Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: 6MUPFTTY Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
Lens Solüsyonu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
29.03.2024

Lens Solüsyonu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lens solüsyonu lensleri dezenfekte etmek amacıyla kullanılan bir bakım suyudur. Görme kusurlarını düzeltmek için alternatif olarak üretilmiş olan lens, günümüzde binlerce insan tarafından tercih edilir. Kornea ön yüzeyine takılan bir mercek olan bir lens, yalnızca görme kusurunu düzeltmek amacıyla değil kozmetik amaç için de tercih edilir. Lens kullanımının hangi amaç adına gerçekleştiği fark etmeksizin mutlaka lens solüsyonu ile birlikte kullanılması gerekir. Lensleri dezenfekte etmek için özel olarak tasarlanmış olan lens solüsyonları içerisine koruyucular bulunur. Bunun yanı sıra solüsyonlar nemlendirici özelliğe sahiptir. Bir bakım suyu olan lens solüsyonu lens kullanımını hijyenik hale getirir. Lenslerin periyodik aralıklar ile solüsyon yardımıyla dezenfekte edilmesi gerekir. 

Lens Solüsyonu Nedir?

Lensleri dezenfekte eden ve böylelikle lens kullanımını daha sağlıklı hale getiren bakım suyu lens solüsyonu nedir? sorusuna yanıt olarak verilebilir. Lens solüsyonu adına doğru bir seçim yapılması gerekir. 

Lens solüsyonu kullanımının önemi arasında ilk sırada lenslerin sağlıklı bir şekilde kullanılabiliyor olmasını sağlaması bulunuyor.  Pek çok kişi lens solüsyonu bittiği ya da ulaşılamayacak bir yerde olduğu takdirde lenslerini su içerisinde tutmayı mantıklı bulsa da bu durum önerilmiyor. Kullanılmadığı takdirde mutlaka lens solüsyonu içerisinde bulundurulması gereken lensler düzenli olarak temizlenmelidir. Aksi takdirde bakteri, virüs ve mantar gibi enfeksiyonlara neden olabilir. Lens solüsyonları lens yüzeyinde bulunan kir, yağ, protein ve diğer kirleticileri çıkarmayı başarır. Bu sayede lenslerin daha rahat ve net bir görüş sağlaması mümkün olur. Dolayısıyla lens solüsyonunun başarılı ve periyodik aralıklar ile kullanılıyor olması enfeksiyon riskini azaltırken lens kullanım ömrünü de uzatıyor.

En İyi Lens Solüsyonu Markaları Nelerdir?

En iyi lens solüsyonu markaları arasında Bausch & Lomb, Renu, Opti-Free ve Biotrue gibi markalar var. Lens kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen bu solüsyon markalarının yanı sıra üretim yapan pek çok farklı marka olduğunu dile getirmek de mümkün. Durulama özelliğine sahip olan lens solüsyonları ovalama gerçekleşmeden lensin yüzeyinde bulunan bakterilerin nazik bir şekilde temizlenmesini sağlıyor. Tüm yumuşak kontakt lensler ile uyumlu olan solüsyonlar hijyenik bir lens kullanımı sağlayarak bakış gücünüzün daha sağlıklı hale gelmesine yardımcı oluyor.  

Lens solüsyonunun göz sağlığına etkileri arasında göz enfeksiyonlarını önlemesi bulunuyor. Bunun yanı sıra lens kullanımında daha konforlu hale getiriyor. Lenslerin nemli kalması takılması esnasında da önemli bir rol oynuyor. Lens temizleme ve dezenfeksiyonu için lens solüsyonu lenslerinizi kullanmadığınız süre boyunca başarılı bir şekilde saklar. Böylelikle tekrar kullanım için hazır hale gelmesine yardımcı olur. Doğru ve etkin bir şekilde kullanılmayan lens solüsyonları lens kullanımının verimsiz hale gelmesine yol açarak pek çok farklı problemle karşılaşmanıza da sebebiyet verebilir. 

Lens kullanımı esnasında meydana gelen batma hissi ya da bulanmış görüntü, lens hijyeninin sağlanmadığını gösterir. Bu gibi problemler lens kullanımını verimsiz hale getirirken sağlık adına da olumsuz durumlar yaratır. Bu gibi bir problem yaşanması istenmediği takdirde mutlaka lens solüsyonu seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

Lens Solüsyonunun Kullanımı Neden Önemlidir? 

Lens solüsyonu kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken kuralların başında lenslerin her zaman nemli olması bulunur. Kurumuş lensleri göze yerleştirmek mümkün değildir. Lens kullanımı esnasında göz sağlığı için olumsuz bir durum yaratmamak adına mutlaka lens solüsyonunun uygun şekilde kullanılması gerekir. Yumuşak ve yapışkan bir forma sahip olan lensler bünyesinde yer alan hidrojeller sebebiyle her zaman nemli tutulması gereken ürünlerdir. Gözdeki kornea tabakaları tarafından üretilen proteinlerin de lense geçiyor olması lenslerin havadaki toz ve kiri kolaylıkla çekebilmesini sağlar. Dış etkenlerden kolaylıkla etkilenenler lenslerin kullanımınızı uzatmak ve kullanım esnasında herhangi bir probleme sebep olmalarını engellemek için kontakt lens bakımında lens solüsyonunun rolü göz ardı edilmemelidir.

Lens solüsyonları diğer likit sıvıların aksine çok sayıda bileşen ve etkene sahip olacak şekilde üretilir. Laboratuvar ortamında ve profesyoneller tarafından üretilen lens solüsyonları lens kullanımını daha verimli hale getirir. Lens kullanım sürenizi verimli hale getirmek ve uzatmak istiyorsanız, lenslerinizi nemlendirmek adına yalnızca lens solüsyonu kullanmalısınız. Göz yapınıza uygun bir lens solüsyonu seçerek lens kullanımını daha rahat bir deneyim haline getirebilirsiniz.

Göz enfeksiyonlarından korunmada lens solüsyonu kullanımı çok önemli bir rol oynar. Dışarıdan gelen toz ve kir gibi çeşitli etkenlere karşı hiçbir güvencesi olmayan lenslerin mutlaka temizlenmesi gerekir. Bu durum ise ancak kullanmadan önce hijyenik hale getirilmesi ile gerçekleşir. Eğer lensler hijyenik hale getirilmezse bu durum göze takıldığı takdirde gözün iltihap gibi birçok farklı problemle karşılaşmasına yol açar. Gözde iltihaplanma lens kullanımının önüne geçen çok ciddi bir problemdir ve mutlaka kısa süre içerisinde çözülmesi gerekir. Bu gibi problemler sürekli olarak devam ediyorsa durum lens kullanımı esnasında problemler yaşadığınız anlamına gelir.

Lens Solüsyonu ve Hijyenik Lens Kullanımı

Lens solüsyonu ile lenslerin uzun ömürlü kullanımı da mümkündür. Lensler belirli bir süre boyunca kullanılmak adına özel olarak üretilen sağlık ürünleridir. Ancak uygun şekilde lens solüsyonu kullanmıyor olmak lenslerin kullanım ömrünün kısalmasına yol açar. Lenslerin tavsiye edilen süre boyunca hiçbir problem yaşanmadan kullanılabilmesini sağlayan en önemli etken lens solüsyonun uygun şekilde kullanılmasıdır. 

Lens solüsyonu ile lens rahatlığı ve konforu sağlanır. Mutlaka istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir lens solüsyonundan yana tercih yapmalı ve doğru şekilde kullanmalısınız. Bu doğrultuda lens solüsyonu nasıl kullanılmalıdır? sorusuna verilmesi gereken yanıt kutusundan çıkardığınız lensi avuç içinize alarak bol miktarda solüsyonu üzerine dökmeli ve durulamanız şeklindedir. Böylelikle lensler hijyenik hale gelir ve kullanım esnasında herhangi bir problem yaratmaz. Ardından lenslerinizi çıkarttıktan sonra kutusuna koymalı ve kutunun üstünü lensi geçecek kadar lens solüsyonu ile doldurmalısınız. 

Solüsyon seçimi esnasında tercih ettiğiniz solüsyonun kullandığınız lens tipine uygun olduğundan emin olmalısınız. Yumuşak, sert veya renkli gibi farklı çeşitlerde üretilen lenslerin özellikleri de birbirlerinden farklıdır. Farklı özelliklere sahip olan lensler için formüle edilen solüsyonlar arasından yapacağınız tercih, lens kullanımı çok daha verimli hale getirir. Kendiniz için en uygun lens solüsyonu seçimi esnasında lens üreticisi tarafından önerilen solüsyonları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Hassas Gözler için Lens Solüsyonları

Hassas gözler için uygun lens solüsyonları lens kullanımı esnasında meydana gelebilecek problemlerin önüne geçer. Günümüzde hassas gözlere sahip kişiler tarafından da tercih edilen lensler gözlük kullanımına oranla çok daha konforlu ve rahat olmaları sebebiyle dikkat çeker. Pek çok kişi lens kullanmak istese de hassas bir göz yapısına sahip olduğu için endişe duyar. Eğer sizde bu gibi bir problem yaşıyorsanız hassas gözler için verilen lens solüsyonlarını tercih edebilirsiniz. Hassas gözler için üretilen lens solüsyonları hassas gözlerin karşılaşabileceği göz problemlerinin üstesinden gelmek adına etkin bir temizlik sağlar. Farklı istek ve ihtiyaçları karşılamak adına, çeşitli markalar tarafından üretilen solüsyonlar lens kullanımını daha hijyenik ve daha sağlıklı hale getirir.

Blog Son Eklenenler
Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma

Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma

Stick güneş kremleri gündelik bakım rutininin parçası olması gereken ürünlerden birisi olarak biliniyor. Standart güneş kremlerinden daha farklı formlarda üretilen bu ürünler güneş bakım ürünü olarak ele alınıyor.

Devamını Oku
14.06.2024
Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalarımız, hayatımızdaki ilk kahramanlar ve rol modelleridir. Onların sevgisi, koruyuculuğu ve hayat boyunca bize verdikleri destek, her zaman değerini korur. Babalar Günü ise bu özel adamların ne kadar kıymetli olduklarını onlara hissettirmek için iyi bir fırsattır.

Devamını Oku
12.06.2024
EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT parfüm ya da EDP parfüm, parfümlerin üzerinde gördüğünüz terimlerdir. Eğer kendinize yeni bir parfüm almayı düşünüyorsanız bu terimlerin ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Devamını Oku
10.06.2024
Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Stick ruj son yılların en sevilen makyaj ürünlerinden biri olmayı başardı. Kullanım esnasında büyük bir pratiklik sunuyor olması sebebiyle tercih edilen bu rujlar oldukça ergonomik tasarımlara sahip.

Devamını Oku
07.06.2024
Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma karşıtı serumlar bütün kadınların cilt bakım rutinlerine eklediği kozmetik ürünlerden birisi olarak biliniyor. Farklı markalar tarafından üretilen yaşlanma karşıtı serumlar isimlerinden anlaşılacağı üzere yaşlanmanın istenmeyen etkilerinin minimize edilmesini sağlıyor.

Devamını Oku
03.06.2024
Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden hour makeup nedir? sorusu son dönemlerde sosyal medyada en çok araştırılan konulardan biri olmayı başardı. Yeni bir makyaj trendi olan golden hour makeup; gündoğumu ve gün batımının verdiği muhteşem enerjiyi yansıtmayı amaçlayarak yapılıyor. 

Devamını Oku
31.05.2024
Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction bölgesel zayıflama amacıyla son dönemlerde sık tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Kilo alımı birçok farklı sebep doğrultusunda gerçekleşebilir. Kontrolsüz şekilde kilo almak obezite gibi ciddi problemlere yol açabilir.

Devamını Oku
27.05.2024
Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Çiçekli parfüm gibi aromatik parfümler özellikle yaz aylarının favorisi olmayı başarıyor. Farklı çiçekler ve içerikler ile hazırlanan çiçekli parfümler hafif bir koku isteyenlerin tercihi oluyor. 

Devamını Oku
22.05.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.