Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: TW8P0D7Q Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
Nem ve Onarım için Avene Cicalfate + Restorative Protective Cream 40 ml
08.04.2024

Nem ve Onarım için Avene Cicalfate + Restorative Protective Cream 40 ml

Vücudun en fazla alan kaplayan kısmı şüphesiz deri. Bütün bedeni baştan aşağı donatan bu organın çok önemli görevleri üstlendiği de bilinen bir gerçek. Sindirim, boşaltım, solunum, sinir, iskelet sistemi gibi hayatımızın idame etmesi için durmaksızın faaliyetini sürdüren unsurlar cildimiz sayesinde koruma altında tutulur. Deri sayesinde iç organların tümü olumsuz dış faktörlere karşı muhafaza edilirken mümkün olan en iyi görünüm de yine söz konusu organ sayesinde elde edilir. Bu bakımdan deri sağlığına mümkün mertebe dikkat etmekte fayda var. Avene Cicalfate+Restorative Protective Cream 40 ml gibi ürünlerin kullanımı cildin sağlığını dengede tutma açısından gerekli bulunur.

Cildin görünümü kişilerin üzerinde en çok düşündüğü hususlar arasında yer alır. Çünkü dış görünüm hemen her birey için önemli. İnsanın sosyal bir varlık olması toplum içinde yadırganma, farklı bakılma, tuhaf karşılanma gibi olumsuz durumlardan kendini olabildiğince uzak tutma isteğini doğurur. Bu bakımdan cildin daima pürüzsüz, kusursuz, sağlıklı ve ışıltılı görünmesi arzu edilebilir. Ancak pek çok sebebe bağlı olarak tenin yıprandığı, parlaklığını kaybettiği, deformasyona uğradığı gözlemlenir. Söz konusu oluşumların giderilmesi içinse cilt yenileyici krem, tonik, peeling, maske, serum, jel, losyon gibi farklı bakım malzemeleri kullanılarak problem ortadan kaldırılabilir.

Gün içinde birbirinden farklı onlarca olumsuz etkiye maruz kalan cilde ciddi bir bakım uygulamak gerekebilir. Her birey kendi bakım rutinini oluşturmalı ve kendileri için en doğru ürünleri tercih ederek düzenli bir biçimde uygulamalarını gerçekleştirmeli. Bu sayede hasar gören tenin zaman içinde onarılması ve yenilenerek eski formuna kavuşması mümkün hale gelebilir. Avene Cicalfate gibi etkili bakım kremleri bu onarımı gerçekleştirecek ve cildinize gereken hassasiyeti gösterecek. 

Yıpranan Cildin Özellikleri Nelerdir? 

Hepimiz cildimizin en kusursuz haline özlem duyarız. Çünkü pürüzsüz bir cilt dikkat çekici ve özgüveni artırıcı bir etkiye sahip. Belirli sebeplerden dolayı yıpranan cilt ise kişiye gerek psikolojik gerekse fizyolojik açılardan rahatsızlık verebilir. Bakıldığı zaman:

 • Olumsuz hava şartları,
 • Genetik faktörler,
 • Hava kirliliği,
 • Güneşe fazla maruz kalma,
 • İlerleyen yaş,
 • Yanlış beslenme alışkanlıkları,
 • Sigara, alkol, uyuşturucu gibi zararlı madde kullanımı,
 • Yanlış makyaj uygulaması,
 • Yetersiz sıvı tüketimi,
 • Yanlış cilt bakım ürünü kullanımı gibi nedenler ciltte hasara yol açan faktörleri oluşturur.
 

Cildin yıpranması kişiyi birtakım bakım ürünleriyle tanıştırabilir. Yenileyici, arındırıcı, onarıcı bakım kremi gibi ürünler sıklıkla tercih edilen malzemeler arasında yer alır. Yıpranmış bir ciltte şu belirtilere rastlamak mümkündür:

 • Ciltte oluşan çatlaklar ve pullanmalar,
 • Düzensiz ve kuru bir cilt,
 • Renksiz ve pürüzlü lekeler,
 • Genişleyen gözenekler,
 • Çok kuru ya da çok yağlı dengesiz cilt,
 • Kaşıntılı ve kızarıklıklar,
 • Soluk ve donuk bir görünüm,
 • Fungal ve bakteriyel cilt enfeksiyonları,
 • Akne oluşumu.
 

Söz konusu semptomlar pek çok kişide görülebilir. Bu durumda kişinin cilt yapısına uygun olan ürünlerle bu belirtileri gidermesi gerekir. Yaşam kalitesini büyük oranda düşüren ancak çok basit uygulamalar neticesinde etkileri azaltılabilen yahut tümüyle giderilebilen cilt problemlerinde kullanılacak ürün özenli bir şekilde seçilmeli. Cildinizin sağlığı için Avene Restorative Protective Cream kullanımına başvurabilirsiniz. Bu sayede teninize yapacağınız bakımdan maksimum verim alabilir, cilt problemlerinizi zahmetsiz bir biçimde giderebilirsiniz.

Yıpranan Cilt Hangi Yöntemlerle Onarılabilir?

Belki de en çok merak edilen sorulardan biri yıpranma belirtileri gösteren cildin nasıl toparlanabileceği. Hemen her yaştan bireyin zihninde dönen bu sorunun birden fazla cevabı mevcut. Son derece basit birtakım uygulamalarla yıpranan teninizi onarabilir, onu eski görünümüne kavuşturabilirsiniz. Özellikle Avene Cicalfate+Restorative Protective Cream yatıştırıcı bakım kremi 40 ml sayesinde teninize iyi bir bakım sunabilirsiniz. Ancak bundan önce bilmeniz gerekenlere dikkat etmelisiniz.

Öncelikle teninizi iyi tanımanız gerekir. Çünkü cildinizin tipini ve neye gereksinim duyduğunu öğrenmeden rastgele bakım ürünü kullanmanız doğru olmaz. Hatta cilt tipinize uygun olmayan bakım ürünleri size faydadan çok zarar verebilir. Bu yüzden işe en temelden, yani teninizin ihtiyacını tespit ederek başlayın.

Doğal ve sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmak teninizin sağlığı açısından önem taşıyan bir husustur. Yağ ve şekeri azaltarak bol su tüketmeniz dinç bir ten için gerekli. Bununla birlikte alkol, sigara, bağımlılık yapan madde gibi kötü alışkanlıkları terk etmek de cilt sağlığınızı olumlu yönde etkiler. 

Teninize kibar davranmanız onun sağlığını korumada büyük önem taşır. Her gün duş almak, devamlı cildi temizlemeye çalışmak tenin yağ dengesini bozarak kuruluğa sebep olabilir. Eğer bu sebeple cildinizde kuruluk gözlemliyorsanız geniş kullanım alanları ile Avene Cicalfate krem gibi ürünlerle oluşan kuruluğu giderebilirsiniz. 

Zararlı güneş ışınlarından cildinizi koruma altına almanız oluşabilecek hasarı önlemede size yardımcı olur. Güneşten koruyacak biçimde giyinmek, güneş kremi kullanmak, şapka ve güneş gözlüğü takmak uygulayabileceğiniz yöntemlerden. Ayrıca stresi azaltmak, yeterli miktarda uyumak ve kuvvetli kimyasalları kullanmamaya özen göstermek de cildin yıpranmasını önleyen diğer unsurlar olarak sıralanabilir.

Eğer cildiniz yıpranma belirtileri gösteriyorsa cildinizi günde 2 defa olacak şekilde temizleyip uygun bakım kremleriyle nemlendirebilirsiniz. Gül suyu, zeytinyağı, yulaf ezmesi, yeşilçay, aloe vera, bal, zerdeçal, süt gibi doğal besinleri kullanarak bakım sağlayabilirsiniz. Daha etkili ve kalıcı bir çözüm arıyorsanız Avene Cicalfate + Restorative Protective Cream 40ml ile rutin bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Söz konusu kremi temin etmeden önce cildiniz için uygun olup olmadığını araştırarak ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Böylece cildinize bilinçli davranarak onun sağlığını koruma altına almış olursunuz.

Rutininizin Olmazsa Olmazı Haline Gelecek: Avene Cicalfate+Restorative Protective Cream 40 ml

Cilt kusurları istenmeyen ve bir an önce giderilmesi istenen oluşumlar. Bu bakımdan en etkili ürünler tercih edilir. Daha canlı daha temiz daha pürüzsüz ve ışıltı dolu bir cilde sahip olmak için Avene Cicalfate Cream 40 ml kullanımına başvurabilirsiniz. Kanser tedavisi alan kişilerin de gönül rahatlığıyla kullanabildiği bu ürün ayrıca tedavi sonrasında da tercih edilebilir oluşuyla dikkat çeker. 48 saat içerisinde etkisini gösteren krem post-biyotik onarım unsuru olan [C+-Restore] ile 4 kat daha güçlü bir etki sunar. 

"Avene Cicalfate Restorative Protective Cream ne işe yarar?” diye merak ediyor olabilirsiniz.  Söz konusu krem hassas ciltlerin nem gereksinimini en doğru biçimde gidermeyi ve cilt bariyerinin kuvvet kazanmasını amaçlayan bir bakım ürünü olarak ön plana çıkar. Sülfat ve çinko barındırması sayesinde tenin arınmasına yardımcı olan ürün rahatsızlık hissini azaltmada oldukça etkili. Kokusuz olan krem koku hassasiyetine sahip olan bireyler için kullanıma elverişli.

Peeling ve lazer gibi işlemlerden sonra hassasiyet kazanan cildin onarımına katkıda bulunan ürün çok kolay bir biçimde cilde uygulanabilir ve koruyucu etki sağlayabilir. Avene Cicalfate krem içeriği incelendiği zaman:

 • Eau Thermale Avene Termal Su,
 • Çinko,
 • Bakır,
 • Sülfat,
 • [C+-Restore] gibi unsurların yer aldığı görülür.
 

Temiz ve kuru tene nazik hareketlerle uygulayabileceğiniz Avene yatıştırıcı bakım kremini günde 2 defa kullanabilirsiniz. Ufak cilt problemleri için kremden önce Eau Thermale Avene Termal Su uygulayarak etkiyi artırabilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Aminoasitlerin Sağlık ve Güzellik Üzerindeki Etkileri

Aminoasitlerin Sağlık ve Güzellik Üzerindeki Etkileri

Aminoasit, vücudun temel işlevlerini yerine getirmek amacıyla görev yapan en değerli bileşenlerden biridir. İnsan bedeni tarafından üretilir ve kullanılır.

Devamını Oku
10.07.2024
Lens Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lens Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

“Lens bakımı nasıl yapılır?” sorusu kontakt lens ve renkli lens kullananlar tarafından merak ediliyor. Hem sağlık hem kozmetik amaçlı tercih edilen lensler oldukça geniş bir kullanım alanına sahip.

Devamını Oku
05.07.2024
Renkli Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Renkli Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Renkli güneş kremi, geleneksel güneş kremlerinin sunduğu UV korumasını sağlarken cildinize katacağı farkla özelliklerini gösterir, kusursuz bir görünüm kazandırabilir.

Devamını Oku
03.07.2024
Yeni Sezonun Renkli Makyaj Trendleri

Yeni Sezonun Renkli Makyaj Trendleri

Yeni sezonun renkli makyaj trendleri ile yaza hazır mısınız? Artık yaz mevsimleri tam anlamıyla geldi ve güneş de yüzünü iyiden iyiye göstermeye başladı. Yaz mevsimleri demek, kadınların ışıltılı makyajları ile gözleri büyülemesi demektir.

Devamını Oku
01.07.2024
Işıltılı Bir Cilt için Vücut Simi Uygulama Rehberi

Işıltılı Bir Cilt için Vücut Simi Uygulama Rehberi

“Vücut simi nasıl kullanılır?” son yılların en çok merak edilen güzellik ritüellerinden biri haline geldi. Özellikle yaz aylarının favorisi olmayı başaran vücut simleri farklı markalar tarafından tasarlanmış farklı seçeneklere sahip.

Devamını Oku
28.06.2024
Hijyenik ve Ferah Bir Gün için Genital Bölge Temizleyiciler

Hijyenik ve Ferah Bir Gün için Genital Bölge Temizleyiciler

Genital bölge temizleyici ürünler genital bölgenin pH dengesini korumak için özel olarak üretilir. İçerik olarak klasik cilt bakım ürünlerinden farklıdır.

Devamını Oku
26.06.2024
Ayak Maskesi Kullanmanın Püf Noktaları

Ayak Maskesi Kullanmanın Püf Noktaları

Ayak maskesi ayaklarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamada yardımcı olur. Ayaklarda vücudun her noktası gibi özenli bakıma ihtiyaç duyar. Bütün vücudun yükünü üstlenmek ile yükümlü olan ayaklar, zaman içerisinde kuruyabilir ve nemsiz kalabilir. Nemsiz kalması ise çatlama gibi istenmeyen durumlara sebep olabilir.

Devamını Oku
24.06.2024
Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma

Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma

Stick güneş kremleri gündelik bakım rutininin parçası olması gereken ürünlerden birisi olarak biliniyor. Standart güneş kremlerinden daha farklı formlarda üretilen bu ürünler güneş bakım ürünü olarak ele alınıyor.

Devamını Oku
14.06.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.