Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: OT78DQG8 Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
Hem Fresh Hem Sağlıklı Bir Ağız Bakımı için Gargara Kullanımı
29.03.2024

Hem Fresh Hem Sağlıklı Bir Ağız Bakımı için Gargara Kullanımı

Gargara ağızda yer alan bakterileri öldürmek, dişleri, diş etlerini ve dili temizlemek amacıyla kullanılan antiseptik içeren özel bir sıvıdır. Ağız sağlığı için oldukça önemli olan gargara, dişleri çürümeye karşı korur. Ancak gargara kullanımının sağladığı en önemli avantaj pek çok farklı sebep dolayısıyla meydana gelen ve oldukça rahatsız edici olan ağız kokusunu ortadan kaldırıyor olmasıdır.

Gargara olarak adlandırılan ve antiseptik içeren özel bir sıvı olarak hazırlanan ağız bakım ürünleri farklı çeşitleri sahiptir. Dolayısıyla gargara çeşitleri arasından tercih yaparken dikkat edilmesi gereken etkenler bulunur. Ağız sağlığınız ve diş yapınız için en uygun ürünü seçmek, mümkün olan en avantajlı kullanımı elde etmenizi sağlar. 

Gargara Nasıl Kullanılır?

Ağız temizleme amacı ile kullanılan gargara, ağızda çalkalama ve tükürme şeklinde kullanılır. Dolayısıyla oldukça kolay bir kullanıma sahip olduğunu dile getirmek yanlış olmaz. Gargara kullanımı diş fırçalama ve diş ipi kullanımı sonrasında yapılmalıdır. Yaklaşık olarak beş çay kaşığı kadar gargara 30 saniye kadar ağızda çalkalanmalı ve ardından tükürülmelidir. Gargara çeşitlerinin birçok farklı özelliğe sahip olması ağızda çalkalama süresinin 1 dakikaya kadar çıkabilmesini mümkün hale getirir. Ağız duşu adı verilen ve ağız bakım ürünleri arasında yer alan cihazlar ile beraber kullanımları da uygundur.

Gargara kullanımı genellikle altı yaşın üstündeki bireyler için tavsiye edilir. Gargara kullanımı sonrası ise herhangi bir durulama işlemi gerekmez. Fakat uygulama sonrası yarım saatlik süreç içerisinde herhangi bir yiyecek ya da içecek tüketimi yapılması önerilmez. Ağzın çok daha ferah olmasını sağlayan ve çeşitli sebepler dolayısıyla meydana gelen ağız kokusunu ortadan kaldıran gargara, ağız bakım suyu olarak da adlandırılır.

Gargaraların ağız bakım rutininin son adımı olması gerekir. Fakat bazı durumlarda tek başına kullanım için de uygundur. Diş fırçalamak için zaman ya da imkan bulunmuyorsa nefes tazelemek ve ağzını daha ferah hale gelmesini sağlamak amacıyla tek başına gargara kullanılabilir. Ancak ağız gargara ürünlerinin içeriğinde bulundurdukları kimyasal sebebiyle tüketilmesi kesinlikle önerilmez. Gargaraların pek çoğunda kimyasal ve çoğunlukla metil alkol bulundur. Yutulduğu taktirde nadir de olsa zehirlenme gibi bir problemle karşılaşmak söz konusu olabilir. Metil alkol bulunduran bir gargarayı yutarsanız mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekir.

Gargara Kullanımı ile Sağlanan Faydalar

Diş çürüklerini önleyen, ağzın daha ferah olmasını sağlayan ve nefesi tazelemek amacıyla üretilen antiseptik içeren sıvı gargara nedir sorusuna yanıt olarak verilebilir. Ağız hijyeninin sağlanması konusunda oldukça önemli bir rol oynayan gargara kullanımı, herhangi bir yiyeceğin tüketimi sonrası ağızda kalan kokuların giderilmesi konusunda da başarılıdır.

Gargara nasıl kullanılır sorusuna verilecek yanıt ise oldukça basittir. Ağızda çalkaladıktan sonra tükürmek gargara kullanımını tamamlamak anlamına gelir. Dolayısıyla yalnızca 1 dakika ayırarak ağız bakım rutininize ekleyebileceğiniz gargara kullanımı, ağız sağlığınız için oldukça önemli bir rol oynar.

Gargara çeşitli kimyasallar içeren antiseptik sıvılar olarak hazır satılan bir ağız bakım ürünüdür. Ancak bu ürünlerden yana tercih yapmak istemiyorsanız evde hazırlayacağınız tuzlu su karışımı ile de gargara yapabilirsiniz. Tuzlu su gargara sahip olduğu anti bakteriyel içerik sayesinde ağzınızda bulunan yaraların iyileşmesini sağlar, ağız sağlığınız için önemli bir rol oynar. Dolayısıyla yalnızca piyasada satılan hazır gargara ürünler ile tercih yapmanız gerekmez. Evde birkaç dakika içerisinde kendi hazırlayacağınız karışımlar sayesinde de ağız sağlığınız için önemli bir adım atabilirsiniz.

Gargara ne işe yarar sorusuna verilebilecek en önemli yanıtlardan bir tanesi alkol, sarımsak ya da sigara gibi kokusu sebebiyle rahatsız edici olan maddelerin tüketimi sonrasında ağızda kalan kokuyu ortadan kaldırmaya destek vermesidir. Böylelikle sosyal bir ortama gireceğiniz takdirde ağzınızda kalan kötü kokular sebebiyle rahatsızlık hissediyorsanız yalnızca 1 dakika içerisinde gargara sayesinde bu gibi kokuları ortadan kaldırabilirsiniz. 

Diş fırçalama imkanı olmayan durumlarda gargara nasıl yapılır sorusuna yanınızda taşıyacağınız seyahat boy gargara sayesinde 1 dakika kadar ağzınızda çalkalayıp ardından tükürerek uygulamayı gerçekleştirebileceğinize daha iyi yanıt vermek mümkündür. Böylelikle diş fırçalamak için vaktiniz ya da imkanınız olmasa dahi çok kısa süre içerisinde ağzınızı daha ferah hale getirebilir ve herhangi bir çekince duymadan sosyal ortamlarda iletişim kurabilirsiniz.

Ağız ve diş gargara kullanımı ile çok daha sağlıklı hale gelir. Ağızdaki bakterileri azaltan ve temizlik hissi kazandıran gargara, diş eti iltihabî sorunlarına neden olan plak probleminin de önüne geçer. Uzmanlar tarafından reçete edilen gargaralar burun, ağız ve boğazda meydana gelen enfeksiyon hafifletilmesi konusunda da oldukça önemli bir rol oynar.

Ağız bakım seti içerisinde yer alan gargaralar genellikle florür içerir. Florür içeren gargaralar diş minesini güçlendirme konusunda önemli bir rol oynar ve diş minesinin asitlerden korunmasını sağlar. Çürümenin önüne geçen ve ağrı kesici etkisi bulunması sebebiyle tercih edilen gargara, hafif anestezik içerir. Dolayısıyla diş operasyonları sonrası kullanım için de uygundur.

Ağız bakım suyu nasıl kullanılır sorusuna verilen basit yanıt sebebiyle hemen herkesin oldukça kolay şekilde diş bakım rutinine ekleyebileceği bir parça olan gargara, dişleri beyazlatmak için de tercih edilebilir. İçeriğinde hidrojen peroksit bileşenler bulunan bir gargaradan yana tercih yapmak uzun süreli kullanım ile dış renklerin de değişim yaratmayı sağlar.

Ağız Gargarası Çeşitleri Neler?

Ağız temizleme suyu nasıl kullanılır sorusuna ağız içerisinde çalkalanarak aydınlat görülmesi ve tekrar durulanması gerekmediğine dair yanıt vermek mümkündür. Uygulama sonrası yarım saat kadar herhangi bir tüketim yapılması önerilmez. Bunun yanı sıra ağız gargaraları iki farklı çeşit ile üretilir. Ancak kullanımları genellikle aynıdır.

Kozmetik gargaralar ağız kokusunu engellemek ve ağzınızda taze bir tat bırakmak amacıyla tercih edebileceğiniz gargara çeşididir. Fakat kozmetik gargaraların bakteri öldürme özelliği oldukça düşüktür. Diş eti iltihabî ya da plak oluşumu gibi ağız sağlığı sorunlarına karşı güçlü bir mücadele veremez. Kozmetik gargaraların pek çok çeşidine eczane ve marketlerde erişmek mümkündür.

Bir diğer ağız gargarası çeşidi olan terapötik gargaralar ise bakteri ve ağız kokusu gibi belirli sorunları ile mücadele etmesi amacıyla özel olarak üretilir. Bu sebeple aktif bileşenler içeren bu gargaralar yalnızca diş hekimleri tarafından reçete edildiği takdirde alınır. Bu gargara çeşidi özellikle ağız bölgesinde meydana gelen problemler sonrasında tedavi amacıyla ile kullanılır.

Listerine ağız gargarası uzun yıllardır ağız bakım rutini için pek çok kişinin tercih edilir. İçeriğinde bulundurduğu bileşenler sayesinde ağzın daha ferah olmasını sağlayan ve diş çürüklerine engelleyen gargara, 1 dakika içerisinde çok daha sağlıklı bir ağız yapısına sahip olma konusunda önemli bir rol oynar. Listerine ağız bakım suyu olarak da adlandırılan bu ürünü kullanmayı düşünüyorsanız diş hekiminizin tavsiyesini almak isteyebilirsiniz. Böylelikle ağız ve diş yapınız için en ideal ürünün hangisi olduğuna dair daha net bir karar vermeniz mümkün hale gelir. Ağız sağlığı için oldukça önemli olan ve kısa bir süre içerisinde gözle görülür fark yaratan gargara, pek çok farklı çeşide sahip olduğu için ihtiyacınız olan ürünü kolay bir şekilde seçmeniz mümkündür.

Blog Son Eklenenler
Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalarımız, hayatımızdaki ilk kahramanlar ve rol modelleridir. Onların sevgisi, koruyuculuğu ve hayat boyunca bize verdikleri destek, her zaman değerini korur. Babalar Günü ise bu özel adamların ne kadar kıymetli olduklarını onlara hissettirmek için iyi bir fırsattır.

Devamını Oku
12.06.2024
EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT parfüm ya da EDP parfüm, parfümlerin üzerinde gördüğünüz terimlerdir. Eğer kendinize yeni bir parfüm almayı düşünüyorsanız bu terimlerin ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Devamını Oku
10.06.2024
Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Stick ruj son yılların en sevilen makyaj ürünlerinden biri olmayı başardı. Kullanım esnasında büyük bir pratiklik sunuyor olması sebebiyle tercih edilen bu rujlar oldukça ergonomik tasarımlara sahip.

Devamını Oku
07.06.2024
Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma karşıtı serumlar bütün kadınların cilt bakım rutinlerine eklediği kozmetik ürünlerden birisi olarak biliniyor. Farklı markalar tarafından üretilen yaşlanma karşıtı serumlar isimlerinden anlaşılacağı üzere yaşlanmanın istenmeyen etkilerinin minimize edilmesini sağlıyor.

Devamını Oku
03.06.2024
Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden hour makeup nedir? sorusu son dönemlerde sosyal medyada en çok araştırılan konulardan biri olmayı başardı. Yeni bir makyaj trendi olan golden hour makeup; gündoğumu ve gün batımının verdiği muhteşem enerjiyi yansıtmayı amaçlayarak yapılıyor. 

Devamını Oku
31.05.2024
Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction bölgesel zayıflama amacıyla son dönemlerde sık tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Kilo alımı birçok farklı sebep doğrultusunda gerçekleşebilir. Kontrolsüz şekilde kilo almak obezite gibi ciddi problemlere yol açabilir.

Devamını Oku
27.05.2024
Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Çiçekli parfüm gibi aromatik parfümler özellikle yaz aylarının favorisi olmayı başarıyor. Farklı çiçekler ve içerikler ile hazırlanan çiçekli parfümler hafif bir koku isteyenlerin tercihi oluyor. 

Devamını Oku
22.05.2024
Hacimli Saçlara Kavuşmak için 5 Öneri

Hacimli Saçlara Kavuşmak için 5 Öneri

Hacimli saç sağlıklı, dolgun ve canlı gözüken saç anlamına geliyor. Pek çok kişi saçlarının hacimli gözükmesi için farklı yol ve yöntemler deniyor. Saçlarınızın gün içerisinde sönmemesi ve her zaman yaptığınız ilk an gibi gözükmesini istiyorsanız uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor.

Devamını Oku
20.05.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.