Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: OT78DQG8 Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
Kırışıklıklarla Mücadelede Etkili İçerikler Nelerdir?
29.03.2024

Kırışıklıklarla Mücadelede Etkili İçerikler Nelerdir?

Kırışıklıklarla mücadele nedir? sorusu belirli bir yaştan sonra pek çok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan bir konudur. Parlak, dolgun ve sıkı ciltler, çeşitli etkenler dolayısıyla zaman içerisinde sıkı görüntülerini kaybetmeye başlar. Zaman içerisinde meydana gelen sarkma ve kırışıklık için cilt bakım rutininize dahil edebileceğiniz çeşitli içerikler bulunur. İçerikler sayesinde cilt bakımınızı kırışıklarla mücadele edecek şekilde düzenleyebilirsiniz. Yaşlanmanın önüne geçmek mümkün olmasa da kırışıklıklarla mücadelede etkili içerikler sayesinde daha parlak, ışıltılı ve enerjik bir cilde sahip olmak mümkündür.  

Kırışıklıklarla mücadele etme konusunda oldukça önemli bir rol oynayan hiyalüronik asit nemi muhafaza etme gücü sayesinde cilde ihtiyacı olan nem dengesini sağlar. Hiyalüronik asit kendi ağırlığının 1.000 katı kadar su tutma özelliğine sahiptir. Ciltte mevcut olan hiyalüronik asit, dışarıdan alındığı taktirde ciltte daha dolgun, yumuşak ve aydınlık bir görüntü yaratıyor.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte meydana gelen karışık ve sarkık görüntünün en önemli sebebi ciltte meydana gelen elastikiyet kaybıdır. Genç yaşlarda cilt elastikiyet konusunda oldukça zengin ve güçlüdür. Ancak zamanla ve çevresel faktörler dolayısıyla azalan elastikiyet, cildin sıkı görüntüden uzaklaşmasına ve kırışık bir görüntüye sahip olmasına neden olur. Ancak hiyalüronik asit gibi etkili içeriklerin kırışıklıklar üzerindeki etkisi bu alanda çok önemli bir rol oynar. Vücuduna takviye olarak alınan hiyalüronik asit içeren cilt bakım ürünleri cildine ihtiyacı olan elastikiyeti sağlar. Böylelikle cildi yeterince nemlendirir çizgi ya da kırışık gibi istenmeyen cilt problemlerinin engellenmesine yardımcı olur. Bunların yanı sıra antioksidan özelliğine sahiptir. Böylelikle hava kirliliği gibi dış etkenlerin cildi kötü şekilde etkilemesine de engel olur. 

Dolayısıyla hiyalüronik asit ve kırışıklık karşıtı etkisi oldukça büyüktür. En önemli avantajlarından bir tanesi ise hangi cilt tipine sahip olduğunuzu fark etmeksizin her cilt tipi için kullanımı uygun olmasıdır! Bu sayede isteyen herkes tarafından kullanılabilecek hiyalüronik asit yaşlanmanın istenmeyen etkilerine engel olur. Cildin daha dolgun bir görüntüye sahip olmasını sağlar.

Retinol ile Sağlıklı Ciltler

Kırışıklık karşıtı etkili içerikler sayesinde yaşlanmanın etkilerinden biri olan kırışıklık engellenebilir bir duruma dönüşüyor. Eğer oluşturduğunuz cilt bakım rutini ile yaşlanmanın kırışıklık gibi istenmeyen etkilerinden korunmak istiyorsanız tercihinizi mutlaka kırışıklığa karşı etkili içerikler ile yapmalısınız. Bu içeriklerin başında bulunan ve son yılların en popüler cilt bakım ürünlerinden biri haline gelen retinol, temelde bir A vitamini türevidir. Ciltte doğal olarak bulunsa da çevresel faktörler ve doğal etkenler gibi pek çok farklı sebep retinol kaybı yaşamaya neden olabiliyor. Bunun yanı sıra cildin elastikiyet kaybı yaşamasıyla birlikte cildin retinole duyduğu ihtiyaç da daha yoğun hale geliyor. Dolayısıyla yaşlanma karşıtı bakım rutinlerine dahil edilen retinol, cilt için kesinlikle çok avantajlı bir kullanım yaratıyor.

Retinolün kırışıklıklar üzerindeki etkileri saymakla bitmeyecek kadar uzun! Cilt bakım rutinine eklenecek retinol ile birlikte sağlanan faydalar arasında;

  • Hücre yenilenmesini arttırıyor,
  • Var olan hücrelerin yaşlanmasına engel oluyor,
  • Ciltte bulunan kolajen miktarının artmasını sağlıyor,
  • Cildin daha sağlıklı ve canlı bir görüntüye sahip olmasına yardımcı oluyor,
  • İnce çizgi ve kırışıklıkların görünümünü minimum seviyeye indiriyor,
  • Cilt tonunu ve rengini düzenliyor,
  • Lekelerin azalmasını sağlıyor.

Dolayısıyla genç bir cilt için doğal çözümler arasında kesinlikle vücutta kendiliğinden bulunan retinolü cilt bakım rutinine eklemek var. Retinol mikro soyucu etkiye sahip olması sebebiyle mutlaka geceleri uygulanmalıdır. Uygulanan gecenin ertesi sabah ise nemlendirici ve güneş kremi kullanılmalıdır. Bu gibi etkenlere dikkat ederek uygulayacağınız retinol, cilt bakım rutininin seyrinin tamamen değişmesini sağlar. 

Yaşlanma Karşıtı: Doğal C Vitamini

Yaşlanma karşıtı bir cilt bakım rutini oluşturmak elbette uzun vadede sağlıklı sonuçlar elde etmeniz konusunda size yardımcı olur. Ancak bu gibi önemli bir etki görmek istiyorsanız yalnızca bakım rutinlerinizin değil yeme düzeninizin de değişkenlik göstermesi gerek. Beslenme düzeninize ekleyeceğiniz turunçgiller, brokoli, çilek ve ahududu gibi yüksek miktarda C vitamini içeren ve kırışıklıkları azaltan besinler yaşlanma karşıtı rutinlerin çok daha etkili sonuçlar yaratmasını sağlar. 

Yaşlanmaya engel olan ve yaşlanmanın istenmeyen etkilerini ortadan kaldıran en önemli vitaminlerin arasında C vitamini yer alıyor. C vitamini ve kırışıklık azaltma konusundaki önemli rolü son yıllarda cilt bakım ürünlerinin en sevilen içeriklerinden biri olmasını sağlıyor. C vitamini içeren kırışıklık giderici doğal yağlar kullanımı ile de faydalarından yararlanmak mümkün.

Yaşlanma Karşıtı Bakım Rutini 

Anti-aging etkili içerikler ve kullanımı etkili bir cilt bakım rutini oluşturmak isteyen pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bu doğrultuda yaşlanma karşıtı bir bakım rutini oluşturuyorsanız hayatınızda bulunan diğer rutinlerinde de değişiklikler yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Yeme-içme düzeninizi de yaşlanma karşıtı olacak şekilde değiştirmeli ve böylelikle bakım rutininizi mümkün olan en başarılı şekilde devam etmesini sağlamalısınız.

Vücutta bulunan cildin esnekliği ve dayanıklılığından sorumlu olan kolajen yaşlanma karşıtı bakım rutinlerin gözdelerinden biridir. Vücut tarafından üretiliyor olsa da belirli bir yaştan sonra üretim yavaşlar. Bu doğrultuda takviye olarak alacağınız kollajen artırıcı içeriklerin faydaları arasında cildin esnekliği ve dayanıklılığı konusunda önemli bir rol oynaması vardır. Kolajeni içeceklerinize dahil edebileceğiniz ya da çeşitli krem veya serumlar ile birlikte kullanabilirsiniz. Kolajen cildinizin dayanıklılığını arttırarak kırışık gibi istenmeyen durumlara engel olur.

Hücre ve dokular arasında bilgi taşıyan, cildin yapı iskelesini onaran ve böylelikle cildin destek dokusunu onararak kırışıklık görünümünü iyileştiren peptitlerin cilt yenilenmesindeki rolü de oldukça önemlidir. Tıpkı kolajen gibi zaman içerisinde vücuttan azalan ve mutlaka dışarıdan ek olarak alınması gereken peptitler krem ya da serum gibi farklı formlarda üretilen içeriklerin içerisinde bulunur. Bu içeriklere yaşlanma karşıtı bakım rutininize ilave etmek uzun vadede çok büyük faydalar sağlamanıza yardımcı olur.

Yaşlanma belirtilerinin başında cildin eski dolgunluğunu kaybetmesi ve sıkı bir yapıya sahip olmaması gelir. Parlak ve genç görünümünü kaybeder yani dolgunluktan uzaklaşan cilt, daha az sıkı hale gelir. Cilde kaybettiği nemi ve dolgunluğu geri kazandırmak, yaşlanma karşıtı bakım rutinlerinin en önemli amacıdır. 

Her cildin ihtiyacı birbirinden farklı olduğu için yaşlanma karşıtı bakım rutini esnasında kullanılacak ürünlerde birbirinden farklıdır. Fakat cildin istek ve ihtiyaçlarına uygun olarak, yaşlanmaya engel olan ürünler kullanmak, başarılı bir bakım rutin oluşturmaya yardımcı olur. Örneğin yerlere hiyalüronik asit gibi cildi nemlendiren ve pürüzsüzleştiren ürünlerden yana tercih yapılabilir.  

Yaşlanma karşıtı bir etki görmek için cilt bakım rutinlerinizde yaptığınız değişiklikler kadar beslenme düzeninde yaptığınız değişikliklerde önemli bir rol oynar. Mısır, portakal, domates, baklagiller, fındık ve peynir doğal antioksidanlar ve kırışıklık önleme konusunda önemli bir oynayan besinlerdir. Bu gibi besinleri beslenme düzeninize eklemek yaşlanma karşıtı bir beslenme düzenine sahip olmanıza yardımcı olur. Likopen, selenyum, lutein ve beta karoten grubunda yer alan meyve ve sebzeleri tüketmek cildinizin yaşlılığa verdiği tepkileri engellemeye destek olur.

Blog Son Eklenenler
Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalarımız, hayatımızdaki ilk kahramanlar ve rol modelleridir. Onların sevgisi, koruyuculuğu ve hayat boyunca bize verdikleri destek, her zaman değerini korur. Babalar Günü ise bu özel adamların ne kadar kıymetli olduklarını onlara hissettirmek için iyi bir fırsattır.

Devamını Oku
12.06.2024
EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT parfüm ya da EDP parfüm, parfümlerin üzerinde gördüğünüz terimlerdir. Eğer kendinize yeni bir parfüm almayı düşünüyorsanız bu terimlerin ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Devamını Oku
10.06.2024
Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Stick ruj son yılların en sevilen makyaj ürünlerinden biri olmayı başardı. Kullanım esnasında büyük bir pratiklik sunuyor olması sebebiyle tercih edilen bu rujlar oldukça ergonomik tasarımlara sahip.

Devamını Oku
07.06.2024
Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma karşıtı serumlar bütün kadınların cilt bakım rutinlerine eklediği kozmetik ürünlerden birisi olarak biliniyor. Farklı markalar tarafından üretilen yaşlanma karşıtı serumlar isimlerinden anlaşılacağı üzere yaşlanmanın istenmeyen etkilerinin minimize edilmesini sağlıyor.

Devamını Oku
03.06.2024
Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden hour makeup nedir? sorusu son dönemlerde sosyal medyada en çok araştırılan konulardan biri olmayı başardı. Yeni bir makyaj trendi olan golden hour makeup; gündoğumu ve gün batımının verdiği muhteşem enerjiyi yansıtmayı amaçlayarak yapılıyor. 

Devamını Oku
31.05.2024
Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction bölgesel zayıflama amacıyla son dönemlerde sık tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Kilo alımı birçok farklı sebep doğrultusunda gerçekleşebilir. Kontrolsüz şekilde kilo almak obezite gibi ciddi problemlere yol açabilir.

Devamını Oku
27.05.2024
Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Çiçekli parfüm gibi aromatik parfümler özellikle yaz aylarının favorisi olmayı başarıyor. Farklı çiçekler ve içerikler ile hazırlanan çiçekli parfümler hafif bir koku isteyenlerin tercihi oluyor. 

Devamını Oku
22.05.2024
Hacimli Saçlara Kavuşmak için 5 Öneri

Hacimli Saçlara Kavuşmak için 5 Öneri

Hacimli saç sağlıklı, dolgun ve canlı gözüken saç anlamına geliyor. Pek çok kişi saçlarının hacimli gözükmesi için farklı yol ve yöntemler deniyor. Saçlarınızın gün içerisinde sönmemesi ve her zaman yaptığınız ilk an gibi gözükmesini istiyorsanız uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor.

Devamını Oku
20.05.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.