Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: OT78DQG8 Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
Masaj Jeli Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?
29.03.2024

Masaj Jeli Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?

Masaj jeli masaj yapılırken kullanılır ve sürtünmeyi azaltarak ciltte rahatlama sağlar. Temelde bir cilt bakım ürünü olan masaj jeli cilt yüzeyini yumuşatır. Bunun yanı sıra cildi beslemek gibi amaçlar ile kullanılır. Masaj esnasında kullanılan jellerin içerikleri ve türlerizengin bir çeşitliliğe sahiptir. Farklı cilt tipleri için uygun olarak üretilen ve çeşitli içeriklere sahip olan masaj jelleri, besleyici cilt bakım ürünleridir. Kuru, karma ya da yağlı ciltler için tercih edilebilecek farklı masaj jelleri bulunur.

Masaj Jeli Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Masaj jeli nedir? sorusuna masaj esnasında kullanılan ve kullanıldığı takdirde sürtünmeyi azaltan cilt bakım ürünleri olduğuna dair yanıt vermek mümkün. Masaj jelleri arasından tercih yapmaya çalışırken dikkat edilmesi gereken etkenler olduğunu ise dile getirmek gerekir. 

Her cilt tipi için farklı bir formül ile üretilen masaj jelleri kuru ya da yağlı gibi farklı isteklere sahip olan ciltlerin kullanımına sunuluyor. Bu doğrultuda kuru bir cilt tipine sahip olan kişiler için üretilmiş masaj jellerinin yağlı ya da karma cilt tipine sahip biri tarafından kullanılması yeterli verimin alınmasına engel oluyor. Bu gibi sorunlar yaşamamak adına masaj jeli seçimi esnasında dikkat edilmesi gereken etkenlere ve doğru masaj seçimine özen gösterilmesi gerekiyor.

Masaj jeli seçimi esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli iki etken içerik ve hangi cilt tipi için üretilmiş olduğu. Masaj jeli çeşitleri arasından seçim yapmaya çalışırken içeriğe mutlaka dikkat etmek gerekir. Jelin içeriğinde sizin için alerjik reaksiyon yaratabilecek bir etken madde bulunmaması gerekiyor. Böylelikle masaj çok daha rahatlatıcı hale gelirken masaj esnasında kullanılan jel cilt için onarıcı bir görev görüyor.

Masaj Jeli Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Evde masaj jeli kullanımı istenmeyen ağrıların ortadan kalkması için yapılan masajlarda tercih edilebilir. Bunun yanı sıra tutulma gibi istenmeyen durumlara karşı önlem almak adına oldukça yaygın bir kullanıma sahip. Fakat bu doğrultuda masaj adı verilen ve vücudun rahatlaması için gerçekleştirilen bu uygulamanın amatör şekilde yapıldığı takdirde ciddi problemlere yol açabileceğini dile getirmek gerek. 

Masaj jeli nasıl kullanılır? sorusuna belirli bir miktarda avuç içinize sıktığınız masaj jelini masaj yapılacak bölgeye tampon ve nazik hareketler ile uygulayabileceğinize dair yanıt vermek mümkün. Kullanım alanları oldukça geniş olsa da her kullanım alanının spesifik ve özel olduğunu da mutlaka dile getirmek gerekiyor. Özellikle masaj amacıyla kullanılıyor olsa da farklı içeriklere sahip olan masaj jellerinin çeşitli faydaları var. Faydalar arasında vücudun beslenmesi ve nem dengesini tekrar kazanması gibi avantajlar yer alıyor.

Masaj Jeli Kullanımı ile Sağlanan Faydalar 

Masaj jeli faydaları oldukça geniştir. Özellikle masaj yaparken kullanılan ve kaygan bir içeriğe sahip olması sebebiyle sürtünmeyi azaltarak masajın rahatlatıcı etkisini artıran bu jeller birbirlerinden farklı içeriklere sahip. Masaj jellerinin ortak kullanım alanları ve buna bağlı olarak ortak faydaları bulunuyor. Bu doğrultuda masaj jellerinin kullanım alanları ve bu alana bağlı olarak sağladıkları faydaları listelemek gerekirse;

  • Masaj esnasında sürtünmeyi azaltmak: Doğal masaj jeli tarifleri ile masaj esnasında sürtünmeyi azaltmak mümkün. Vücuda rahatlık veren ve çeşitli bölgelerde meydana gelen ağrıların ortadan kaldırılmasını sağlayan masajlar hem kadın hem de erkekler tarafından yoğun bir ilgi görüyor. Ancak masaj esnasında herhangi bir jel ya da losyon kullanılmadığı takdirde vücutta herhangi bir kayma meydana gelmeyeceği için sürtünme rahatsız edici bir hal alıyor. Cildin hassas bir yapıya sahip olduğu ele alındığında masaj esnasında kullanılan masaj jellerinin masajı daha verimli hale getirdiğini dile getirmek mümkün. 
  • Kas ve spazm ağrılarını hafifletme: Masaj jeli ile ağrı ve kas spazmlarını hafifletme masaj jelini kullanımını verimli hale getiren en önemli özellikleri arasında bulunuyor. Farklı içeriklere sahip olan masaj jellerinin birçoğunun içerisinde çeşitli sebepler dolayısıyla meydana gelen ağrı ve acı hissini ortadan kaldıracak içerikler bulunuyor. Ancak yoğun olarak meydana gelen ve kısa süre içerisinde geçmeyen ağrı ve spazmlar için mutlaka bir uzman kontrolünde tedavi olmanız gerektiğini dile getirmek gerek. 
  • Cilde ihtiyacı olan nemi sağlamak ve cildi beslemek: En iyi masaj jeli markaları sayesinde cildinize ihtiyacı olan nem dengesini sağlayabilirsiniz. Bu gibi özelliklere de sahip olması sebebiyle de dikkat çeken masaj jelleri günümüzde yalnızca masaj amacı ile değil losyon olarak da tercih ediliyor. Böylelikle cildin nem dengesini sağlaması konusunda önemli bir rol oynuyor. Kuruluk sebebiyle hassasiyetle yaşayan ciltlerin meydana gelen sorunlardan da arınmasını sağlıyor. Bu amaç için kullanılan masaj jellerinin ise mutlaka vitamin ve mineral açısından zengin bir içeriğe sahip olmaları gerekiyor.

Rahatlama için masaj jeli önerileri stresli bir dönemden geçen ve bu sebeple fiziksel ağrılar yaşayan pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Rahatlatan ve vücudun kendini daha ferah hissetmesini sağlayan masajlar mutlaka bir uzman tarafından gerçekleştirilmesi gereken uygulamalar. Aksi takdirde farklı problemler ile karşılaşmak söz konusu hale gelebilir.

Masaj jeli ile enerji artırma teknikleri mutlaka bir uzman tarafından gerçekleştirilmeli. Bölgesel masajlar özellikle gece saatlerinde yapıldığı ve farklı masaj jelleriyle birlikte uygulandığı takdirde uykuyu çok daha kaliteli hale getiriyor. Dinç uyanmanızı sağlayan ve güne enerjik başlamanız konusunda sizin için önemli bir rol oynayan enerji artırıcı masajlar kendinizi daha sağlıklı hissetmenize yardımcı oluyor. 

Her cildin ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Bu doğrultuda bir masaj jeli seçimi yapmadan önce cildinizi sizden ihtiyaçları hakkında net bir bilgiye sahip olmanız gerekir. Örneğin yağlı bir cilde sahipseniz kuru ciltler için özel olarak üretilen masaj jelleri istediğiniz sonuca ulaşmamıza engel olabilir. Bu gibi sorunlar yaşamamak adına cilt tipinizi tanımanız ve buna yönelik bir masaj jeli seçmeniz gerekir. Böylelikle masaj esnasında vücudunuza ihtiyaç duyulan nemi vermeniz mümkün hale gelir.

Son yıllarda oldukça büyük bir popülerlik kazanan masaj jelleri, dermatolojik olarak test edilmiş ürünlerdir. Rahatlatıcı bir his yaratıyor olmaları sebebiyle yaygın olarak tercih edebilirler. Kalitesi kanıtlanmış ve dermatolojik olarak test edilmiş bir üründen yana yapacağınız tercih, masaj deneyiminizi çok daha keyifli hale getirir. Dolayısıyla sağlığınız ve rahatlığınız için, tercih esnasında dikkat etmeniz gereken etkenler olduğunu dile getirmek gerekir. Kendi cilt tipiniz için en uygun ürünü seçmek masaj jeli kullanım alanlarını da arttırır. Cilt yüzeyini yumuşatan ve cildi besleyen masaj jelleri, özellikle yaz aylarında güneş sebebiyle nem dengesi bozulan ciltlere de uygulanabilir.

Masaj jeli kullanırken dikkat edilmesi gerekenler daha önce masaj yaptırmamış ya da masaj jeli kullanmamış herkes tarafından merak edilen bir konu. Masaj jeli kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli etken tercih ettiğiniz dilin sizin için uygun olduğundan emin olmak. İçerik olarak sizlere herhangi bir alerjik reaksiyon yaratmayacak ürünlerden yana tercih yaparak masaj jeli kullanımınızı daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra masajın yalnızca uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir uygulama olduğunu da dile getirmek gerekiyor.

Blog Son Eklenenler
Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalarımız, hayatımızdaki ilk kahramanlar ve rol modelleridir. Onların sevgisi, koruyuculuğu ve hayat boyunca bize verdikleri destek, her zaman değerini korur. Babalar Günü ise bu özel adamların ne kadar kıymetli olduklarını onlara hissettirmek için iyi bir fırsattır.

Devamını Oku
12.06.2024
EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT parfüm ya da EDP parfüm, parfümlerin üzerinde gördüğünüz terimlerdir. Eğer kendinize yeni bir parfüm almayı düşünüyorsanız bu terimlerin ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Devamını Oku
10.06.2024
Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Stick ruj son yılların en sevilen makyaj ürünlerinden biri olmayı başardı. Kullanım esnasında büyük bir pratiklik sunuyor olması sebebiyle tercih edilen bu rujlar oldukça ergonomik tasarımlara sahip.

Devamını Oku
07.06.2024
Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma karşıtı serumlar bütün kadınların cilt bakım rutinlerine eklediği kozmetik ürünlerden birisi olarak biliniyor. Farklı markalar tarafından üretilen yaşlanma karşıtı serumlar isimlerinden anlaşılacağı üzere yaşlanmanın istenmeyen etkilerinin minimize edilmesini sağlıyor.

Devamını Oku
03.06.2024
Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden hour makeup nedir? sorusu son dönemlerde sosyal medyada en çok araştırılan konulardan biri olmayı başardı. Yeni bir makyaj trendi olan golden hour makeup; gündoğumu ve gün batımının verdiği muhteşem enerjiyi yansıtmayı amaçlayarak yapılıyor. 

Devamını Oku
31.05.2024
Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction bölgesel zayıflama amacıyla son dönemlerde sık tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Kilo alımı birçok farklı sebep doğrultusunda gerçekleşebilir. Kontrolsüz şekilde kilo almak obezite gibi ciddi problemlere yol açabilir.

Devamını Oku
27.05.2024
Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Çiçekli parfüm gibi aromatik parfümler özellikle yaz aylarının favorisi olmayı başarıyor. Farklı çiçekler ve içerikler ile hazırlanan çiçekli parfümler hafif bir koku isteyenlerin tercihi oluyor. 

Devamını Oku
22.05.2024
Hacimli Saçlara Kavuşmak için 5 Öneri

Hacimli Saçlara Kavuşmak için 5 Öneri

Hacimli saç sağlıklı, dolgun ve canlı gözüken saç anlamına geliyor. Pek çok kişi saçlarının hacimli gözükmesi için farklı yol ve yöntemler deniyor. Saçlarınızın gün içerisinde sönmemesi ve her zaman yaptığınız ilk an gibi gözükmesini istiyorsanız uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor.

Devamını Oku
20.05.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.