x
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
Yeni Sezonun Renkli Makyaj Trendleri
01.07.2024

Yeni Sezonun Renkli Makyaj Trendleri

Yeni sezonun renkli makyaj trendleri ile yaza hazır mısınız? Artık yaz mevsimleri tam anlamıyla geldi ve güneş de yüzünü iyiden iyiye göstermeye başladı. Yaz mevsimleri demek, kadınların ışıltılı makyajları ile gözleri büyülemesi demektir. Birbirinden göz alıcı renkli makyaj seçimlerinizle birlikte, güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Makyaj yapmak, hemen her kadın tarafından sevilir ve yine her kadına da yakışır. Burada önemli olan, cilt tipine uygun makyaj seçimi yapabilmektir. Bunun sağlanmasıyla birlikte, hem ideal şekilde makyajınızı yapacak ve hem de yanlış ürün seçimleriyle birlikte cildinizi tahriş etmemiş olacaksınız. İşte tüm bunlar, yeni sezonun renkli makyaj trendleri konusunda bilinmesi gerekenlerdir. Makyaj yapma konusunda gerek ürün kullanımı ve gerekse de cildinizi buna hazırlamak konusunda doğru tercihler yapmalısınız. İdeal makyaj malzemeleri seçimi ve ideal renkli makyaj trendini yakaladığınızda ise tarzınızı ön plana çıkaracak en önemli adımları atmış olursunuz. 

Yeni Sezonun Renkli Makyaj Trendleri Nelerdir?

Yeni sezonun renkli makyaj trendleri kapsamında, öncelikle bulunduğunuz ortamı gözden geçirmelisiniz. Yani hangi ortamda nasıl bir makyaj istediğinizi belirleyerek ona göre hareket etmenize fayda vardır. İş ortamından tutun ki tatil serüvenine, düğün organizasyonlarından tutun ki arkadaş buluşmalarına kadar her bir ortama özel makyaj önerileri mevcuttur. Tüm bu ortamlara uygun şekilde makyaj seçimini yaptığınızda, bunu bir de kombininiz ile süsleyecek ve deyim yerindeyse ortamın en güzeli siz olacaksınız. Pastel eyeliner, kiraz dudaklar, metalik bakışlar gibi stiller bu sezonun trendleri arasında yer alır. Tüm bu renkli makyaj önerileri, kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu makyajları yaparken, doğru dokunuşlar ve tercihlerle birlikte harika bir görünüm elde edilebilir. Makyaj esnasında renkli göz kalemi orantılı bir şekilde kullanılmalı ve yüz bölgesine gereken simetri sağlanmalıdır. Aynı zamanda burnun da yüz lokasyonu dahilinde merkezi bir yer olduğu unutulmamalıdır. Bu kısma ideal orantıda makyaj yapıldıktan sonra, göz bölgesindeki dokunuşların incelikle sürdürülmesi icab edecektir. Makyajın tamamlanmasıyla birlikte aradaki fark, ne kadar da önemli dokunuşların yapıldığının bir göstergesidir. Tüm trendler ve detayları şöyle sıralanabilir:

 • Pastel Eyeliner: Renkli göz makyajı dendiğinde, pastel eyeliner bu konuda trend olarak ön plana çıkmaktadır. Renkli göz kalemi ile makyaj konusunda tercih yapmak isteyenler, bu seçeneğe yönelebilir. Eğlenceli ve ferah bir görünümün yanı sıra, pastel renkli göz kalemi ile birlikte de yaz makyajı trendinizi yakalayabileceksiniz. 

 • Kiraz Dudaklar: Kiraz dudaklar, genel yüz makyajını tamamlayan en önemli seçeneklerden biridir. Yaz sezonu renkli makyaj önerileri arasında da sıklıkla tercih edilmektedir. 

 • Ferah Cilt: Ferah bir cilt demek, yüzün genel olarak yumuşak bir görünümde olması demektir. Bunu sağlamak için baz ve fondöten kullanabilirsiniz. Gün sonunda bu makyajı çıkarmak için de renkli makyaj pamuğu kullanmanız yeterli olacaktır. 

 • Metalik Bakışlar: Renkli göz kalem seti ile yapılan makyajlar, metalik bakışlar konusunda iyi bir tercih olacaktır. Farklı tonlarda tercih edilebilen bu makyaj tüyosu, yeni sezon trendleri arasında yer almaktadır. 

 • Barbiecore: Renkli makyaj trendleri dendiğinde, Barbicore her daim ön planda yer almaktadır. Pembe renk toklarının ağırlıklı olduğu bu makyaj önerisi, iyi bir hava yakalamanızı sağlayacaktır. 

 • Bronz Tanrıça: Brontouring ile üz hatlarınızı şekillendirecek ve cildinizi tam yaza hazırlayabileceksiniz. Bu teknik ile yüz renginizi ısıtacak ve yüzünüzün ince bir görünümde olmasını sağlayacaksınız. Krem formülleri ile doğal bir görünüm elde etmenizin yanı sıra, ışıltılı ürünler sayesinde de makyajınızın göze hitabetini artıracaksınız. 

 • Cloud Skin: Eğer ayna ciltlere alternatif olarak bir seçeneğe yönelmek istiyorsanız, cloud skin tam size göredir. Bu makyaj trendi, bulut kadar yumuşak ve hafif bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Ağırlık yapmayan ince bir fondöten ve transparan bir pudra, bu makyaj önerisi için yeterli olacaktır. 

 • Buzul Tonlar: Renkli makyaj önerileri arasında buzul tonlar her daim yüksek tercih edilebilirlik oranına sahiptir. Renkli far paletleri kullanılarak yapılan bu makyaj trendi, açık gri ve beyaz renklerin ağırlıkta olduğu bir seçenektir. Böylece bebek mavisi gibi soğuk bir ton görünüm elde etmeniz mümkün olacaktır. Renkli göz kalemi ile eyelinerlerin birleşimi, bu makyaj önerisi için ane materyaller arasındadır. 

 • Kontrast Dudaklar: Yeni sezonun makyaj trendleri arasında bile 90’ların modası hakim olabiliyor. Geçmişten bu yana kadınlar tarafından sıklıka tercih edilen kontrast dudaklar, daha dolgun gir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. 

Cilt Tipine Uygun Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Cilt tipine uygun renkli makyaj yapımında, ürün seçimi oldukça önemlidir. Makyaj yapılmadan önce cilt güzelce temizlenmeli ve sonra da nemlendirilmelidir. Makyaj, yüze ince katlar halinde yapılmalıdır. Ayrıca yapılmış olan makyajın gün içerisinde düzenli olarak da tazelenmesi gerekir. Makyajın temizlenmesinden önce ise cildin makyaj temizleyici ile arındırılması gerekir. Sonra da renkli makyaj pamuğu ile detaylı temizleme yapılmalıdır. Makyaj yapma teknikleri, herkesin kendi cilt tipine uygun olarak belirlenmelidir. Bu sayede makyajın daha uzun süre kalıcı olması ve kişinin doğal bir görünüm elde etmesi mümkün olacaktır. Her cilt tipi birbirinden farklı olacağı için bu kapsamda yapılacak makyajların malzemeleri de yine farklılık gösterebilmektedir. Örneğin renkli göz kalemi seti seçimi yaparken, kişinin cilt tonunu detaylıca tanıması gerekir. Buna göre yapılacak göz kalemi seçimi ve bu ürünün kullanılması, renkli makyaj konusunda en iyi verimin alınmasını sağlayacaktır. 

Hassas Ciltler İçin Makyaj Önerileri

Yeni sezonun renkli makyaj trendleri dahilinde, hassas ciltli kişilerin de bu nokta dikkatli olması gerekmektedir. Hassas ciltler, her daim tahrişe ve alerjiye müsaittir. Bu durumda da cildin hassasiyetine göre makyaj malzemesi seçimi yapmak çok önemlidir. Hassas ciltler, daha kolay şekilde reaksiyon gösterme özelliğine sahiptir. Cildi hassasiyet gösterme açısından narin olan kişilerin, makyaj yaparken şu hususlara dikkat etmesi önemlidir;

 • Hipoalerjenik ürünler kullanmak

 • Parfüm içermeyen ürünler kullanmak

 • Doğal ve mineralli ürünler kullanmak

 • Hafif dokulu ürünler kullanmak

 • Yeni nesil göz makyajı ürünleri kullanmak

 • Makyaj fırçalarını her daim temiz tutmak

 • Hassas ciltler için özel olarak üretilen fondötenler, pudralar, allıklar ve farlar kullanmak

 • Makyajdan önce cildi temizlemek ve nemlendirmek

 • Makyajı gün içerisinde düzenli olarak tazelemek

Makyaj esnasında yüzün yağ dengesini korumak çok önemlidir. Bunu sağlamak için nemlendirici özellikleri bulunan renkli makyaj malzemeleri tercih edilmelidir. Yüzün daha dengeli bir görünüme sahip olması, nötr renklere sahip göz ve dudak makyaj malzemeleri ile mümkün olabilir. Renkli eyeliner seçenekleri her ne kadar çok kullanılsa da biraz daha sade renkleri tercih etmek de yine iyi bir seçim olacaktır. Böylece yüzünüz genelinde dengeyi de sağlamış olursunuz. Ayrıca makyajın gün boyu kalıcı olması ve canlılığını korumak için makyaj sabitleyici spreyler de kullanılabilir. Bu sayede makyajın dağılmasını engellemiş olursunuz.

Blog Son Eklenenler
Krill Yağı Kullanmanın Bilinmeyen Faydaları

Krill Yağı Kullanmanın Bilinmeyen Faydaları

Krill yağı Euphausia Superba adlı deniz canlısından elde edilir. Bu deniz canlısı okyanuslarda yaşar. Omega 3 yağ asitleri açısından büyük bir zenginliğe sahip. Yağ fosfolipitler şeklinde bulunur. Bunun yanı sıra A ve E vitamini açısından da oldukça zengin. Besin takviyesi olarak tercih edilebilir.

Devamını Oku
16.07.2024
Aminoasitlerin Sağlık ve Güzellik Üzerindeki Etkileri

Aminoasitlerin Sağlık ve Güzellik Üzerindeki Etkileri

Aminoasit, vücudun temel işlevlerini yerine getirmek amacıyla görev yapan en değerli bileşenlerden biridir. İnsan bedeni tarafından üretilir ve kullanılır.

Devamını Oku
10.07.2024
Lens Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lens Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

“Lens bakımı nasıl yapılır?” sorusu kontakt lens ve renkli lens kullananlar tarafından merak ediliyor. Hem sağlık hem kozmetik amaçlı tercih edilen lensler oldukça geniş bir kullanım alanına sahip.

Devamını Oku
05.07.2024
Renkli Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Renkli Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Renkli güneş kremi, geleneksel güneş kremlerinin sunduğu UV korumasını sağlarken cildinize katacağı farkla özelliklerini gösterir, kusursuz bir görünüm kazandırabilir.

Devamını Oku
03.07.2024
Yeni Sezonun Renkli Makyaj Trendleri

Yeni Sezonun Renkli Makyaj Trendleri

Yeni sezonun renkli makyaj trendleri ile yaza hazır mısınız? Artık yaz mevsimleri tam anlamıyla geldi ve güneş de yüzünü iyiden iyiye göstermeye başladı. Yaz mevsimleri demek, kadınların ışıltılı makyajları ile gözleri büyülemesi demektir.

Devamını Oku
01.07.2024
Işıltılı Bir Cilt için Vücut Simi Uygulama Rehberi

Işıltılı Bir Cilt için Vücut Simi Uygulama Rehberi

“Vücut simi nasıl kullanılır?” son yılların en çok merak edilen güzellik ritüellerinden biri haline geldi. Özellikle yaz aylarının favorisi olmayı başaran vücut simleri farklı markalar tarafından tasarlanmış farklı seçeneklere sahip.

Devamını Oku
28.06.2024
Hijyenik ve Ferah Bir Gün için Genital Bölge Temizleyiciler

Hijyenik ve Ferah Bir Gün için Genital Bölge Temizleyiciler

Genital bölge temizleyici ürünler genital bölgenin pH dengesini korumak için özel olarak üretilir. İçerik olarak klasik cilt bakım ürünlerinden farklıdır.

Devamını Oku
26.06.2024
Ayak Maskesi Kullanmanın Püf Noktaları

Ayak Maskesi Kullanmanın Püf Noktaları

Ayak maskesi ayaklarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamada yardımcı olur. Ayaklarda vücudun her noktası gibi özenli bakıma ihtiyaç duyar. Bütün vücudun yükünü üstlenmek ile yükümlü olan ayaklar, zaman içerisinde kuruyabilir ve nemsiz kalabilir. Nemsiz kalması ise çatlama gibi istenmeyen durumlara sebep olabilir.

Devamını Oku
24.06.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.