Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: OT78DQG8 Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
İnce Telli Saçlar için 7 Bakım Önerisi
29.03.2024

İnce Telli Saçlar için 7 Bakım Önerisi

İnce telli saç için bakım önerilerine uyarak, şekil vermesi zor saçlarınız için uygun bir bakım rutini hazırlayabilirsiniz. Kimyasal boyalar ile boyanan, ısıl işlem uygulanan ya da zaman içerisinde çeşitli etkenler dolayısıyla yıpranan saçlar ince telli bir hal alabilir. Bunun yanı sıra doğuştan ince telli saçlara sahip olan pek çok kişi olduğu da bilinir. Şekil vermesi zor ve hacim olmayan saç tipi olarak bilinen ince telli saçlar, her gün yıkandığı takdirde çok daha zor hacim alan bir saç haline gelir. Bu gibi problemler için ince telli saçlar adına sunulan bakım önerilerini dikkate almak, kısa süre içerisinde daha sağlıklı ve daha güzel görünen saçlara sahip olmanızı sağlar. 

1. Saçlarınızı Yıkadığınız Suyun Çok Sıcak Olmasını Engelleyin

İnce telli saç için bakım önerileri arasında bulunan ilk faktör, çok sıcak su ile saçları yıkamamaktır. Bir bakım önerisinden ziyade rutininizde yapacağınız bir değişiklik olan bu yöntem ile saçlarınızın kısa süre içerisinde daha sağlıklı ve hacimli bir görüntüye sahip olduğunu görebilirsiniz.

Pek çok kadın ve erkeğin saç bakım esnasında yaptıkları en büyük hata saçlarını yıkarken çok sıcak su kullanmaktır. Sıcak su saç dipleri ve saç uçları için oldukça tehlikelidir. Saçlarda bulunan doğal yağ asitlerini hızlı bir şekilde eriten sıcak su, saçların daha hızlı yağlanmasını ve hacmini sönmesini sağlar. Bunun yanı sıra saç telinin dış katmanında bulunan pul dokuya zarar vererek korunmasız kalmasına neden olur. Dolayısıyla ince telli saç güçlendirme için izlenecek ilk değişiklik kesinlikle çok sıcak su ile saçları yıkamaktan uzak durmak olmalıdır. Saçlarınızı yıkadığınız suyun ılık seviyede olması, saç sağlığınız için çok daha idealdir.

2. Başınızın Yukarısından Başlayarak, Kökten Uca Kurutma Sistemini Benimseyin

İnce telli saç için bakım esnasında yapılan en büyük hatalardan bir tanesi saçları kurutma yönteminin yanlış olmasıdır. Hacimsiz bir görüntüye sahip olan ince telli saçlar oldukça hassastır. Dolayısıyla kurutma aşamasında hassasiyetini göz önünde bulundurarak gerçekleştirilmesi gerekir. Saç kurutma makinanızı yüksek değil orta ısıda çalıştırarak geniş dişli bir fırça ya da tarakla saçlarınızı tarayıp öne doğru atarak kurutmanız çok daha uygun olur. Başınız öne eğik pozisyonda duruyorken kökten uca doğru hafif ve fen makinasını en az 30 santim uzakta tutarak kurutma işlemini gerçekleştirmek saç sağlığınız için çok daha uygundur.

3. Saçlarınız için Uygun Şampuandan Yana Tercih Yapın

İnce telli saç için bakım önerileri arasında bulunan ve kesinlikle dikkate alınması gereken bir diğer yöntem ise saçlarınız için uygun şampuandan yana tercih yapmak olur. Saçlarınızı daha dolgun göstermek ve gün boyu hacmini korunmasını sağlamak istiyorsanız saç yapınız ve saç tipiniz için uygun bir şampuan kullanmanız gerekir. Gelişmiş formüle sahip ürünler sayesinde sizde saçlarınız için uygun şampuan seçebilir ve böylelikle saçlarınızın daha uzun süre boyunca hacimli gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Kuru ince telli saçlar için bakım yapan şampuanlar arasından tercih yapmak saçlarınızın uzun süre nemli kalmasını sağlar. Dolayısıyla saçlarınızın isteklerini ve ihtiyaçlarını anlamak, şampuan seçiminiz için belirleyici olmalıdır. Böylelikle gerçekleştireceğini seçim, çok daha sağlıklı saçlara sahip olmanız konusunda size yardımcı olur.

4. Saç Bakım Rutininize Mutlaka Saç Kremini Ekleyin

İnce telli saçlar için bakım ürünleri oldukça uzun bir listeye sahip olsa da saç bakım rutininizde mutlaka olması gereken en önemli ürün saç kremidir. Banyo esnasında saçlarınızı şampuan ile temizleyip arındırdıktan sonra mutlaka saç kremi uygulamanız gerekir. Saç kremi saçınıza ihtiyacı olan nem ve bakımı verir. Ağırlaşmasını engelleyen bir saç bakım kreminden yana tercih yaparak saçlarınızı çok daha uzun süre dolgun ve hacimli bir görüntüye sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Zayıf ince telli saçlara bakım yapmak oldukça zordur. Pek çok kişi ince telli saçlara sahip olan kişilerin saçlarındaki hacmi kaybetmemeleri için saç kremi kullanmamaları gerektiğini dile getirse de, bu kesinlikle doğru değildir. İnce telli saçlar kopmaya daha yatkın oldukları için mutlaka saç kremi ile desteklenmeleri gerekir. Ancak tercih edeceğiniz saç kremini saçınızı yoğunlaştıran ve ağırlaştırmayacak bir ürün olduğuna emin olmanız gerekir.

5. İnce Telli Saçlar için Uygun Bir Modelden Yana Tercih Yapın

Pek çok kişi saçını tanıdığını ve saçı için uygun üründen kullandığını dile getirmesine rağmen istediği sağlıklı görüntü elde etmekte zorlanır. Eğer siz de saçınız için ihtiyaç duyduğu bakımı yapıyor olmanıza rağmen istediğini sağlıklı ve hacimli görüntü elde edemiyorsanız bu durumun sebebi saç tipiniz için yanlış kesim modelini kullanıyor olmanız olabilir.

İnce telli saç kesim modelleri arasından yapacağınız tercih aynı bakım yöntemleri ile saçlarınızın eskisinden çok daha sağlıklı gözükmesini sağlar. Kaplı, omuzlar da bir tane saç modelleri saçlarınızın daha volümlü gözükmesini sağlar. Bunun yanı sıra ince taneli saçlarınız için kısa ve küt kesimler tercih etmeniz de saçlarınızın kaybetti hacmi geri kazanmasını sağlar. Tüm bunların yanı sıra herhangi bir kesim yapmadan yalnızca saçınızı ayırdığınız yönü değiştirerek de çok daha hacimli gözüken saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçlarınızın katlı bir kesim ile kesilmiş olması zayıf ve ince telli saç bakımı konusunda zorlanmanıza engel olur. Böylelikle yaptığınız bakımların daha etkili olduğunu görebilir, saçlarınızın hacimli ve sağlıklı bir görüntüye sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

6. Saç Bakım Maskelerine Özen Gösterin

İnce telli kuru saç bakımı esnasında önem verilmesi gereken en önemli adımlardan bir tanesi saç bakım maskeleridir. Saç dibinin kuru olması saç tellerinin hacimsiz olmasına neden olur. Dolayısıyla saçınız da bulunan hacimsiz görüntüyü ortadan kaldırmak için öncelikle kuruluk problemini ortadan kaldırmamız gerekir. Saç tipiniz için uygun olan bir saç bakım maskesini belirli aralıklar ile gerçekleştirmek ince telli ve cansız saçların çok daha sağlıklı bir görüntüye sahip olmasını sağlar.

Saç maskeleri şampuandan sonra, ıslak saçlara uygulanmalıdır. Maskenin özelliklerine göre yalnızca uçlara ya da saçın tamamını uygulanabilir. 5 dakika kadar bekletin saç maskesini daha sonra durulayarak temizleyebilir ve saçlarınıza her zamanki gibi şekil vererek kullanabilirsiniz.

7. Hacim Veren Ürünler Kullanın

İnce telli ve hacimsiz saçlarınıza ince telli saçlar için bakım yağı gibi hacim veren ürünler kullanmanız daha sağlıklı bir görüntü elde etmeniz konusunda size yardımcı olur. Özellikle saçlarınızı şekillendirdikten sonra hacimlendirme spreyi kullanarak gün boyu daha sağlıklı ve güzel gözüken saçlara sahip olabilirsiniz.

Kıvırcık ve ince telli saç bakımı esnasında mutlaka saçınız için uygun ürünler kullandığınızdan emin olmalısınız. Pek çok kişinin saç bakım rutini esnasında yaptıkları en büyük hata saçının istek ve ihtiyaçlarından tam olarak emin olmadan ürün tercih yapmaktır. Yanlış bir karar vermemek adına saçınızın istekleri hakkında mutlaka bilgi sahibi olmanız gerekir.

Yağlı ve ince telli saç bakımı için rutininize ekleyebileceğiniz bir diğer önemli detay ise saç sirkeleridir. Son yıllarda oldukça büyük bir popülerlik kazanan saç sirkeleri, şampuan ve saç kremi sonrasında saç diplerine uygulanır. Böylelikle saç derisinin daha uzun süre boyunca yağlanmamasını sağlar. Sirke içerikli ürünlerin kullanımı saçlarınızı yıkadığınız aralığı uzatacağı için uzun süre daha verimli saçlara sahip olmanız konusunda size yardımcı olur.

Blog Son Eklenenler
Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalarımız, hayatımızdaki ilk kahramanlar ve rol modelleridir. Onların sevgisi, koruyuculuğu ve hayat boyunca bize verdikleri destek, her zaman değerini korur. Babalar Günü ise bu özel adamların ne kadar kıymetli olduklarını onlara hissettirmek için iyi bir fırsattır.

Devamını Oku
12.06.2024
EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT parfüm ya da EDP parfüm, parfümlerin üzerinde gördüğünüz terimlerdir. Eğer kendinize yeni bir parfüm almayı düşünüyorsanız bu terimlerin ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Devamını Oku
10.06.2024
Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Stick ruj son yılların en sevilen makyaj ürünlerinden biri olmayı başardı. Kullanım esnasında büyük bir pratiklik sunuyor olması sebebiyle tercih edilen bu rujlar oldukça ergonomik tasarımlara sahip.

Devamını Oku
07.06.2024
Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma karşıtı serumlar bütün kadınların cilt bakım rutinlerine eklediği kozmetik ürünlerden birisi olarak biliniyor. Farklı markalar tarafından üretilen yaşlanma karşıtı serumlar isimlerinden anlaşılacağı üzere yaşlanmanın istenmeyen etkilerinin minimize edilmesini sağlıyor.

Devamını Oku
03.06.2024
Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden hour makeup nedir? sorusu son dönemlerde sosyal medyada en çok araştırılan konulardan biri olmayı başardı. Yeni bir makyaj trendi olan golden hour makeup; gündoğumu ve gün batımının verdiği muhteşem enerjiyi yansıtmayı amaçlayarak yapılıyor. 

Devamını Oku
31.05.2024
Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction bölgesel zayıflama amacıyla son dönemlerde sık tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Kilo alımı birçok farklı sebep doğrultusunda gerçekleşebilir. Kontrolsüz şekilde kilo almak obezite gibi ciddi problemlere yol açabilir.

Devamını Oku
27.05.2024
Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Çiçekli parfüm gibi aromatik parfümler özellikle yaz aylarının favorisi olmayı başarıyor. Farklı çiçekler ve içerikler ile hazırlanan çiçekli parfümler hafif bir koku isteyenlerin tercihi oluyor. 

Devamını Oku
22.05.2024
Hacimli Saçlara Kavuşmak için 5 Öneri

Hacimli Saçlara Kavuşmak için 5 Öneri

Hacimli saç sağlıklı, dolgun ve canlı gözüken saç anlamına geliyor. Pek çok kişi saçlarının hacimli gözükmesi için farklı yol ve yöntemler deniyor. Saçlarınızın gün içerisinde sönmemesi ve her zaman yaptığınız ilk an gibi gözükmesini istiyorsanız uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor.

Devamını Oku
20.05.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.