Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: OT78DQG8 Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
Kolajen İp Uygulaması Hakkında Her Şey!
29.03.2024

Kolajen İp Uygulaması Hakkında Her Şey!

Son yılların en sevilen güzellik uygulamalarından biri haline gelen kolajen ip yüz, boyun, dekolte ve el bölgesinde çeşitli sebepler dolayısıyla meydana gelen kırışıklık ve sarkık görüntünün ortadan kalkmasını sağlar. Kırışma ve sarkma en temel yaşlılık belirtisidir. Cilt bakımına ne kadar özen gösterilse de, zaman içerisinde çeşitli noktalarda sarkma ve kırışma gibi istenmeyen durumlar ile karşılaşmak doğaldır. Bu gibi problemler için bir çözüm haline gelen kolej un ip uygulaması, özellikle yüz ve boyun bölgesinde bulunan sarkmaları azaltmak amacıyla oldukça sık şekilde tercih edilir.

Kolajen İp Nedir?

Kolajen ip yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkmasını sağlayan bir estetik uygulamadır. Kolej un ipler yardımıyla boyun, dekolte, el ya da yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklıklara lifting yapılarak istenmeyen görüntü ortadan kaldırılır. Kullanılacak tiplerin sayısı kişiye ve ihtiyaca göre değişkenlik gösterir. Temel etken kişilerin sarkma durumu olan kolej un ip kullanımı, son yıllarda en çok tercih edilen güzellik uygulamalarından biridir. 

Yaşlılık belirtileri arasında bulunan sarkma ve kırışıklık görüntüsü hem kadın hem de erkekler için oldukça rahatsız edicidir. Pek çok kişi bu probleme çözüm için çeşitli yöntemler dene. Son yılların en sevilen güzellik yöntemlerinden biri haline gelen kolajen ip ise, mümkün olan en kısa süre içerisinde sarkık ve rahatsız edici görüntünün ortadan kalkmasını sağlar.

Kolajen ip uygulaması ile ilgili en merak edilen sorulardan bir tanesi ne şekilde uygulandığı olur. Özellikle kadınlar yaşlılık belirtileri arasında olan sarkma ve kırışıklık konusunda ciddi problemler yaşar. Estetik çözümler ile bu gibi problemlerin üzerinden gelmeye uzun yıllardır çalışılır. Hem ameliyatlı hem de ameliyatsız pek çok farklı yöntem, kırışıklık gibi istenmeyen problemlerin üzerinden gelmeye yarar.

Hem kadın hem de erkekler yaşlılığın istenmeyen etkilerinden korunmak istiyor olsalar da ameliyat ile gerçekleştirilen tedavi yöntemleri pek çok kişi için korkutucudur. Fakat kolajen ip uygulaması ameliyat gerektiren bir uygulama değildir. Hiçbir sorun olmaksızın kullanılabilen ve ameliyatsız şekilde uygulanabilen kolajen ip uygulaması, yüzde eriyebilen bir yapıya sahip olan kolajen ip ile gerçekleşir. Hem yüz bölgesinde hem de cilde uygulanabilen ve herhangi bir tehlikesi ya da riski bulunmayan kolajen ip uygulaması, daha sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olmak isteyen pek çok kişinin tercihidir.

Kolajen İp Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir? 

Son yılların en çok merak edilen konularından biri haline gelen kolajen ip nasıl uygulanır sorusuna güzellik merkezi şartlarında oldukça kolay şekilde uygulanabiliyor olduğuna dair yanıt vermek mümkündür. İşlem öncesinde ipin cilt altına gireceği noktalar iğne kullanılarak uyuşturulur. Bu sayede uygulama oldukça büyük bir konfor içerisinde geçer. Herhangi bir acı ya da ağrı hissiyatı danışan tarafından duyulmaz.

İpler cildin altında bulunan yağ dokusunun üst bölümünden yapılır. Böylelikle hem işlem esnasında herhangi bir ağrı hissedilmez hem de işlem sonrası etki çok kısa süre içerisinde gözle görülür hale gelir. Uygulama esnasında deri altına ip kolojen yerleştirilmesinin ardından deri üzerinde koni yönünün tersi istikametinde hafif şekilde baskı gerçekleştirilir. Bu sayede cildin alt bölümüne uygulanan koniler mekanik biçimde cildin yukarı kalkmasını sağlar ve gözle görülür bir etki yaratır. İşlem tamamlandıktan hemen sonra gözle görülür bir fark bulunur.

Kolajen ip uygulaması genellikle üç ila altı seans arasında değişkenlik gösteren süreçler dahilinde devam eder. Tekrarlayan uygulamalar, uygulama sonrası elde edilen genç cilt görüntüsünün çok daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. İlk seans sonrası bile etkileri hemen olarak fark edilen kolajen ip uygulaması yaklaşık olarak 30 ile 60 dakika arasında değişen bir süreç içerisinde gerçekleşir. 

Kolajen İp Uygulaması Sonrası Ne Zaman Etki Görülür?

Güzellik merkezlerinin en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan kolajen ip uygulaması ile ilgili Sorulan pek çok farklı soru bulunur. Bu soruların başında ise uygulama sonrası etkilerin ne zaman görülecek olduğudur. Kolej un ip uygulamasının bu denli sık şekilde tercih ediliyor olmasını sağlayan en önemli özelliği, uygulama sonrası hemen etki gösteriyor olmasıdır. Fakat özellikle üçüncü haftanın ardından cilt altında kolajen üretimi her zamankinden daha yüksek seviyeye ulaşır. Dolayısıyla uygulama sonrası üçüncü hafta ile birlikte ciltte gözle görülür bir toparlanma başlar. Kolajen ip uygulamasının etkilerini görmek için uygulama sonrası bir aylık süreç yeterli olur.

Kolajen ip ne kadar kalıcı sorusu da uygulamayı gerçekleştirmek isteyen danışanlar tarafından merak edilen bir diğer konudur. İşlemlerin kalıcılığı kişilerin yaşam tarzı, yaşı ve cildi gibi pek çok farklı etken dolayısıyla değişkenlik gösterir. Fakat kolajen ip uygulaması ile elde edilen sağlıklı cilt görüntüsüdür yaklaşık olarak 12 ay boyunca kalıcılığı olduğunu dile getirmek yanlış olmaz. Böylelikle bir yıllık uzun bir süreç içerisinde cilt çok daha sağlıklı bir görüntüye sahip olur ve bu durum daha geç bir görüntü çizme konusunda önemli bir rol oynar.

Kolajen İp Uygulaması Kimler İçin Uygundur? 

İp kolajen yaptıranlar özellikle cildinde elastikiyet kaybı yaşayan ve bu sebeple eskisi kadar sağlıklı bir cilt görüntüsüne sahip olmayan kişiler olarak bilinir. Yaşlılık, yanlış kozmetik ürünler, bakım konusunda yeterli olmamak, çevre kirliliği ya da bunun gibi pek çok farklı etken zaman içerisinde cildi sağlıklı görüntüsünden uzaklaşmasına neden olabilir. Özellikle yaşlılık sebebiyle meydana gelen kırışıklık ise hem kadın hem de erkekler tarafından ciddi bir özgüven problemine neden olur.

Uzun yıllardır cildin elastik dokusunu kaybetmesi ve buna bağlı olarak kırışıklık problemi yaşamasına dayalı sıkıntıları ortadan kaldırmak amacıyla yapılan çok sayıda estetik uygulama bulunur. Son yılların favorisi haline gelen kolajen ip uygulaması ise mümkün olan en kısa süre içerisinde gözle görülür bir değişiklik yaratıyor olduğu için dikkat çeker. En az üç, en fazla altı seans içerisinde tamamlanan kolajen ip askı uygulaması, cildinde sarkma ve kırışıklık problemi yaşayan herkes için uygun bir protokoldür.

Kolajen İp Uygulaması Zararlı mı? 

Kolajen ip uygulaması zararları uygulamayı gerçekleştirmeyi düşünen pek çok kişi tarafından merak ediliyor olsa da tamamen konforlu olan bu uygulamanın hiçbir zararı olmadığına dair bilgi vermek kesinlikle mümkündür. Konforlu bir şekilde gerçekleşen ve yaklaşık bir saatlik süreç içerisinde tamamlanan seanslar ile gerçekleştirilen uygulama, herhangi bir tehlike ya da risk içermez.

Evde kolajen ip uygulaması da piyasada satılan ürünler ile evde gerçekleştirilecek bir uygulamadır. Ancak bu gibi uygulamaların bir uzman gözetiminde gerçekleştiriliyor olması çok daha sağlıklıdır.

Kolajen İp Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kolajen ip uygulaması sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında işlemin gerçekleştirildiği gün uygulamanın gerçekleştirdiği alanlara su değdirilmemesi gerekmesi bulunur. Bunun yanı sıra işlem sonrası makyaj yapılması da önerilmez. Bunların haricinde gündelik yaşamınızda devam edebilir, iş yaşantınızdan geri kalmadan cildinizin çok daha sağlıklı ve temiz bir görüntüye sahip olmasını sağlayabilirsiniz

Yaşlılık belirtisi olarak adlandırılan kırışık görüntüyü kısa süre içerisinde ortadan kaldıran ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmayı sağlayan bu uygulama kolojen ip nedir sorusuna yanıt olarak verilebilir. Kısa süre içerisinde oldukça geniş bir kitle tarafından tercih edilmeye başlanan bu uygulamanın herhangi bir risk Yada tehlikesi bulunmaz.

Zaman içerisinde çeşitli faktörler sebebiyle eski, genç ve sağlıklı görüntüsünü kaybeden cildin eskisi gibi sağlıklı bir görüntüye sahip olmasını sağlayan protokol, yaklaşık olarak altı seansta tamamlanır. Bu doğrultuda kolajen ip nedir ne işe yarar sorusuna ciltte istenmeyen ve yaşlılık sebebiyle meydana gelen belirtileri tamamen ortadan kaldıran bir protokol olduğuna dair yanıt vermek yanlış olmaz. 

Blog Son Eklenenler
Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalarımız, hayatımızdaki ilk kahramanlar ve rol modelleridir. Onların sevgisi, koruyuculuğu ve hayat boyunca bize verdikleri destek, her zaman değerini korur. Babalar Günü ise bu özel adamların ne kadar kıymetli olduklarını onlara hissettirmek için iyi bir fırsattır.

Devamını Oku
12.06.2024
EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT parfüm ya da EDP parfüm, parfümlerin üzerinde gördüğünüz terimlerdir. Eğer kendinize yeni bir parfüm almayı düşünüyorsanız bu terimlerin ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Devamını Oku
10.06.2024
Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Stick ruj son yılların en sevilen makyaj ürünlerinden biri olmayı başardı. Kullanım esnasında büyük bir pratiklik sunuyor olması sebebiyle tercih edilen bu rujlar oldukça ergonomik tasarımlara sahip.

Devamını Oku
07.06.2024
Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma karşıtı serumlar bütün kadınların cilt bakım rutinlerine eklediği kozmetik ürünlerden birisi olarak biliniyor. Farklı markalar tarafından üretilen yaşlanma karşıtı serumlar isimlerinden anlaşılacağı üzere yaşlanmanın istenmeyen etkilerinin minimize edilmesini sağlıyor.

Devamını Oku
03.06.2024
Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden hour makeup nedir? sorusu son dönemlerde sosyal medyada en çok araştırılan konulardan biri olmayı başardı. Yeni bir makyaj trendi olan golden hour makeup; gündoğumu ve gün batımının verdiği muhteşem enerjiyi yansıtmayı amaçlayarak yapılıyor. 

Devamını Oku
31.05.2024
Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction bölgesel zayıflama amacıyla son dönemlerde sık tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Kilo alımı birçok farklı sebep doğrultusunda gerçekleşebilir. Kontrolsüz şekilde kilo almak obezite gibi ciddi problemlere yol açabilir.

Devamını Oku
27.05.2024
Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Çiçekli parfüm gibi aromatik parfümler özellikle yaz aylarının favorisi olmayı başarıyor. Farklı çiçekler ve içerikler ile hazırlanan çiçekli parfümler hafif bir koku isteyenlerin tercihi oluyor. 

Devamını Oku
22.05.2024
Hacimli Saçlara Kavuşmak için 5 Öneri

Hacimli Saçlara Kavuşmak için 5 Öneri

Hacimli saç sağlıklı, dolgun ve canlı gözüken saç anlamına geliyor. Pek çok kişi saçlarının hacimli gözükmesi için farklı yol ve yöntemler deniyor. Saçlarınızın gün içerisinde sönmemesi ve her zaman yaptığınız ilk an gibi gözükmesini istiyorsanız uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor.

Devamını Oku
20.05.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.