazı araştırmalar, güneş koruyucu kullanıcılarının bile belli ölçüde güneş yanığından şikayet edebildiğini ortaya koyuyor. Bunun nedeni, yeterli aralıklarla krem uygulamamak. Yağlı ciltlere bu tip kremlerin tutunması daha zordur ve yağlı bir cildiniz varsa yağlı ciltler için güneş kremi kullanmayı düşünebilirsiniz. Çok az kullandıkları, çok geç uyguladıkları ve tekrar uygulanmadıkları veya çok daha uzun süre dışarıda kaldığınızda kremlerin kalitesi fark etmeksizin etkileri zayıflar.

Güneş kremi önerileri genelde cilt tipine göre değişkenlik gösterebilir. Etkili güneş koruması için güneşten koruma yaklaşımlarının bir kombinasyonunu kullanmak önemlidir. Güneş kremi, tamamen koruyucu olsa bile, güneşin en yoğun olduğu zamanlardan (10:00-16:00) doğrudan güneş ışığından kaçınmak akıllıca bir karadır. Bazı güneş kremleri hindistancevizi yağı içerse de yağın kendisi cilt hasarını önlemek için yeterli değildir. Hindistan cevizi yağı bazı kişiler için yanma süresini uzatabilir, ancak UV koruma seviyesi çok düşüktür ve kaynağa göre oldukça değişken olabilir, bu nedenle cildinizi korumak için doğru faktöre sahip bir güneş kremi tercih etmeniz gerekiyor. Güneş kremi, cildi korumayı amaçlayan reçetesiz bir ilaçtır. Güneş koruyucu aktif maddeler iki kategoriye ayrılabilir: kimyasal ve mineral. Kimyasal güneş kremleri, güneşin UV ışınlarını emer. Mineral güneş kremleri UV ışınlarını vücudunuzdan uzaklaştırır. Her iki tür güneş koruyucu da cildi güneşin zararlarından korumada etkilidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.