x
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim

Nemlendirici Kremler

Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 727 ürün bulunmaktadır.

Güne başladığımız andan itibaren gün sonuna kadar cildimizin taze kalmasını isteriz. Bunun için günlük cilt bakımları uygulamamız ve bunu düzenli bir şekilde devam ettirmemiz gerekir. Cildimizin her an ışıl ışıl görünmesini sağlayan cilt bakım rutininin önemli aşamalarından biri de cilde gereken nemi sağlamaktır. Bu aşamayı cilt temizliğinden sonra uygulamamız önemlidir. Cilde gereken nemi sağlama görevi üstlenen nemlendiriciler çok çeşitliliğiyle karşınıza çıkmaktadır. Nemlendirici faydaları saymakla bitmezken asıl önemli nokta doğru nemlendiriciyi seçmektir. Nemlendiriciler cilde gerekli nemi sağlarken su ihtiyacını da karşılamaktadır. Kırışıklıkların azalmasını ve kırışıklık oluşumunun engellenmesini sağlayan nemlendiriciler, ciltteki esnekliği artırmaya yardımcı olup yaşlanma belirtilerini en aza indirir. Ciltteki kuruluğu giderme özelliğine sahip olan nemlendiriciler, ciltte oluşabilecek sorunları da önlemektedir. Nemlendirici seçme durumunda ise belirlenmesi gereken önemli nokta hangi cilt tipine sahip olduğunuzdur. Her cilt tipine uygun olarak farklı içeriklerle farklı çeşitlerde üretilen nemlendiriciler sayesinde siz de cilt bakımınızı kusursuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Nemlendirici Çeşitleri

Cildinize gereken nemi kazandırmak için nemlendirici kullanımı son derece önemlidir. Bizlere eşlik etmesi için artık nemlendiriciler çantalarımızdan eksik olmaz hale geldi. Siz de vücudunuz için gerekli nemi sağlamaya özen gösterenlerden biri misiniz? Hangi mevsimde ya da nerede olursak olalım cildimizin her zaman neme ihtiyaç duyduğu gerçeği ile cildimizi nemlendirmeyi ihmal etmemeli, böylelikle cilt sağlığımızı koruyabileceğimizi unutmamalıyız. Her yaşın ve cildin benzer istekleri ve cilt tipleri olduğu kadar farklı istekleri olduğunu da göz önünde bulunduran nemlendirici çeşitleri, herkesin tercihine göre farklı içerik ve şekillerde tasarlandı. Günlük cilt temizleme, maske ve peeling uygulama rutini sonrası cilde uygulanması gereken nemlendiriciler cilt tipine göre yağlı ciltler için nemlendirici, kuru ciltler için nemlendirici, hassas ciltler için nemlendirici ve karma ciltler için nemlendirici; yapısına göre nemlendirici losyon, nemlendirici jel ve nemlendirici krem; kullanım alanına göre dudak nemlendirici, göz altı nemlendirici, vücut nemlendirici ve yüz nemlendirici gibi özelliklerine göre farklı çeşitlerde üretiliyor. İyi nemlendirici seçmenin ilk basamağı hangi cilt tipine sahip olduğunuzdur. Eğer cildinizde çoğu zaman çatlama, tahriş ve kızarıklık oluşuyorsa kuru cilt tiplerine özel olarak tasarlanan nemlendiricileri kullanmanız idealdir. Kuru bir cilt elastikiyet konusunda zayıftır ve kuru ciltlere özel olarak üretilen nemlendiriciler genellikle bu problemlerin giderilmesine katkıda bulunabilecek bileşenlerle üretilmiştir. 

Cildiniz her mevsim yağlı ve akneye meyilli bir yapıya sahip ise, yağlı ciltler için üretilen genellikle su bazlı nemlendirici kullanmanız önerilir. Bunun yanı sıra sivilce yapmayan nemlendiriciler de kullanıma uygundur. Cildiniz eğer sıklıkla kızarık görünüyorsa ve kaşıntı, pul pul dökülme gibi reaksiyonlara maruz kalıyorsa hassas bir cilt tipine sahipsiniz demektir. Bunun için hassas ciltlere özel üretilen nemlendiriciler, parfümsüz ve alerji yapmayan temiz içerikli formülüyle cildi sorunsuz nemlendirmeye yardımcı olurken, ince yapıya sahip cilt bariyerini güçlendirici etkiye sahiptir. Cildin T bölgesinde yağlanma gerçekleşip geri kalan bölgeler normal ya da kuru bir yapıya sahip ise karma cilt tipine göre geliştirilmiş nemlendirici kremleri güvenle kullanabilirsiniz. Nemlendirici jel, diğer nemlendirici tiplerine göre daha fazla su oranına sahip olmasıyla birlikte yağlı ciltlerin gönül rahatlığıyla kullanabileceği krem çeşitlerindendir. Nemlendirici losyon türleri tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur. Nemlendirici kremler ise diğer nemlendirici türlerine göre daha yağlı bir yapıya sahip olduğundan dolayı kuru cilt tipine sahip olan kişilerin kullanabileceği formdadır. Nemlendirici sprey ürünleri ise kolay kullanımı sayesinde gün içerisinde anında nem kaybeden ciltler için her yerde hızlıca uygulayabileceğiniz nitelikte ürünlerdir. Yüz için kullanıma uygun olan nemlendiricilerin göz çevresine uygulanması göz çevresi yüze göre daha ince ve hassas bir yapıda olduğu için sakıncalıdır. Göz çevresi için ayrı olarak üretilen nemlendiricileri güvenle tercih edebilirsiniz. Göz çevresi nemlendiricileri, göz çevresinin yaşlanma belirtilerini daha çok belli etme durumundan dolayı hassas içeriklerle üretilir. Göz altlarındaki torba görünüm, mor halkalar genelde stres ve yorgunluğa bağlı oluşmaktadır. Günlük bakım rutinine eklenebilecek göz altı kremleri, göz altlarındaki yorgunluk belirtilerini ortadan kaldırmaya ve göz çevresine gerekli nemi sağlamaya yardımcı olmaktadır. Göz çevresindeki kırışıklıkların önüne geçebilmek adına kırışıklıklara sahip olmadan düzenli kullanım gerekmektedir. Hem nemlendirici özelliğiyle hem de cilt kusurlarını kapatma göreviyle bilinen renkli nemlendiriciler en çok tercih edilen nemlendirici türlerindendir. Özellikle kış aylarında nemsiz kalması sebebiyle çatlayan dudaklar için üretilen dudak nemlendiricilerinin kullanımının da ihmal edilmemesi önemlidir. 

Bioderma Atoderm Nemlendirici Krem

Bioderma Atoderm Nemlendirici Krem, özellikle kuru ve hassas ciltler için özenle formüle edilmiş bir üründür. İçeriğindeki doğal yağlar ve vitaminler sayesinde cildi derinlemesine nemlendirir ve kuruluğu giderir. Aynı zamanda cilt bariyerini güçlendirerek dış etkenlere karşı koruma sağlar. Hipoalerjenik formülü sayesinde alerji riskini minimumda tutar. Bioderma'nın bu ürünü, cildin doğal dengesini koruma ve onarma konusunda etkili bir yardımcıdır.

La Roche-Posay Lipikar Baume AP+ Nemlendirici

La Roche-Posay Lipikar Baume AP+, özellikle atopik dermatit gibi cilt sorunlarına karşı geliştirilmiş bir nemlendirici kremdir. İçeriğindeki termal su ve shea yağı, cildi rahatlatır ve besler. Formülü, cildin su kaybını önlemeye yardımcı olurken, cilt bariyerini güçlendirir. Bu ürün, hızlı emilen yapısıyla cilde anında rahatlama ve yoğun nem sağlar. Cildinize nazikçe uygulandığında, uzun süreli bir rahatlık hissi bırakarak cildin doğal dengesini destekler.

CeraVe Nemlendirici Krem

CeraVe Nemlendirici Krem, özellikle kuru ve hassas ciltler için geliştirilmiş bir üründür. Ürün, içeriğindeki üç temel seramid ve hijalüronik asit sayesinde cildi nemlendirir ve korur. Hafif ve yağsız formülü, cilde kolayca emilir ve uzun süreli nem sağlar. Cilt bariyerini güçlendirerek dış etkenlere karşı koruma sağlar ve cildin yumuşak ve pürüzsüz olmasını destekler.

Neutrogena Hydro Boost Water Gel Nemlendirici

Neutrogena Hydro Boost Water Gel Nemlendirici, su bazlı bir formüle sahip olan hafif ve nemlendirici bir jel kremdir. Hyaluronik asit ile zenginleştirilmiş bu formül, cildi derinlemesine nemlendirir ve hızla emilir. Ciltte ferahlık hissi bırakırken, kuruluk ve gerginlik hissini azaltır. Yağsız yapısıyla ciltte ağırlık hissi bırakmaz ve makyaj altına rahatlıkla kullanılabilir.

Nemlendirici Kullanımı

Cilt bakımının önemli bir parçası haline gelen nemlendirme işlemini üstlenen nemlendiriciler; cildin nem dengesini koruma, cilde elastikiyet kazandırma ve cildi dış etkenlere karşı korumada yardımcı olmaktadır. Genel olarak E vitamini içeriğine sahip olan cilt nemlendiricileri genelde derinin kaybettiği nem dengesini cilde yeniden kazandırmakta ve cildin sebum dengesini korumakta çok önemli rol üstlenmektedir. Cilt temizliğinden sonra düzenli olarak kullanımına devam edildiği sürece faydası fark edebilecek olan nemlendiricilerin cilt yapısına göre seçilmesi kadar uygulanış şekli de çok önemlidir. Nemlendirici kremler doğru şekilde uygulandığı takdirde nemlendiricinin cilde daha kolay nüfuz etmesi sağlanır ve ciltte kan dolaşımı hızlanır. Kullanılacak olan kremin öncelikle cildin aşağıdan yukarı bölgesine doğru çekilerek ve sonrasında dairesel hareketlerle masaj yapılarak uygulanması gerekir. Nemlendiricinin doğru ve düzenli kullanımı sayesinde cildinizin elastikiyetini kazanması ve koruması mümkündür. Nemlendiricilerin genellikle cilt temizliği sonrasında olmak üzere sabah ve akşam kullanımı önerilmektedir. Birçok seçenekle dolu nemlendiricilerle günlük bakımı sağlamak artık çok daha kolay. Kişisel bakımınızı unutmamalı ve pratik birkaç ürün ile cildinize olabildiğince iyi bakmalısınız. Bunun dışında temiz beslenmek, gün içerisinde yeteri kadar su içmek, kötü alışkanlıklardan kaçınmak, vücudu dirençli hale getirmek adına düzenli olarak spor yapmak en az cildi dıştan nemlendirmek kadar önemlidir. Nemlendiricilerin görevini eksiksiz yerine getirebilmesi için yaşam kalitesini düşüren faaliyet ve durumlardan kaçınmalı, kendimizi sevmeli ve vücudumuza iyi bakmalıyız.

Farklı Çeşitleriyle ve Uygun Fiyatlarıyla Nemlendiriciler

İster yağlı ciltlere özel, ister kuru cilt tipine göre üretilen nemlendiriciler ve bunun gibi dilediğiniz çeşitli nemlendirici ürünlerinin, en çok tercih edilen nemlendirici çeşitlerinin ve bu ürünlere benzer daha birçok ürünün içeriğine ve ürün detaylarına sayfamızdan kolayca göz atabilir, her kullanıma uygun olarak kategorilenen ürünler arasından göz attığınız ürüne ait kullanıcılardan gelen yorumlar ve değerlendirmelere erişebilir, en çok satanlar kısmından diğer kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünleri görüntüleyip inceleyebilir, sitemize ait canlı destek hattından dilediğiniz konuda yardım alabilir ve ürün ile alakalı daha fazla bilgiye sahip olabilir, satın almaya karar verdiğiniz ürünleri sitemizin indirimli ürünler ve fırsatlar reyonu sayfaları aracılığıyla avantajlı seçeneklerle sipariş edebilir, sipariş oluşturduğunuz ürünün kargo takibini istediğiniz an görüntüleyebilir, satın aldığınız ürün ile alakalı görüş ve değerlendirmenizi ilgili kısma yazabilir, satın alınan ürünlerin iade ve değişimini kolay bir şekilde gerçekleştirebilir ve sitemizde daha birçok imkandan yararlanma fırsatına sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.