Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: 6MUPFTTY Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim

Compact Güneş Koruyucular

Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Güneş kremi, cildin güneşten gelen zararlı ışınlarından koruyan bir krem çeşididir. Güneşten gelen ışınlar her mevsim cilt üzerinde bazı hasarlara, deformasyonlara neden olabilir. Bunlar içerisinde yüzde oluşan lekelenmeler, kalıcı sivilce lekeleri, çillenme gibi problemler sayılabilir. Her gün düzenli olarak kullanılması gereken ürünlerin başında gelir. Sadece dışarı çıkıldığında veya yazın güneşlenildiğinde kullanmak doğru değildir. Mevsim ve gün ayırt etmeksizin evde veya dışarıda olunan her gün cildin ihtiyacı kadar güneş kremi kullanılması gereklidir. Ev içerisinde dahi bahçede, pencere kenarında, balkonda güneşten gelen UV ışınlarına maruz kalınır. Bu ışınlar ise ciltte koruyucu bir tabaka bulunmadığı takdirde kalıcı zararlar verebilir. Özellikle güneş lekeleri geçmeyen ve kalıcı lekelerin başında gelir. Her türlü cilt özelliğine uygun pek çok güneş kremi seçeneği bulunabilir. Yağlı, akneli, akneye eğilimli, kuru, lekelenmeye eğilimli gibi birçok cilt tipine sahip kişiler doğru araştırmalar sonucu cildi maksimum koruyabilecek ürüne rahatlıkla ulaşır. 

Compact güneş ürünleri bünyesinde birçok ürün seçeneği içermektedir. Cilt tiplerine ve cildin ihtiyacına uygun ürün bulabilmek mümkündür. Güneş kremleri içerisinde renkli ve renksiz ürünler mevcuttur. Güneş ürünleri arasından cildin ihtiyacı doğrultusunda seçim yapılabilir. Compact güneş koruyucu kullananlar cilt tipini iyi analiz ettikten sonra istenilen ürüne ulaşırlar. Birçok çeşitte farklı ürünler mevcuttur. İster renkli güneş koruyucuları istenirse renksiz güneş koruyucularına ulaşmak son derece kolaydır. Tüm bunların içerisinde en önemli noktalardan biri cildin özelliğine göre güneş ürünleri seçmektir. Yanlış ürün kullanımı sorunlu bir cildi daha ileri boyuta taşıyabilirken, sorunsuz cilt üzerinde istenmeyen sorunlara neden olabilir. Compact güneş ürünleri fiyatları ele alındığında ürünlerin özelliklerine göre fiyatlandırma sistemi yapılır. Ürün içerisinde kullanılan malzemeler ve ürünün özellikleri fiyat belirleme de öncü detaylardır.

Compact Güneş Kremi Özellikleri

Güneş ışınları birer D vitamini kaynağıdır. Vücut için son derece önemlidir. Fakat güneş ışınları bu D vitamini ile beraberinde UV denilen zararlı ışınları da içermektedir. Bu ultraviyole ışınları cildin alt tabakasına işleyerek yaşlanma etkisini ve lekelenme hızını arttırır. Bu sebeple düzenli olarak güneş koruyucu kullanmak cilt sağlığı için son derece önemlidir. Güneş koruyucular 15 SPF ve 50 SPF değerleri arasındadır. Bu değerler cildin korunma özelliğine göre istenilen aralıkta seçilebilmektedir. 15 SPF genellikle kış aylarında, güneş ışınlarının yaz aylarında ki kadar etkisi olmadığı zamanlarda tercih edilir. 50 SPF ise yüksek koruma isteyen ciltler de sıklıkla tercih edilir. Özellikle yaz aylarında hassas ciltler için sıklıkla önerilen ürünlerin başında gelir. Güneş kremlerini kullanmadan önce cilt için doğru ürün seçmek cildi korumanın ilk aşamasıdır. 

Genellikle dışarı çıkılmadan yaklaşık 30 dakika önce cilde uygulanır. Ürünü cilde yeterli miktarda sürülmelidir. İhtiyaçtan az sürülen ürün koruma yetisini yerine getirmemektedir. Güneş kremleri özellikle suya ve terlemeye karşı dayanıklı olmalıdır. Compact güneş ürünleri içerikleri incelendiğinde ürünler içerisinde yüksek korumaya sahip ürün malzemeleri kullanılmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarından koruyacak maddeler bu kremler içerisine enjekte edilmektedir. Compact güneş ürünleri özellikleri incelendiğinde bu ürünler içinde cildi güneşten direkt gelen ışınlardan korumak için geliştirilen özel formüller bulunur. Gözenekleri tıkamayan, yağlı ciltler de parlamaya engel olan, kuru ciltler de ise cilt yüzeyine canlılık kazandıran içerikler bulunur. Güneş kremleri renkli, renksiz ve kapatıcı olmak üzere farklı kategorilere ayrılır. Renkli güneş kremleri fondöten yerine de kullanılabilmektedir. Renksiz güneş kremleri cilde herhangi bir renk vermemektedir. 

Kapatıcı özellikleri bulunmamaktadır. Kapatıcı etkili güneş kremleri ise renkli güneş kremleri gibi ciltte bulunan kusurları kapatmaktadır. Genellikle kimyasal ürünler ile cilt üzerini kaplamak istemeyen kişilerin sıklıkla tercih ettikleri ürünler içerisindedir. Compact güneş ürünleri çeşitleri içerisinde 50 SPF kapatıcı, yağsız yapılı koyu renkte kapatıcı güneş ürünü, açık renkli kapatıcı güneş ürünü ve mineral fondöten çeşitleri bulunur.

Compact Güneş Kremi Ürünleri

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak amacı ile kullanılan güneş ürünleri cilt tipi ile doğru orantı da olmalıdır. Cilt tipine uygun ürünlerin seçilmesi son derece önemli bir konudur. Ürünler genellikle cilt tipi çeşitlerine göre üretilmektedir. Yağlı, karma, akneli veya akneye eğilimli ve kuru ciltler için üretilmiş olan güneş kremlerinin formülleri birbirinden farklıdır. Kuru cilde sahip olan kişiler genellikle krem yapılı ürünleri tercih ederken yağlı ciltler ise daha çok losyon ürünleri tercih etmektedirler. Güneş kremleri gün içerisinde tekrar sürülebilme özelliğine sahiptir. Aşırı kullanımdan kaçınılmalıdır. Aşırı kullanım ciltte istenmeyen problemlere sebep olabilir. 

Özellikle lekeli ciltler güneş kremi kullanırken leke oranını arttırmayacak, daha çok onarıcı özellikleri bulunan ürünleri tercih etmektedirler. Güneş kremlerinin yatıştırıcı etki barındırması son derece önemlidir. Özellikle beyaz tenli insanlar yüksek korumaya sahip güneş kremleri kullanması gerekmektedir. Yüksek korumaya sahip güneş kremleri cildin lekelenmesini önler. Compact güneş kremi hafif yapılı formülü ile tüm ciltlere uygun ürünler bulundurmaktadır. Hafif yapılı ürünler ciltte ağırlık yapmaması açısından son derece kullanışlıdır. Renklendiricili güneş kremi cilt üzerinde istenmeyen lekelerin kapatılmasına yardımcı olur. Cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmanın yanı sıra cilt tonunun eşitlenmesine de yardımcı olur. Genellikle cilt tonunun rengi ile birleşmektedir. Pigmentli güneş kremi hamilelik ve doğum lekeleri, güneş lekeleri, sivilce lekeleri, yaşlılık lekeleri gibi birçok lekeyi hem güneş ışınlarından korurken hem de daha kalıcı lekelerin oluşmasını engellemektedir. Bu lekelerin tedavisinde de kullanılmaktadır. Kapatıcılı güneş koruyucu renkli güneş kremleri yerine kullanılmaktadır. Klasik renksiz ürünlere alternatif olarak gösterilir. Cilt üzerinde oluşan lekelerin görünümünün azalması veya kapanması için sıklıkla tercih edilir.

Compact Kapatıcı Etkisi Bulunan Güneş Kremleri

Kapatıcı, tüm cildin renginin eşitlenmesi için kullanılmaktadır. Koyu renklerin kapatılması, ciltte bulunan renk eşitsizliğinin giderilmesi gibi birçok alanda kullanımı mevcuttur. Yüz üzerindeki kızarıklıkları, lekeleri ve pürüzleri giderir, cilt tonunu yaklaşık birkaç ton açmaktadır. Kapatıcılar tek başına kullanılabildiği gibi güneş kremleri içerisinde de kullanılabilmektedir. Özellikle cilde güneş kremi dışında herhangi bir ürün kullanmak istemeyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği ürünlerden biridir. 

Kapatıcılı güneş kremi içerisinde kapatıcı etkisi bulunduran bir üründür. Hem cilt üzerinde ki lekeleri kapatırken hem de cildi güneş ışınlarından korumaktadır. Özellikle yaz dönemlerinde cilde gereğinden fazla ürün kullanımını tercih etmeyen kişiler kapatıcı özelliği bulunan güneş kremlerini kullanmaktadırlar. Yazın terleyen cilt, fazla ürün kullanımını engellemektedir. Cildin terlemesi üzerinde ürün bulundurmamasına neden olur. Kapatıcılı güneş kremleri bu nedenle son derece kullanışlı ürünlerin başında gelir. Hem kapatıcılık özelliği hem de yüksek koruma özelliği bulundurur. Kapatıcılı güneş kremi kullananlar genellikle cilt tonu için en uygun ürünü seçerek kullanıma başlarlar. Kapatıcı ürünler avantajlı olmaktadır. 

Hem koruma ürünü hem de kapatma ürününün bir arada olması bu avantajı elinde bulundurur. Fondöten ise cildi komple kapatmaya yarayan örtücü bir üründür. Cildin tüm alanında kullanılabilen hafif kapatıcılık veya tam kapatıcılık etkisi veren ürün çeşitleri vardır. Compact fondöten bünyesinde birçok çeşit bulunduran ürünlerdendir. Açık tondan koyu tona kadar hemen hemen her cilt için ürün bulabilmek mümkündür. Compact fondöten önerileri kişilerin cilt tonlarına uygun ürünü seçmesi ile başlamaktadır. Doğru ürün kullanımı oldukça önemlidir. Cildin yapısının bozulmaması için cilde en uygun ürün kullanılması gereklidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.