x
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma
14.06.2024

Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma

Stick güneş kremleri gündelik bakım rutininin parçası olması gereken ürünlerden birisi olarak biliniyor. Standart güneş kremlerinden daha farklı formlarda üretilen bu ürünler güneş bakım ürünü olarak ele alınıyor. Katı bir yapıya sahip olan stick güneş kremleri genellikle asansörlü bir tasarım ile üretiliyor. Kullanım esnasında sağladığı avantajlar sebebiyle her geçen gün daha geniş bir kitle tarafından tercih ediliyor.

Stick Güneş Kremi Nedir?

Avene stick güneş kremi gibi farklı markalar tarafından üretilen stick güneş kremlerine rastlamak mümkün. Bu güneş kremlerinin likit güneş kremlerinden tek farkı formları ve tasarımları. Bunun haricinde klasik güneş kremleri ile aynı etkilere sahipler. Fakat katı formda olması ve asansörlü bir tasarım ile üretilmesi gün içerisinde kullanımı daha kolay hale getiriyor. 

Stick güneş kremi ile ilgili merak edilen pek çok soru var. Bu soruların başında stick güneş kremlerinin likit güneş kremleri kadar koruyucu olup olmadığı geliyor. Stick güneş kremleri ile likit güneş kremleri arasındaki tek fark formları. Bunun haricinde bütün özellikleri ve içerikleri ayrı. Dolayısıyla stick güneş kremleri de likit güneş kremleri kadar koruyucu özelliğe sahip içeriğe sahip bulunuyor.

Mustela stick güneş kremi gibi farklı özelliklere sahip ürünler arasından tercih yapmaya çalışırken ürün içeriklerini incelemeniz öneriliyor. Cildi UV ışınlarından korumak ile yükümlü olan güneş kremleri güneşte geçirdiğiniz vakti daha sağlıklı hale getiriyor.

Güneş kremlerine duyulan ihtiyacın bir alternatiften ziyade gereklilik olduğu aşikar. Güneş altında bilinçsiz şekilde vakit geçirmek pek çok farklı probleme yol açıyor. UV ışınları cilde bilinçsiz şekilde nüfuz ettiği takdirde cilt kanseri başta olmak üzere pek çok farklı problem meydana gelebiliyor. Bu gibi problemler ile karşılaşmamak adına güneş kremi kullanmak gerekiyor.

Güneş kremleri genelde sprey bir şişede veya krem formunda üretilerek satışa sunuluyor. Birçok farklı marka tarafından üretilen bir ürün grubu olmaları sebebiyle kullanım için tercihinize göre ürün bulabilirsiniz.

Güneş kremlerinin kullanımının ne kadar önemli olduğu hakkında yapılan çalışmalar ve araştırmaların artması güneş kremi alışverişlerinin aynı oranda artmasını sağladı. Farklı faktörlerde güneş koruma özelliğine sahip olan bu ürünlerin daha kolay bir kullanıma sahip olması ise stick versiyonlar ile mümkün oldu. Böylelikle gün içerisinde araba yolculuğu yaparken ya da yürürken kullanabilirsiniz. Güneş kremlerinin belirli aralıklarla yenilenmesi gerektiğini dile getirmek gerekiyor. Dolayısıyla stick güneş kremi yenileme esnasında daha kolay bir kullanım sunuyor.

Stick Güneş Kremi Ne İşe Yarar? 

Shiseido stick güneş kremi son yılların favorisi olmayı başaran ürünlerden biri. Özellikle yaz aylarının kurtarıcılarından biri hâline gelen bu ürünler çok kolay bir kullanım sunuyor. Bu denli popüler hale gelmiş olmalarını sağlayan çok sayıda özelliğe ve işleve sahip olduklarını da söylemek gerekiyor. 

Stick güneş kullanımı ile elde edilen avantajlar arasında:

  • Katı bir yapıya sahip olduğu ve asansörlü tasarım ile üretildiği için gün içerisinde güneş kremi tazeleme işleminin çok daha pratik şekilde gerçekleşmesine yardımcı oluyor.

  • Dudak, kulak, boyun, el ya da yüz gibi güneşe sürekli olarak maruz kalan hassas bölgelerde pratik bir kullanım sağlıyor.

  • Güneşin olumsuz etkilerinin minimize edilmesini sağlayarak leke ve ince çizgi görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor.

  • Standart güneş koruyucular gibi UV ışınlarının cilt üzerinde istenmeyen etkilerinin minimize edilmesini sağlıyor.

Kendine ait çok sayıda avantaj sebebiyle her geçen gün daha geniş bir kitle tarafından tercih edilen stick güneş kremi Kore güzellik bakımları ve ritüellerinde oldukça önemli bir yere sahip. Bilindiği gibi Kore cilt bakımı cildinizde sert bileşenler içeren ürünler yerine cildinizin doğal yapısını uyumlu ürünler kullanma anlayışı üzerine kurulu. Stick güneş kremleri cildinizi zararlı güneş ışınlarına karşı korumak için önemli avantajlar sunuyor.

Stick Güneş Kremi Nasıl Kullanılır? 

Stick güneş koruyucular tıpkı klasik yani likit güneş koruyucular gibi farklı faktörlerde koruyucu özelliğe sahip. Ancak kullanım sırasında önemli bir avantaj sunuyor. Likit güneş kremlerine oranla çok daha kolay bir kullanım sağlıyor. Özellikle yaz aylarının favorisi haline gelen bu bakım ürünlerinin bu denli popüler olmasını sağlayan en önemli özelliği ise kullanım esnasında sağladığı zahmetsiz kullanım.

Likit güneş kremini sürmek ve vücudunuzun tamamına ulaşmasını sağlamak oldukça zor ve yorucu olabilir. Likit kremler etrafa bulaşabilir. Kıyafetlerinizin kirlenmesine ya da yüzünüzün beyaz kalmasına neden olabilir. Eğer bu gibi problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız Soltis stick güneş kremi tercih edebilirsiniz. 

Asansörlü bir formda üretilen ve katı olan bu kremleri asansörlü formu ile kullanacağınız miktarda çıkartmak ve ardından tercih ettiğiniz bölgeye uygulamak gerekiyor. Stick güneş kremi kullanmanın sağladığı en önemli avantajlardan biri ise el temasını sıfıra indiriyor olması. Likit güneş kremlerini vücuda yedirmek için parmaklar ile uygulama yapmak gerekiyor. Bunun için ise ellerin mutlaka temiz olması gerekiyor. Eğer elinizi yıkayabileceğiniz bir durumda değilseniz ancak güneş kreminizi yenilemeniz gerekiyorsa Cosmed stick güneş kremi kullanımı sizin için ideal olabilir! Böylelikle elinizi ya da parmaklarınızı kullanmaya gerek kalmadan güneş kreminizi yenileyebilirsiniz. 

Stick güneş kremi kullanırken cilt üzerinde gezdirmeniz yeterli olacak. Her 2 saatte bir tazeleme yapmalısınız. La Roche Posay stick güneş kremi gibi farklı markalar tarafından üretilen kremlerin makyaj üzerine uygulanabilen çeşitlere sahip olduğunu da söylemek gerekir. Böylelikle gün içerisinde makyaj yapmayı tercih ediyorsanız makyajını bozmayacak bir kremden yana tercih yapabilirsiniz. Bu sayede hem makyajınız bozulmaz hem güneşin zararlı ışınlarından korunmanız mümkün hale gelir! 

Stick Güneş Kremi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz aylarının gelmesi ve havaların ısınması ile birlikte en çok merak edilen konuların arasında stick güneş kremi önerileri girer. Oysa ki güneş kremi yalnızca yaz aylarında değil 4 mevsim boyunca kullanılmalı. Güneşin zararlı etkileri korunmasız şekilde güneşe çıktığınız her an risk altında olmanıza neden olur. Dolayısıyla güneş kremi kullanma alışkanlığınızı yaz ayları ile sınırlamamanız önerilir.

Güneş kremi kullanma alışkanlığını kazanmak istiyorsanız stick güneş kremleri sizler için iyi bir seçenek olabilir. Klasik yani likit güneş kremlerine oranla daha kolay bir kullanıma sahip olmaları kısa süre içerisinde alışkanlık kazanmanıza yardımcı olabilir. Kremler arasından tercih yapmaya çalışırken dikkat etmeniz gereken etkenler arasında ise şu noktalar bulunuyor:

Faktör: Likit güneş kremleri gibi stick güneş kremleri farklı faktör aralıklarına sahip. Eğer hassas bir cilde sahipseniz 50 faktör ile üretilmiş güneş kremlerini tercih etmelisiniz.
Dermatolog onayı: Dermatologlar tarafından onaylanmış ve sağlık için uygun olduğuna dair testler yapılmış ürünlerden yana tercih yapmanız daha sağlıklı bir kullanım sunar. Böylelikle herhangi bir problem meydana gelmeden ve alerjik reaksiyon göstermeden kullanabilirsiniz. Eğer hassas bir cildiniz varsa güneş kremi seçimi öncesi dermatolog önerisi almaya özen göstermelisiniz.
Cilt Tipi: Her cilt bakım ürününde olduğu gibi güneş kreminin seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli etken cilt tipiniz. Kuru ya da yağlı ciltler için stick güneş kremi birbirinden farklı içerikler ile üretiliyor olabilir. Dolayısıyla kendi cilt tipiniz için uygun bir ürün seçmek önemli. Böylelikle ürünün kullanımı esnasında kuruma ya da yağlanma gibi istenmeyen etkilerle karşılaşma ihtimalini minimize edebilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Krill Yağı Kullanmanın Bilinmeyen Faydaları

Krill Yağı Kullanmanın Bilinmeyen Faydaları

Krill yağı Euphausia Superba adlı deniz canlısından elde edilir. Bu deniz canlısı okyanuslarda yaşar. Omega 3 yağ asitleri açısından büyük bir zenginliğe sahip. Yağ fosfolipitler şeklinde bulunur. Bunun yanı sıra A ve E vitamini açısından da oldukça zengin. Besin takviyesi olarak tercih edilebilir.

Devamını Oku
16.07.2024
Aminoasitlerin Sağlık ve Güzellik Üzerindeki Etkileri

Aminoasitlerin Sağlık ve Güzellik Üzerindeki Etkileri

Aminoasit, vücudun temel işlevlerini yerine getirmek amacıyla görev yapan en değerli bileşenlerden biridir. İnsan bedeni tarafından üretilir ve kullanılır.

Devamını Oku
10.07.2024
Lens Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lens Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

“Lens bakımı nasıl yapılır?” sorusu kontakt lens ve renkli lens kullananlar tarafından merak ediliyor. Hem sağlık hem kozmetik amaçlı tercih edilen lensler oldukça geniş bir kullanım alanına sahip.

Devamını Oku
05.07.2024
Renkli Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Renkli Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Renkli güneş kremi, geleneksel güneş kremlerinin sunduğu UV korumasını sağlarken cildinize katacağı farkla özelliklerini gösterir, kusursuz bir görünüm kazandırabilir.

Devamını Oku
03.07.2024
Yeni Sezonun Renkli Makyaj Trendleri

Yeni Sezonun Renkli Makyaj Trendleri

Yeni sezonun renkli makyaj trendleri ile yaza hazır mısınız? Artık yaz mevsimleri tam anlamıyla geldi ve güneş de yüzünü iyiden iyiye göstermeye başladı. Yaz mevsimleri demek, kadınların ışıltılı makyajları ile gözleri büyülemesi demektir.

Devamını Oku
01.07.2024
Işıltılı Bir Cilt için Vücut Simi Uygulama Rehberi

Işıltılı Bir Cilt için Vücut Simi Uygulama Rehberi

“Vücut simi nasıl kullanılır?” son yılların en çok merak edilen güzellik ritüellerinden biri haline geldi. Özellikle yaz aylarının favorisi olmayı başaran vücut simleri farklı markalar tarafından tasarlanmış farklı seçeneklere sahip.

Devamını Oku
28.06.2024
Hijyenik ve Ferah Bir Gün için Genital Bölge Temizleyiciler

Hijyenik ve Ferah Bir Gün için Genital Bölge Temizleyiciler

Genital bölge temizleyici ürünler genital bölgenin pH dengesini korumak için özel olarak üretilir. İçerik olarak klasik cilt bakım ürünlerinden farklıdır.

Devamını Oku
26.06.2024
Ayak Maskesi Kullanmanın Püf Noktaları

Ayak Maskesi Kullanmanın Püf Noktaları

Ayak maskesi ayaklarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamada yardımcı olur. Ayaklarda vücudun her noktası gibi özenli bakıma ihtiyaç duyar. Bütün vücudun yükünü üstlenmek ile yükümlü olan ayaklar, zaman içerisinde kuruyabilir ve nemsiz kalabilir. Nemsiz kalması ise çatlama gibi istenmeyen durumlara sebep olabilir.

Devamını Oku
24.06.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.