Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: TW8P0D7Q Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
Farklı Ürün Grupları ve Öneriler ile Kuru Cilt Bakımı Artık Daha Kolay!
15.04.2024

Farklı Ürün Grupları ve Öneriler ile Kuru Cilt Bakımı Artık Daha Kolay!

Kış aylarında kuru cilt bakımı, soğuk etkisiyle kuruyan ve hassaslaşan ciltler için oldukça önemli. Kış aylarında pek çok cilt kuruyabilir ve hassasiyete sahip olabilir. Bunun aksine yaz aylarında da yağlanan ve terlenen ciltlerin aksine kuruluk yaşayan cilt tipleri olabilir. Yazın cilt üzerindeki etkilerine rağmen kuruyan ciltlerin kuru cilt olduğu açıktır. Özellikle genetik özelliklerin etkili olduğu ve kuruluk sebebiyle cilt döküntüsü ve pullanmanın yanı sıra bu tip ciltlerde kaşıntı ve çatlaklar da oluşabilir. Fakat cilt tipine uygun bakımın sağlanması halinde bu şikayetlerin önüne geçilebilir.

Nem, cildinizin en önemli ihtiyaçlarından biri. Cildinizin nem ihtiyacını karşılayan bakımlar yapmamak ya da es geçmek cildiniz için yapabileceğiniz en büyük kötülüklerdendir. Özellikle kuru ve hassas cilde sahipseniz diğer ciltlere göre daha fazla neme ihtiyacınız olduğundan ve cilt sağlığınızı korumak için nem desteğine ihtiyaç duyduğunuzu unutmamalısınız.

Kuruluk ve yıpranmalar sonucunda meydana gelen çatlaklar; cildinizin yaralanmasına, yaşlanmasına ve lekelenmesine sebep olabilir. Kış için cilt bakımı yaparken cildinize yapacağınız nem bakımı ve nemlendirme etkili ürünleri ile ihtiyacı olan neme kavuşturabilirsiniz. Kuru ciltler için günlük cilt bakımı rutinleri sayesinde, yağ oranını da dengede tutarak hassasiyetlerin önüne geçebilirsiniz.

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuru ciltler için bakım, nemlendirme odaklı olmalıdır. Seçilen nemlendiricilerin ve diğer tüm ürünlerin kuru cilt için yüksek nem ve onarım sunan ürünlerden seçilmesi önemlidir. Özellikle seçilen nemlendiricinin cildinizin ihtiyaç duyduğu nem yoğunluğunu karşılayabilecek yoğunlukta ve kolay emilebilen yapıda olması gerekir. Kolay emilebilen yapısı sayesinde, yağlı his bırakmadan ferah ve nemli dokuya kavuşmanıza yardımcı olur.

Kuru cilt için bakım yaparken temizleme ürünleri de son derece mühim. Cildinizi derinlemesine temizledikten sonra tonik kullanabilirsiniz. Kuru ciltler için tonik, ciltteki yağlanmanın önüne geçmek için tercih edilebilir. Yine cilt tipinize uygun nemlendirici bir tonik kullanımı bu aşamada önemlidir.

Kuru cildin en büyük sorunlarından biri, ölü deriler. Ölü derilerin temizlenmesi, cildin daha pürüzsüz görünmesi için önemlidir. Ayrı bir özen isteyen bu aşama, cildin kuru yapısından dolayı tahrişlere sebebiyet verebilir. Cildinizdeki ölü derileri temizlemek ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlamak için peeling kullanabilirsiniz.

Nemlendirme için en önemli aşamalardan biri de yüz maskeleri. Yüz maskeleri sayesinde yoğun ve etkili bir nemlendirme imkânı bulabilirsiniz. İçinde bulunan güçlü serumlar ve içerikler sayesinde cildiniz beslenirken ihtiyacı olan neme kavuşur.   

Kuru ciltler için günlük cilt bakımı rutininiz sayesinde temizlik ve tonik ardından kullanabileceğiniz nemlendirici ve maske ile kuruluk kâbusunuz olmaktan çıkar. Her gün uygulayabileceğiniz günlük rutin bakımınızı, ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanabileceğiniz ürünlerle sürekli hâle getirebilirsiniz.

Kuru Cilt için Öneriler

Cilt kuruluğu farklı yaşlarda ve farklı cilt tiplerinde dönemsel olarak ortaya çıkabileceği gibi sürekli cilt tipiniz de olabilir. Cilt kuruluğu ile meydana gelen en büyük problemlerden biri, yaşlanma etkilerinin erken ortaya çıkması olabilir. Bunun önüne geçmek adına, cildinizi içeriden ve dışarıdan neme doyurmak ciddi önem taşır. Cilt kuruluğunun önüne geçmek ve etkilerini azaltmak için yapmanız gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Bol su için: Yalnızca cildiniz için değil, tüm vücudunuz için su tüketimi önemlidir. Cildinizin nem ihtiyacını karşılamak için ihtiyaç duyulan miktarda su içmelisiniz. Bu sayede hücreler, ihtiyacı olan neme kavuşurken cildiniz de nemlenir.
  • Vitamin takviyesi alın: Cildinizin neme ihtiyaç duymasının sebeplerinden biri, vitamin ve mineral eksikliği olabilir. Günlük beslenme düzeni içerisinde yer alan vitaminlerin yeterli düzeyde alınmaması hâlinde cildinizde kuruluk meydana gelebilir. Özellikle A, B, C ve E vitaminlerinin yeteri kadar alınmaması; cilt kuruluğuna sebep olabilir. Bu durumun önüne vitamin ve minerallerin desteği ile geçebilirsiniz.
  • Nemlendirici ürünler kullanın: Cildiniz için kullanacağınız nemlendirici cilt ürünleri ile cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayabilirsiniz. Kuru cilt için üretilen nemlendiriciler, formülasyonları göz önünde bulundurulduğunda cildiniz için ihtiyacınız olan desteği size sunar. Bunun yanı sıra nemlendirici tonikler ve maskeler de yoğun nem desteği sayesinde cily bakımınıza katkıda bulunur. Bu ürünlerin kullanımı ile hassasiyet ve problemlerini de ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Güneş kremi kullanın: Cildinizin kuru veya yağlı olması fark etmeksizin güneş kremi kullanımına önem göstermeniz gerekir. Gün içinde maruz kaldığınız güneş, zararlı ışınları nedeniyle cildinize ciddi zararlar verebilir. Bunun önüne geçebilmek adına, cildinizi her gün mutlaka güneş kremi ile desteklemeniz gerekir. Bu sayede güneşin zararlarından korunabileceğiniz gibi yaşlanmanın etkilerini de geciktirebilirsiniz.

Kullanabileceğiniz Ürünler

Kuru cilt için kullanabileceğiniz ürünler genellikle yatıştırıcı ve nemlendirici içeriklerle karşınıza çıkar. Kuru ciltlerde dikkat çeken ilk nokta, gerginlik ve pullanma problemleri olabilir. Kuru bir cilde sahipseniz parlama ve gözenek problemleriniz olmayabilir. Fakat pullanma, yaralanma ve çatlaklar; sıklıkla karşınıza çıkabilir. Doğru cilt bakım ürünleri ve uygun bir rutin sayesinde ihtiyacınız olan doku ve yumuşaklığa sahip olabilirsiniz.

Yüz Temizleme Jeli:

Kuru ciltler ve diğer tüm cilt tipleri için güne başlarken ve veda ederken cildi temizlemek önemli. Cildiniz için uygun bir temizle jeli tercihi ile cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz. Temizlenmiş bir cilt daima, onarım için zemin hazırlar. Üzerine süreceğiniz ürünlerin emilimi kolaylaşırken etkisi de artar. Özellikle makyaj yapıyorsanız cilt temizliği daha da önemli. Bu sayede zararlı kalıntılardan kurtulurken cildinizin nefes almasına da katkıda bulunabilirsiniz.

Tonik:

Temizleme jeli ardından kullanabileceğiniz tonikler sayesinde cildinizi derinlemesine temizleyerek kullanacağınız serumlar için uygun ortam hazırlayabilirsiniz. Kullanabileceğiniz kuru cilt tonikleri, genellikle nemlendirici etkiye sahip olan ürünlerdir. Nemlendirme etkisiyle kuruluk sebebiyle gerginleşen cildinizin yatışmasına yardımcı olabilir. Kullandığınız ürün sayesinde cildinizdeki yağlanmanın önüne geçerek genişleyen gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Kuru cilt için seçeceğiniz toniğin cildinizi daha çok kurutmaması için içerisinde alkol bulundurmaması gerekir. Çünkü alkollü tonikler, cildinizin daha çok kurumasına ve gerilmesine sebep olur.

Serum:

Günlük rutininizde bulundurmanız gereken ürünlerden biri, serumlar. Kuru ve pullanarak dökülen cilt dokusu için kullanabileceğiniz nem serumları, en etkili çözüm olabilir. Kuru cildiniz için nemlendirme etkisi gösteren formülleri tercih etmek bu aşamada önemli. Hyalüronik asit, E vitamini ve C vitamini içeren serumlar kuru ciltler için etkili serumlardır. Bu bileşenleri içeren serumları, rutinleriniz için tercih edebilirsiniz. Bu sayede nem eksikliği sebebiyle hassaslaşan ve matlaşan cilt dokusunun onarılmasını sağlayabilirsiniz. 

Nemlendirici:

Tüm cilt tipleri için uygun nemlendirici seçimi büyük önem taşır. Özellikle kuru cilt tipleri için üretilmiş nemlendiriciler, cildin ihtiyacı olan nemin sağlanabilmesi için gereklidir. Kuru cilt tipleri için nemlendirici seçimi yaparken kalın yapılı ürünlerin tercih etmelisiniz. Bu kremlerin yoğun ve kalın yapısı sayesinde cildinize nemi hapsedebilirsiniz. Özellikle içeriğinde seramid, gliserin, Hint yağı, E vitamini ve hyalüronik asit bulunduran nemlendiriciler; tercih edebileceğiniz ürünler arasında ön plana çıkar.

Güneş Kremi:

Güneş kremleri, her cilt tipi ve her yaş için oldukça gerekli ürünler arasında yer alır. Güneşin zararlı etkileri dört mevsim devam eder. Bu sebeple mevsim fark etmeden kullanmanız gerekir. Işınlara karşı yeterli korumanın sağlanmaması hâlinde cilt bariyeri zarar görür. Bu durumda cildinizde hasarlar ve lekeler oluşabilir.  Özellikle kuru cilt tipiniz için mineral, vitamin ve yağ takviyeli güneş koruyucu krem kullanımı ile cildinizin ihtiyaç duyduğu üst düzey korumayı sağlayabilirsiniz.          

Peeling:

Cildinizdeki ölü derilerin temizlenmesi ve kan dolaşımını artırmak adına kullanabileceğiniz peelingler, hassas ve kuru ciltler için özel olarak formüle edilir. Bu ürünler, cildinizdeki ölü derilerin uzaklaştırılmasını sağlarken içeriğindeki nemlendirici yağlar ve diğer içerikler sayesinde cildinizin ihtiyaç duyduğu nemin sağlanmasına da katkıda bulunur. Kuru cilde sahipseniz yağlı ve karma ciltler için özel olarak üretilmiş peelinglerden cildinizdeki nemi ve cilt bariyerinizi korumak adına uzak durmanız gerekir.

Blog Son Eklenenler
Aminoasitlerin Sağlık ve Güzellik Üzerindeki Etkileri

Aminoasitlerin Sağlık ve Güzellik Üzerindeki Etkileri

Aminoasit, vücudun temel işlevlerini yerine getirmek amacıyla görev yapan en değerli bileşenlerden biridir. İnsan bedeni tarafından üretilir ve kullanılır.

Devamını Oku
10.07.2024
Lens Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lens Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

“Lens bakımı nasıl yapılır?” sorusu kontakt lens ve renkli lens kullananlar tarafından merak ediliyor. Hem sağlık hem kozmetik amaçlı tercih edilen lensler oldukça geniş bir kullanım alanına sahip.

Devamını Oku
05.07.2024
Renkli Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Renkli Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Renkli güneş kremi, geleneksel güneş kremlerinin sunduğu UV korumasını sağlarken cildinize katacağı farkla özelliklerini gösterir, kusursuz bir görünüm kazandırabilir.

Devamını Oku
03.07.2024
Yeni Sezonun Renkli Makyaj Trendleri

Yeni Sezonun Renkli Makyaj Trendleri

Yeni sezonun renkli makyaj trendleri ile yaza hazır mısınız? Artık yaz mevsimleri tam anlamıyla geldi ve güneş de yüzünü iyiden iyiye göstermeye başladı. Yaz mevsimleri demek, kadınların ışıltılı makyajları ile gözleri büyülemesi demektir.

Devamını Oku
01.07.2024
Işıltılı Bir Cilt için Vücut Simi Uygulama Rehberi

Işıltılı Bir Cilt için Vücut Simi Uygulama Rehberi

“Vücut simi nasıl kullanılır?” son yılların en çok merak edilen güzellik ritüellerinden biri haline geldi. Özellikle yaz aylarının favorisi olmayı başaran vücut simleri farklı markalar tarafından tasarlanmış farklı seçeneklere sahip.

Devamını Oku
28.06.2024
Hijyenik ve Ferah Bir Gün için Genital Bölge Temizleyiciler

Hijyenik ve Ferah Bir Gün için Genital Bölge Temizleyiciler

Genital bölge temizleyici ürünler genital bölgenin pH dengesini korumak için özel olarak üretilir. İçerik olarak klasik cilt bakım ürünlerinden farklıdır.

Devamını Oku
26.06.2024
Ayak Maskesi Kullanmanın Püf Noktaları

Ayak Maskesi Kullanmanın Püf Noktaları

Ayak maskesi ayaklarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamada yardımcı olur. Ayaklarda vücudun her noktası gibi özenli bakıma ihtiyaç duyar. Bütün vücudun yükünü üstlenmek ile yükümlü olan ayaklar, zaman içerisinde kuruyabilir ve nemsiz kalabilir. Nemsiz kalması ise çatlama gibi istenmeyen durumlara sebep olabilir.

Devamını Oku
24.06.2024
Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma

Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma

Stick güneş kremleri gündelik bakım rutininin parçası olması gereken ürünlerden birisi olarak biliniyor. Standart güneş kremlerinden daha farklı formlarda üretilen bu ürünler güneş bakım ürünü olarak ele alınıyor.

Devamını Oku
14.06.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.