Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: TW8P0D7Q Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
Son Zamanların En Dikkat Çeken Makyaj Trendleri
15.04.2024

Son Zamanların En Dikkat Çeken Makyaj Trendleri

İlkbahar, yaz, sonbahar, kış… Yıllar ve mevsimler geçtikçe kullanılan son moda makyaj teknikleri de değişiklik gösterir. Her yıl farklı teknikler, renk tonları ve detaylarla makyaj tercihleri şekillenir. Genellikle sosyal medya ile yayılan bu trendler kısa süre içerisinde pek çok kadının en çok kullandığı tarz hâline gelir. Özellikle ünlülerin ilham olduğu trendler, hızla yayılır ve kullanılmaya başlar. 

2023 Makyaj Trendleri 

Her yıl olduğu gibi 2023 yılında da makyaj trenleri değişiklik gösterdi. Mısır tarihinden bu yana trendler ve güzellik algıları sürekli değişir. Yıllar içinde pek çok kadın da trendlere uyum gösterir. Trendler sayesinde dikkat çekici makyajlara imza atabilirsiniz. Peki 2023 yılının makyaj trendleri nelerdir? Sizler için derlediğimiz yüz ve göz makyaj trendleri için yazımıza göz atabilirsiniz. 

Göz Makyaj Trendleri 

Göz çevresine yapılan uygulamalar makyajda en çok dikkat çeken detaylardır. Kimi zaman renkli kimi zaman da koyu renkli detayların yanı sıra son yıllarda kullanılan taşlar da göz makyajının dikkat çeken trendleri hâline geldi. Dikkat çeken gözlerin anahtarı olmaya aday teknikler ve uygulamalar sayesinde anlamlı ve eğlenceli bakışlarınızla ön plana çıkabilirsiniz. 

Geometrik Makyaj 

Klasik dumanlı göz makyajınıza ekleyebileceğiniz siyah eyeliner ile fark yaratacak geometrik detaylara sahip makyajlar yapabilirsiniz. Geometrik stiller sayesinde hem minimal hem de maksimal makyajlar yapabilirsiniz. 

Göz kaleminiz ile yapabileceklerinizi keşfettiğinizde kendinizi bir sanatçı gibi hissedebilirsiniz. Bir türlü iki gözü eşleştiremediğiniz makyajların aksine geometrik makyajlarda kurallara bağlı kalmazsınız. Dilerseniz eşit dilerseniz de asimetrik tarzlarda makyajınızı yapabilirsiniz. Antik Mısır stilini yansıtan geometrik makyaj modelleri ile hem modern hem de farklı görüntüler yaratabilirsiniz. 

Gotik Makyaj 

2023 makyaj modasına ışık tutan gotik makyaj modelleri bir siyah eyeliner, bir kalem veya bir siyah far ile kolayca yapabileceğiniz tarzlardandır. Bu tarz makyaj modelleri ile kendi güzellik algınıza kendiniz karar verebilirsiniz. 

Yüz tipinize göre farklı yoğunluklukta makyajınızı oluşturabilirsiniz. Dilerseniz çok siyah gözler, dilerseniz yoğun gölgelenmiş gözler… Dilediğinizde makyajınızı yoğunlaştırabilirsiniz. Her hâliyle harika gözüken bu tarzda koyu ve belirgin kaşlarınızla gotik görünümün tonunu belirleyebilirsiniz. Makyajınızı yaparken yalnızca çantanızda bulundurmanız gereken birkaç ürün vardır. Dumanlı bir görüntü elde edebilmek için siyah göz kalemi veya likit eyeliner kilit malzeme olarak karşınıza çıkar. Siyah maskara ve nötr tonlara sahip bir göz paleti de ihtiyacınız olan diğer malzemelerdir. Makyajı sonlandırırken süreceğiniz dikkat çekici bir ruj ile imzanızı atabilirsiniz. Rujunuzu koyu veya kırmızı tonlarda tercih edebilirsiniz. 

Renkli Makyaj

Sosyal medyada sıklıkla gördüğünüz ve sokaklarda artık görmeye başladığınız yepyeni bir makyaj trendi renkli makyajlar. Pozitif, enerjik ve keyif veren duruşuyla renkli makyajlar, iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Göz makyajında uygulanan renkler de 2023 yılında hayatımıza katılan yeniliklerden bir tanesi. Özellikle yazın enerjisini hayatınıza katmak ve renklerin keyfini içinizde hissetmek için kullanabileceğiniz renkli grafik eyelinerların uzak kalmamanız gereken trendler arasında olduğu söylenebilir. 

Bu sene siyah eyelinerlar yerini mavi, yeşil ve pembe eyelinerlara bıraktı. Makyajınızda yapacağınız minimal fakat etkili renk dokunuşlarıyla bakışlarınızı daha dikkat çekici ve eğlenceli hâle getirebilirsiniz. 

Makyajınızda risk almak sizi endişelendirmiyorsa makyajınızda neon renkleri da tercih edebilirsiniz. Tek renk farlar ile klasik göz makyajlarınızı da destekleyebilirsiniz. Eğer iddialı olduğunu düşünüyorsanız yalnızca göz pınarlarında kullanmak da harika bir fikir olabilir

Sade Makyaj

Sade makyaj modelleri her ana ve tarza uyum sağlayan harika makyajlardır. Sade ve doğal bir görünüm ile güzelliğinizi ön plana çıkarmak, hayal ettiğiniz sade makyajını tanımını sizlere verebilir. Zahmetsizce ve günlük hayatınızda çaba harcamadan güzel görünmek için sade makyaj modelleri tercih edebileceğiniz en güzel makyaj modellerindendir. 

Sade ve hafif makyaj yapmak, birkaç basit adımdan oluşur. Ufak teknikler ve sakin gözler ile makyajınızı ve gözlerinizi harika gösterebilirsiniz. Günlük olarak yapabileceğiniz hafif makyajlar ile her anınızda çabasız bir güzellik sergileyebilirsiniz. 

Kadınların vazgeçilmezi, anlamlı bakan gözlerdir. Çok az makyaj yaptığını veya hiç makyaj yapmadığını söyleyen bir kadının bile en az bir maskarası veya bir göz kalemi bulunur. Eski yılların aksine 2023 yılında ortaya çıkan son makyaj trendleri ile yaygınlaşan doğal güzellik trendleri sayesinde tazelenmiş ve ışıltılı gözükebilirsiniz. 

Yüz Makyaj Trendleri 

Göz makyajlarında olduğu gibi yüz makyajlarında da moda ve trendler değişkenlik gösterir. Kimi zaman pudralı makyajlar tercih edilirken kimi zaman parlak makyajlar tercih edilebilir. Dönemler içerisinde değişen makyaj modelleri, 2023 yılında yepyeni ve dikkat çekici eklentileriyle capcanlı.

Her ruh hâli ve karaktere uygun bir makyaj modeli bulabileceğiniz trendlerde makyaj tarzınıza en uygun görüntüyü seçebilirsiniz. Göz alıcı parlak taşlar, buğulu gözler ve pırıl pırıl simler ile her biri birbirinden özel trendler sayesinde görünümünüze benzersiz bir hava katabilirsiniz. 

Simli Makyaj

Makyajın olmazsa olmazı gözlerin yanında 2023 trendleri ile yanaklar da pırıl pırıl oluyor. Geçtiğimiz yıllarda far olarak kullanılmaya başlayan ve havalı göz makyajlarına imza atmanıza yardımcı olan simler, bu sene yanaklarınızda kullanmaya aday oluyor. 

Simli, metalik ve pırıltılı farlar ile gözlerinize detay kattığınız gibi 2023 yılı ile trend olan yüz simleri en çok kullanılan ürünlerden biri. İddialı ve çekici bir görüntü için yüzünüze, özellikle elmacık kemiklerinizin üzerine konduracağınız yüz simi ile dikkat çekici görüntüye sahip olabilirsiniz. 

Taşlı Makyaj

Yüz süsleme taşları ile dikkat çekici görüntülere ulaşabileceğiniz taşlı makyaj modelleri 2023 trendlerinden bir diğeri. Özellikle gece makyajlarına çok yakışsa da gündüz makyajlarında da harikalar yaratmanızı sağlar. 

Hem yüz hem göz bölgesine kullanabileceğiniz bu taşlar, büyüklü ve küçüklü farklı şekilleriyle dikkat çeker. Makyajınızın tarzına ve yapıştırmak istediğiniz bölgeye göre kullanmak istediğiniz şekilleri ve boyutları seçebilirsiniz. 

Göz alıcı görüntüye ulaşabilmek için cilt makyajınızı ve ruj renginizi seçtiğiniz taşlara ve katılmak istediğiniz ortamlara göre yapabilirsiniz. Renkli eyeliner veya farlarla taşları destekleyebilirsiniz. Eğer renkli ürünler kullanacak kadar cüretkâr hissetmiyorsanız sadece taş kullanımıyla bile harika ve göz alıcı gözükebilirsiniz. 

Soğuk Makyaj

Kışın soğuk ve kasvetli havalarını yüzünüzde hissedebileceğiniz soğuk makyaj trendi ile yüzünüzde sakinliği yakalayabilirsiniz. Altı aya yakın süren sonbahar ve kış sezonunu yansıtan soğuk makyaj için dikkat çeken detay renk tonu eşitliği olan ve aydınlık bir cilttir. Cildinizin kusursuzluğunuzu ön plana çıkarmak için nemlendirici bazlar ve pudralar en büyük destekçin olabilir. 

Soğuk makyajlardan en çok tercih edilen renklerden biri, sade yüz makyajı ile yarattığı harikalar ile bordo renklerdir. Bordo tonlarını yüz makyajlarınızda hem dudak hem gözlerinizde kullanabileceğiniz gibi dudaklarınızda harika olacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca soğuk makyajınızda kullandığınız gölgeleme ürünleri ve ışıltılı eyelinerlar ile dikkat çeken görüntüye kavuşabilirsiniz. 

Strobbing Etkili Makyaj

2023 makyaj trendleri arasında bulunan strobbing makyajlar, kadınların güzelliklerini öne çıkarmak için tercih ettikleri makyajlardan biri. Doğal görünen fakat ışıl ışıl ve canlı bir cilt deneyimi sunan strobbing etki ile doğal güzelliğinizle dikkat çekebilirsiniz.  

Strobbing makyaj; yüz yapısını ön plana çıkarmak adına çok basit bir mantıkla işler. Temel mantığı, yüzün yüksek noktalarına uygulanan aydınlatıcı veya aydınlatma etkisi sunan bir ürün sayesinde cildinizin içeriden gelen parlaklığını desteklemeyi amaçlar. Bu ürünler sayesinde cildinize ışıl ışıl görünmesi için efekt yaratabilirsiniz. 

Bu makyaj trendini kullanmaktan hoşlanıyorsanız ışığı kullanarak yüzünüze derinlik ve boyut kazandırabilirsiniz. Strobbing uygulaması, bir yönden de kontür ve gölgeleme uygulamasının tersidir. Gölgeleme uygulamalarının aksine ışığın temel alınarak ön plana çıkartılması, abartılması ve parlatılmasını sağlar. Dilerseniz kullandığınız ürünlerle yüksek noktaların parlamasına yardımcı olurken gölgeleme ürünlerinizle de yüzünüzün daha boyutlu görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Blog Son Eklenenler
Aminoasitlerin Sağlık ve Güzellik Üzerindeki Etkileri

Aminoasitlerin Sağlık ve Güzellik Üzerindeki Etkileri

Aminoasit, vücudun temel işlevlerini yerine getirmek amacıyla görev yapan en değerli bileşenlerden biridir. İnsan bedeni tarafından üretilir ve kullanılır.

Devamını Oku
10.07.2024
Lens Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lens Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

“Lens bakımı nasıl yapılır?” sorusu kontakt lens ve renkli lens kullananlar tarafından merak ediliyor. Hem sağlık hem kozmetik amaçlı tercih edilen lensler oldukça geniş bir kullanım alanına sahip.

Devamını Oku
05.07.2024
Renkli Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Renkli Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Renkli güneş kremi, geleneksel güneş kremlerinin sunduğu UV korumasını sağlarken cildinize katacağı farkla özelliklerini gösterir, kusursuz bir görünüm kazandırabilir.

Devamını Oku
03.07.2024
Yeni Sezonun Renkli Makyaj Trendleri

Yeni Sezonun Renkli Makyaj Trendleri

Yeni sezonun renkli makyaj trendleri ile yaza hazır mısınız? Artık yaz mevsimleri tam anlamıyla geldi ve güneş de yüzünü iyiden iyiye göstermeye başladı. Yaz mevsimleri demek, kadınların ışıltılı makyajları ile gözleri büyülemesi demektir.

Devamını Oku
01.07.2024
Işıltılı Bir Cilt için Vücut Simi Uygulama Rehberi

Işıltılı Bir Cilt için Vücut Simi Uygulama Rehberi

“Vücut simi nasıl kullanılır?” son yılların en çok merak edilen güzellik ritüellerinden biri haline geldi. Özellikle yaz aylarının favorisi olmayı başaran vücut simleri farklı markalar tarafından tasarlanmış farklı seçeneklere sahip.

Devamını Oku
28.06.2024
Hijyenik ve Ferah Bir Gün için Genital Bölge Temizleyiciler

Hijyenik ve Ferah Bir Gün için Genital Bölge Temizleyiciler

Genital bölge temizleyici ürünler genital bölgenin pH dengesini korumak için özel olarak üretilir. İçerik olarak klasik cilt bakım ürünlerinden farklıdır.

Devamını Oku
26.06.2024
Ayak Maskesi Kullanmanın Püf Noktaları

Ayak Maskesi Kullanmanın Püf Noktaları

Ayak maskesi ayaklarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamada yardımcı olur. Ayaklarda vücudun her noktası gibi özenli bakıma ihtiyaç duyar. Bütün vücudun yükünü üstlenmek ile yükümlü olan ayaklar, zaman içerisinde kuruyabilir ve nemsiz kalabilir. Nemsiz kalması ise çatlama gibi istenmeyen durumlara sebep olabilir.

Devamını Oku
24.06.2024
Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma

Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma

Stick güneş kremleri gündelik bakım rutininin parçası olması gereken ürünlerden birisi olarak biliniyor. Standart güneş kremlerinden daha farklı formlarda üretilen bu ürünler güneş bakım ürünü olarak ele alınıyor.

Devamını Oku
14.06.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.