Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: 6MUPFTTY Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
Güzellik Ritüellerinizi Oluşturun ve Asla Aksatmayın!
29.03.2024

Güzellik Ritüellerinizi Oluşturun ve Asla Aksatmayın!

Güzellik ritüelleri her cildin ihtiyacına göre değişkenlik gösterse de, bir cilt bakım rutini oluşturmak faydalı olabilir. Cildin ihtiyaçlarına ve isteklerine göre oluşturulan bir cilt bakımı rutini, cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir. Cildinizin sağlıklı görüntüsüne engel olacak sivilce ve gözenek gibi problemler ise çeşitli sebepler dolayısıyla meydana gelebilir. Gün içerisinde yapılan makyaj uygulamalarının yoğunluğu, stresli bir dönemden geçiyor olmak ya da hava kirliliği sebebiyle tıkanan gözenekler cildin mat ve sağlıksız bir görüntüye sahip olmasına neden olur. Bu gibi bir süreç yaşıyor ve cildinizin eski, sağlıklı görüntüsüne sahip olmasını istiyorsanız kendiniz için uygun bir güzellik ritüeli oluşturmanız gerektiğini bilmelisiniz! 

Cildinizin İsteklerini ve İhtiyaçlarını Anlayın

Güzellik ritüeli nasıl yapılır? sorusuna tek bir şekilde yanıt vermek mümkün değildir. Cilt bakım ritüelleri, rutinlerinin akışı ve kullanılacak olan ürünler cildin ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterir. Dolayısıyla bu sorunun cevabı tamamen bireyseldir. Fakat güzellik rutin oluşturmadan önce birtakım ipuçlarından faydalanmak ve cildin istek ile ihtiyaçlarına yanıt verecek ürünler kullanmak, çok daha uygun ve sizin için yararlı bir ritüel oluşturmanızı sağlar.

Hiçbir cilt bakımı evrensel değildir. Her cilt tamamen kendine özeldir. Bu durum ciltlerin istek ve ihtiyaçlarının farklı olmasına neden olur.      

Yüz güzelliği ritüeli oluştururken adım adım kullanmanız gereken ürünler bulunur. Bu doğrultuda yapılan en büyük hatalardan biri, bir başkası tarafından önerilen ürünleri yeterince araştırma yapmadan satın alıyor olmaktır. Her cilt tipi aynı olmadığı için bir başkasının cildi için uygun olan ürün sizin için uygun olmayabilir. Eğer cilt bakımı rutininiz için çeşitli ürünlerden yana tercih yapmak istiyorsanız öncelikle içeriklerini incelemeli ve ardından cildiniz için uygun olduğundan emin olmalısınız. 

Cilt bakımı yapma ve cilt bakım rutini oluşturma için öncelikle cilt tipinizi anlamalısınız. Yağlı, karma ya da kuru bir cilde sahip olduğunuzu anlamak kendiniz için en uygun ürünleri seçmeniz sağlayan adımların başında gelir. Buna yönelik kullandığınız ürünlerde mutlaka cilt tipinize uygun olmalıdır. 

Cilt Bakımının En Önemli Aşaması: Temizlik

Güzellik rutini oluşturma belirli aşamalardan geçer. Dolayısıyla rutinlerinizin tek bir şekilde değil birkaç farklı aşamada gerçekleştiğini ve bunun yanı sıra rutinlerden başarılı bir sonuç alabilmek için hayat boyu devam ettirmeniz gerektiğini de dile getirmek gerekir. Elbette hayatınızın farklı aşamalarında cilt bakım rutinlerinizden istek ve ihtiyaçlarınız cildinizin istek ve ihtiyaçlarına yönelik olarak değişebilir. Ancak uyguladığınız bakım yöntemlerini hayat boyu devam ettirmek cildinizin her zaman daha temiz ve daha sağlıklı olmasını sağlar.

Temizlik, cilt rutini nasıl olmalı? sorusuna verilmesi gereken ilk yanıtlardan biridir. Özellikle gece gerçekleştirdiğiniz cilt bakımı rutininin ilk adımı mutlaka temizlik olmalıdır. Gün boyunca makyajlı olan ya da makyaj yapmasanız dahi hava kirliliği sebebiyle tıkanan gözeneklerinizi temizlemeniz gerekir. Temizlik için bu amaçla üretilmiş sabunları, temizleme jellerinde ya da köpük temizleyicileri tercih edebilirsiniz. Cilt bakım ürünleri arasında bulunan temizleyicileri kullanmayı düşünüyorsanız, cilt tipiniz ile uygun bir tercih yaptığınızdan emin olmalısınız. 

Örneğin kuru bir cilde sahipseniz sabun ile cilt temizliği yapmamız önerilmez. Sabun kuru olan cildinizi daha çok kurutabilir ve bu durum hassasiyet yaşamaya neden olabilir. İçerik olarak cildinizin istek ve ihtiyaçları karşılayacak ürünlerden yana yaptığınız bir temizleyici tercihi, cilt bakımı rutininin ilk adımı olmalıdır.

Gece bakım ritüelleri gün boyunca cildinizde kalan makyajı temizlediğiniz adımdır. Bunun yanı sıra gece bakımlarınız ile hava kirliliği sebebiyle dolan gözenekleri de temizleyebilirsiniz. Sizin için uygun bir temizleyici yardımı ile temizlediğiniz cildinizi ardından tonik yardımı ile daha ferah hale getirebilirsiniz. Toniklerinde birbirinden farklı içerikleri bulunur. Cildiniz için en uygun ürünü seçerek temizlik sayesinde açılan gözenekleri tonik ile küçülmesine yardımcı olabilirsiniz. Eğer tonik tercihinizi daha doğal bir seçenekle yapmak istiyorsanız lavanta ya da gül suyu tercih edebilirsiniz. Lavanta, gül suyu veya kullandığınız kimyasal tonikleri buzdolabında bekletmek tonikten daha yoğun bir fayda almaya yardımcı olur. Soğuk tonik ile yaptığınız uygulama mutlaka nazik hareketler ile gerçekleşmelidir. Direkt olarak elinizle ya da bir pamuğa dökerek kullanabileceğiniz tonikleri tampon hareketler gerçekleştirebilirsiniz. 

Cildinizi Nemlendirmeyi Unutmayın! 

Akşam ve sabah güzellik rutini adımlarının ortak noktası nemlendirmedir. Cildinizin kuru ya da yağlı olması fark etmeksizin nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Nemsiz kalan ciltte gözenek büyüklüğü ve gözenek tıkanıklığı çok daha yaygın olarak görülür. Bunun yanı sıra cildinizin kuruması dış etkenlerden daha kolay etkilenmesine sebep olurken hassas bir görüntüye sebep olmasına da yol açar. Bu gibi problemlerin yaşanmaması adına mutlaka size özel ve cildiniz için uygun bir nemlendirici ile nemlendirme adımını gerçekleştirmelisiniz.

Nemlendirme aşaması vücut bakımı ritüelleri içerisinde de yer alır. Özellikle mevsim geçişlerinde ya da yeterince su tüketmediğiniz dönemlerde cildinizin pullu bir görüntüye sahip olduğunu görebilirsiniz. Balık derisini andıran bu görüntü cildinizi yeterince nemlenmediği anlamına gelir. Özellikle duş sonrası bakım rutinlerinizi cildiniz için uygun bir losyon ya da vücut bakım kremi ekleyerek bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz. 

Cilt bakım rutininizde kullandığınız nemlendiriciler cildinizin daha dolgun ve daha sıkı bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Genç yaşlarda cildiniz için uygun nemlendiriciler kullanmak ilerleyen yaşlarda kırışıklık gibi istenmeyen problemlere engel olur. Mevcut çizgilerin ve kırışıklıkların daha az görünmesini sağlayan nemlendirme aşaması, cilt bakım rutinlerinin en önemli adımıdır.

Peeling ile Kir ve Toksinlerden Arındırın 

Güzellik ritüelleri için en iyi ürünler pek çok kişi tarafından merak ediliyor olsa da bu soruya tek bir şekilde yanıt vermek mümkün olmaz. Her cilt birbirinden farklıdır ve bu ciltlerin ihtiyaç duydukları ürünlerinde birbirinden farklı olmasını sağlar. Günümüzde binlerce farklı marka tarafından üretilen ve farklı cilt tiplerine uyum sağlaması amacıyla tasarlanan cilt bakım ürünleri bulunur. Bu ürünler arasında tercih yapmaya çalışırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli etken ise içerik olarak sizlere herhangi bir hassasiyet yaratmayacak ürünleri seçmektir. 

Güzellik ritüelleri nedir? sorusuna cildinizi yaşlanmaya karşı koruyan, çevresel etkenlerden etkilenmenize engel olan ve daha sağlıklı bir cilt bariyerine sahip olmanızı sağlayan adımlar olduğu şeklinde yanıt vermek mümkündür. Cildinizin hassas bir yapıya sahip olmaması, daha sağlıklı ve genç bir görüntüye sahip olması ve zamanla meydana gelen elastikiyet kaybının ortadan kalkması güzellik ritüelleri ne işe yarar? sorusuna yanıt olarak verilebilir. 

Cilt bakımı rutinleri sırasında kullandığınız peelingler, cildinizin toksin ve kirlerden arınmasını sağlar. Peelinglerde her cildin ihtiyacına yanıt verebilmek adına birbirinden farklı çeşitleri ile üretilen bir cilt bakımı ürünüdür. Yaygın bir kullanıma sahip olan ve cildinizin ihtiyacı olan ürünü kullandığınız takdirde çok daha sağlıklı bir görüntü yaratan peelingler, ihtiyaca göre haftada bir ya da iki kere kullanılabilir.  

Güzellik ritüelleri ne sıklıkla yapılmalı? sorusuna gündüz ve akşam gerçekleştirdiğiniz temizlik rutinlerinizin her gün yapılabileceğine dair yanıt vermek mümkündür. Ancak cildinizi daha sağlıklı hale getirmek için kullandığınız maske ve peelingler cildinizin ihtiyacına yönelik haftada 1 ya da 2 kez uygulanmalıdır. 

Blog Son Eklenenler
Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma

Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma

Stick güneş kremleri gündelik bakım rutininin parçası olması gereken ürünlerden birisi olarak biliniyor. Standart güneş kremlerinden daha farklı formlarda üretilen bu ürünler güneş bakım ürünü olarak ele alınıyor.

Devamını Oku
14.06.2024
Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalarımız, hayatımızdaki ilk kahramanlar ve rol modelleridir. Onların sevgisi, koruyuculuğu ve hayat boyunca bize verdikleri destek, her zaman değerini korur. Babalar Günü ise bu özel adamların ne kadar kıymetli olduklarını onlara hissettirmek için iyi bir fırsattır.

Devamını Oku
12.06.2024
EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT parfüm ya da EDP parfüm, parfümlerin üzerinde gördüğünüz terimlerdir. Eğer kendinize yeni bir parfüm almayı düşünüyorsanız bu terimlerin ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Devamını Oku
10.06.2024
Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Stick ruj son yılların en sevilen makyaj ürünlerinden biri olmayı başardı. Kullanım esnasında büyük bir pratiklik sunuyor olması sebebiyle tercih edilen bu rujlar oldukça ergonomik tasarımlara sahip.

Devamını Oku
07.06.2024
Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma karşıtı serumlar bütün kadınların cilt bakım rutinlerine eklediği kozmetik ürünlerden birisi olarak biliniyor. Farklı markalar tarafından üretilen yaşlanma karşıtı serumlar isimlerinden anlaşılacağı üzere yaşlanmanın istenmeyen etkilerinin minimize edilmesini sağlıyor.

Devamını Oku
03.06.2024
Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden hour makeup nedir? sorusu son dönemlerde sosyal medyada en çok araştırılan konulardan biri olmayı başardı. Yeni bir makyaj trendi olan golden hour makeup; gündoğumu ve gün batımının verdiği muhteşem enerjiyi yansıtmayı amaçlayarak yapılıyor. 

Devamını Oku
31.05.2024
Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction bölgesel zayıflama amacıyla son dönemlerde sık tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Kilo alımı birçok farklı sebep doğrultusunda gerçekleşebilir. Kontrolsüz şekilde kilo almak obezite gibi ciddi problemlere yol açabilir.

Devamını Oku
27.05.2024
Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Çiçekli parfüm gibi aromatik parfümler özellikle yaz aylarının favorisi olmayı başarıyor. Farklı çiçekler ve içerikler ile hazırlanan çiçekli parfümler hafif bir koku isteyenlerin tercihi oluyor. 

Devamını Oku
22.05.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.