Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: TW8P0D7Q Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
Yeni Nesil Trendler ile Mavi Göz Makyajı
15.04.2024

Yeni Nesil Trendler ile Mavi Göz Makyajı

Mavi tonlarında göz makyajı, daima gözlerinizin güzel ve gösterişli görünmesine yardımcı olur. Bu renk tonlarıyla hazırlanan makyajların her ortama uygun olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Fakat seçtiğiniz tonlar sayesinde ofis, eğlence ve günlük hayatınız için harika makyajlar yaratabilirsiniz. 

Mavi makyajların kendine güvenen kadınların kullanabileceği makyajlardan olduğu söylenir. Fakat bu yaklaşım oldukça yanlıştır. Tercih edilen renk tonları ve uygulama teknikleri sayesinde yapabileceğiniz sade mavi göz makyajı ile beklentilerin üzerinde harika bir makyaj yapabilirsiniz. 

Doğru uygulama ve yakalanan pürüzsüz yüz dokusu ile ustalıkla kullanılan makyaj malzemeleri buluştuğunda, ortaya bir şaheser çıkabilir. Özellikle uzmanlar tarafından mavi tonlarındaki makyajın yalnızca mavi göz rengine sahip kadınlara yakıştığı algısı, kesinlikle reddedilen görüşlerdendir. 

Mavi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Mavi tonlarda makyaj yapmayı seven pek çok kadın, iş toplantıları ve diğer tüm aktivitelerinde mavi makyaj tercih ediyor. Sizler de doğru uygulanan tonlar ve göz yapısına göre seçimlerin yapılması sayesinde oldukça zarif ve dikkat çekici görüntüler yakalayabilirsiniz. 

Mavi tonlu göz makyajı yaparken göz kenarlarınızda ve çevrenizde bir vurgu yaratabilmek için soluk mavi bir kalem kullanabilirsiniz. Dilerseniz cilt renginizden bir ton daha açık renkte bej bir farı göz kapağınıza uygulayarak kalem çizgilerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Ardından uyguladığınız maskara ile güçlü kirpiklerinizle etkileyici gözükebilirsiniz.

Kahverengi göz ve saç için mavi tonların uygulanması ile makyajınızın harika gözükmesi mümkün. Kahverengi ve mavi birbirine en çok yakışan renkler arasındadır. Mavi bir göz ile kullanacağınız kahverengi far; gözün rengini ortaya çıkarırken benzer durum, kahverengi gözlerde de ortaya çıkar. 

Kızıl saçlı kadınlar için mavi makyajlar, harika bir seçenektir. Özellikle üst göz kapağına uygulanan minik parlak dokunuşlar ve gümüş gölgeler ile dikkat çekici olabilirsiniz. Göz kapağında kullanacağınız mavi- mor renkler için küçük bir fırça ile dokunuşlar yapabilir ardından parmağınızla gözünüzün içi köşesine beyaz dokunuşlar uygulayabilirsiniz. İhtiyaç duyuyorsanız beyaz veya çok açık renk bir mavi kalemi göz içlerine de sürebilirsiniz. Bu sayede gözleriniz daha açık ve büyük gözükür. Son olarak alt ve üst kirpiklerinize maskara uygulayarak çarpıcı bakışlara sahip olabilirsiniz. 

Mavi göz makyajı trendi, hem gece hem gündüz kullanabileceğiniz harika makyajlar ile ortaya çıktı. Gündüz makyajlarınızda mavi tonları kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Kullanmak istediğiniz renkte aşırıya kaçmamak bu noktada önemlidir. 

Gündüz makyajlarınız için doygun mavi ve mor renkleri aşırıya kaçmadan kısıtlı miktarlarda kullanmalısınız. Aksi takdirde makyajınız gece makyajı yoğunluğuna ulaşabilir. Gündüz makyajınızı yaparken mavi ve mor renkleri gözünüzün dış köşesine uyguladıktan sonra pembe ile yaptığınız yumuşak geçişlerle gündüz makyajınızın zarif olmasını sağlayabilirsiniz. 

Gece makyajlarınız ve özel günleriniz için yapacağınız makyajlarda da mavi tonlar, gözlerinizi harika gösterebilir. Gece makyajlarınızda koyu mavi tonları kullanmak en iyi seçeneklerden biri olur. Koyu mavi tonlarla yapılan dumanlı makyajlar ile büyüleyici görüntüye kavuşabilirsiniz. 

Koyu renkleri kullanarak bir makyaj yaparken göz kapağının iç kısmından dış kısmına kadar mavi tonlarını ekleyebilirsiniz. En iç kısma açık tonlar, dışarıya gittikçe ise koyu tonları eklemeniz hâlinde gözünüz dışarıya doğru uzayan çekik bir görünüme kavuşur. Son dokunuşlar için bir göz kalemi kullanabilirsiniz. Siyah veya en koyu tonda bir mavi göz kalemi, makyajı uçurabilir. Kirpik diplerini boyamak veya eyeliner çekmek, gözünüzün en güzel halini ortaya çıkarır. Tabii maskarayı da unutmayın. 

Şık ve zarif görünümlerden biri de mavi far üzerine uygulanan altın veya gümüş ışıltılardır. Çabasız fakat çok etkili olan bu görüntü ile oldukça cesur görünebilirsiniz. Rimel ile taçlandırdığınızda harika bir görüntünün altına imza atabilirsiniz. Fakat pırıltılı görünüşlerin dezavantajı, kıyafet ve saç gibi detayların en iyi şekilde seçilmesi gerektiği. Yalnızca gözlere odaklanılan bir makyaj tasarımı, kıyafetin ve saçların uygun olmaması sebebiyle ilginç gözükebilir. 

Son yılların trendlerinden olan renkli makyaj modası ile mavi tonları birleştirebilirsiniz. Pembe tonlarda yaptığınız makyaj mavi rimel ile enfes bir şekilde eşleşir. Bu makyaj ile kendinizi bir Barbie gibi hissedebilirsiniz. Bu makyaj görüntüsü için üst göz kapağınızın üzerine yumuşak pembe gölgeler ekleyebilir ve alt kirpik diplerinize de pembe bir geçiş yapabilirsiniz. Ardından minik taş veya pırıltılar uygulayabilir pembe elbise veya zarif bir üst ile mükemmel görüntüyü yakalayabilirsiniz. Son dokunuşu ise yine rimel yapıp kullandığınız rimeli dikkat çekmesi için birkaç kat sürebilirsiniz. 

Son Moda Trendler ile Makyajınızı Hareketlendirin

Son moda trendler arasında olan renkli makyajlar, geometrik eyelinerlar, dikkat çeken rujlar ve taşlar.. Her biri ışıl ışıl gözüken ve insanın içindeki cıvıl cıvıl ruhu ortaya çıkaran harika detaylarla karşınıza çıkıyor. Mavi göz makyajı trendi ve diğerlerini birleştirerek parti ruhunu yakalayabilirsiniz. 

Kulüp hayatını seven ya da moda partileri ve gösterilerinde boy göstermeyi sevenler için dikkat çeken gece makyajları yeterli olmayabilir. Sıra dışı ve çekici görünebilmek için makyaj sanatçıları tarafından mavi ton göz makyajı için kulanabileceğiniz harika fikirlerle sizleri buluşturuyoruz: 

  • Mavi ruj: Ünlüler ve sosyal medya fenomenleri arasında son zamanlarda yaygınlaşan cesur modalardan biri olan mavi ruj trendini ister mavi makyajlarınızla ister farklı tonlardaki makyajlarınızla kullanabilirsiniz. Arzu ettiğiniz görünüşü yakalamak için tek önemli kural bulunur: Mavi rujunuz dışında kullanacağınız tüm renkleri soğuk tonlardan seçmek. Bu sayede makyajınız bir bütün ve dikkat çekici görünür. Bunun yanı sıra parlak gölgeler ve allık kullanımından uzak durmanızda fayda var. 
  • Grafik eyeliner: Göz kapağınızın üzerine çizeceğiniz kurallara aldırış etmeyen çizgilerle kendi tarzınızı yaratabilirsiniz. Simetrik olmak ya da güzel gözükmek zorunda değil, tarzınızı yansıtsa yeter. Dilerseniz taşlar ve pırıltılarla süsleyebilirsiniz. Mavi eyeliner veya göz kalemi ile harika grafik detaylarla sanatsal çizgiler yaratabilirsiniz. 
  • Soğuk allık tonları: Yanaklarınızda da mavinin esintisini yakalayabileceğiniz bir önerimiz var: Strobbing etkiyi yakalamak için elmacıklarınızın ve yüksek noktalarınızın üzerine soğuk tonlu mavi ve pırıltılı farlarınızı uygulamanız. Strobbing etkiye sahip bu makyajı, boş gözler ve siyah tonlu dudaklar ile canlandırarak tam bir parti kızı olabilirsiniz.  

Doğal Görünümlü Mavi Göz Makyajı İçin Öneriler

  • En güçlü mavi paletleri tercih edin: Gözlerinizi makyajınızın yıldızı yapmak için tercih edeceğiniz mavi tonları ve paletler, büyük önem taşır. Göz renginize uygun bir rengi bulabilmek için güçlü bir paletten yardım alabilirsiniz. Palet içerisinde makyaj uzmanları tarafından tasarlanan mavi tonlarla mavi göz makyajı trendine etkili bir giriş yapabilirsiniz. 
  • Eyeliner ile dikkat çekin: Göz makyajında mavi tonlar kullandığınızda simsiyah bir eyeliner en sıkı dostunuz olabilir. Özellikle gece makyajlarında çekik ve dumanlı bir makyajı eyeliner ile üst segmentlere taşıyabilirsiniz. Göz kapaklarınıza ve kirpik üstlerinize kullandığınız eyeliner ile gözlerinizin vurgusunu ön plana çıkarabilirsiniz. 
  • Cildinizi pürüzsüzleştirin: Mavi tonlu makyajlar diğer makyajlara kıyasla biraz daha soğuk oluşlarıyla dikkat çeker. Soğuk makyajların ise herkes için önerilen tek bir ortak noktası bulunur: pürüzsüz bir cilt. Elinizden geldiğince corrector ve eşitleyicilerle cilt kusurlarınızı kapatmaya özen göstermelisiniz. Dilerseniz nötrleyici yeşil renkteki ürünler ve bazlarla da cildinizi tek ve eşit bir renkte buluşturabilirsiniz. 
  • Kaşlarınız önemli: Kaş yoğunluğunuz bu tip makyajlarda dikkat çeker. Özellikle mavi renk göz makyajı ile koyu tonları tercih ettiyseniz kaşlarınızında koyu olması önemli. Koyu bir göz makyajı ile açık renk kaşların birlikteliği her zaman güzel bir görüntü oluşturmayabilir. Kaş kalemleri veya farlarından bu konuda yardım alabilirsiniz. 
  • Cildinizin nemli olmasına dikkat edin: Cildiniz için uygulayabileceğiniz bakımlar ve nemlendirme işlemlerine makyaj öncesinde önem göstermenizde fayda var. Yalnızca mavi makyajlarda değil, tüm makyaj stillerinde yüzünüzün nemli olması önemli. Neme doymuş, yumuşak bir cilde sahip olduğunuzda hem makyaj cildinize güzel oturur hem pürüzlü bir görüntünün oluşması engellenir. Makyaja başlamadan önce yüzünüzdeki ölü derileri arındırmak için uygulayacağınız peeling ve ardından kullanabileceğiniz nemlendirici etkili maske ve kremler ile mükemmel bir makyaj ortaya çıkarabilirsiniz. 
Blog Son Eklenenler
Aminoasitlerin Sağlık ve Güzellik Üzerindeki Etkileri

Aminoasitlerin Sağlık ve Güzellik Üzerindeki Etkileri

Aminoasit, vücudun temel işlevlerini yerine getirmek amacıyla görev yapan en değerli bileşenlerden biridir. İnsan bedeni tarafından üretilir ve kullanılır.

Devamını Oku
10.07.2024
Lens Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lens Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

“Lens bakımı nasıl yapılır?” sorusu kontakt lens ve renkli lens kullananlar tarafından merak ediliyor. Hem sağlık hem kozmetik amaçlı tercih edilen lensler oldukça geniş bir kullanım alanına sahip.

Devamını Oku
05.07.2024
Renkli Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Renkli Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Renkli güneş kremi, geleneksel güneş kremlerinin sunduğu UV korumasını sağlarken cildinize katacağı farkla özelliklerini gösterir, kusursuz bir görünüm kazandırabilir.

Devamını Oku
03.07.2024
Yeni Sezonun Renkli Makyaj Trendleri

Yeni Sezonun Renkli Makyaj Trendleri

Yeni sezonun renkli makyaj trendleri ile yaza hazır mısınız? Artık yaz mevsimleri tam anlamıyla geldi ve güneş de yüzünü iyiden iyiye göstermeye başladı. Yaz mevsimleri demek, kadınların ışıltılı makyajları ile gözleri büyülemesi demektir.

Devamını Oku
01.07.2024
Işıltılı Bir Cilt için Vücut Simi Uygulama Rehberi

Işıltılı Bir Cilt için Vücut Simi Uygulama Rehberi

“Vücut simi nasıl kullanılır?” son yılların en çok merak edilen güzellik ritüellerinden biri haline geldi. Özellikle yaz aylarının favorisi olmayı başaran vücut simleri farklı markalar tarafından tasarlanmış farklı seçeneklere sahip.

Devamını Oku
28.06.2024
Hijyenik ve Ferah Bir Gün için Genital Bölge Temizleyiciler

Hijyenik ve Ferah Bir Gün için Genital Bölge Temizleyiciler

Genital bölge temizleyici ürünler genital bölgenin pH dengesini korumak için özel olarak üretilir. İçerik olarak klasik cilt bakım ürünlerinden farklıdır.

Devamını Oku
26.06.2024
Ayak Maskesi Kullanmanın Püf Noktaları

Ayak Maskesi Kullanmanın Püf Noktaları

Ayak maskesi ayaklarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamada yardımcı olur. Ayaklarda vücudun her noktası gibi özenli bakıma ihtiyaç duyar. Bütün vücudun yükünü üstlenmek ile yükümlü olan ayaklar, zaman içerisinde kuruyabilir ve nemsiz kalabilir. Nemsiz kalması ise çatlama gibi istenmeyen durumlara sebep olabilir.

Devamını Oku
24.06.2024
Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma

Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma

Stick güneş kremleri gündelik bakım rutininin parçası olması gereken ürünlerden birisi olarak biliniyor. Standart güneş kremlerinden daha farklı formlarda üretilen bu ürünler güneş bakım ürünü olarak ele alınıyor.

Devamını Oku
14.06.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.