Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: TW8P0D7Q Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
Farklı Bebe Yağı Çeşitleri ile Bebeğiniz için Gerçekleştirebileceğiniz Bakım Önerileri
15.04.2024

Farklı Bebe Yağı Çeşitleri ile Bebeğiniz için Gerçekleştirebileceğiniz Bakım Önerileri

Bebeğinizin cildini korumak için çeşitli kozmetik ürünleri kullanıyor olabilirsiniz. Bu ürünlerin her biri bebek cildi için özel içeriklerle hazırlanır ve bebeğinizin hassas cildine zarar vermez. Bebeklerin cildi için ideal nem dengesini sağlamak önemlidir. Kuruyan cilt nedeniyle bebeğinizin derisinde dökülmeler ya da çatlamalar oluşabilir.

Bu sorunları önlemek için belirli zamanlarda bebe yağı kullanmanız önemlidir. Birbirinden farklı markaların bebek yağları arasından sizin için en uygun olanını seçebilmeniz mümkün. Bebek yağları, bebeğiniz için yalnızca vücut nemlendirmesi sağlamaz. Farklı alanlarda da kullanabileceğiniz bebek yağları nedir? Ne işe yarar? Ve bebek yağları nasıl kullanılmalıdır? Sizler için derledik! 

Bebek Yağı Nedir? Bebeğinizin Vücudu için Ne Gibi Faydaları Bulunur?

Bebekler beslenme konusundan bakım konusuna kadar her bir adımda özel ilgi gerekir. Henüz hassas olan tenleri ise nazikçe temizlenmeli ve nemlendirilmelidir. Bebeklerin cildi nemlendirilmediği zamanlarda oluşan kuruluk bir süre sonra tahriş problemini oluşturur. Bu durumda ise bebeğinizin canı yanar ve huzursuz olur. Bebeklerin ciltlerinde oluşabilecek bu olumsuz durumları önleyebilmek için yetişkinler için kullanılan nemlendirici ürünler zararlı olabilir. İçeriklerinde bulunan bazı maddeler bebeklerin hassas cildi için hasar oluşturabilir. Bu nedenle bebe yağı içerik tamamen faydalı ve hafif yağlar ve vitaminlerden oluşur. E vitamini, lavanta yağı ve buğday tohumu yağı gibi faydalı yağların bir araya gelmesiyle Dalin bebek yağı ve diğer markaların yağları oluşturulmuştur.

Bebek bakım yağı faydalarının arasında en önemlisi bebeğinizin cildini pürüzsüz ve yumuşak hale getirmesidir. Böylelikle bebeğiniz kuruyan cilt nedeniyle yaşayacağı olumsuzluklarda etkilenmemiş olur. Aynı zamanda Dalin bebe yağı bebeğinizin rahatlamasında da büyük önem taşır. Bebek yağları ile bebeğinize masaj yaptığınızda bedeni rahatlayan bebekler daha rahat uykuya dalar. Biraz daha sakinleşir ve daha keyifli hale gelirler. Ayrıca Mustela bebek yağı, Dalin ve diğer çeşitli markaların içeriklerinde yer alan A ve E vitamini sayesinde bebeğinizin vücudundaki hücre yenilenmesi artar. Böylelikle düzenli kullanımda bebeklerinizin hücre yenilenmesi daha hızlı olacaktır.

Bebeklerinizin Rahatlaması için Bebek Yağı ile Masaj Nasıl Yapılır? Faydaları Nedir?

Bebeklerin daha mutlu olması sizin için de büyük önem taşır. Daha mutlu ve huzurlu bebekler sakin olur, daha iyi bir uyku süreci geçirir. Böylelikle büyümesi hızlanır ve aynı zamanda aranızdaki bağ da kuvvetlenir. Bunun için çeşitli bebek masaj yağı ürünlerini tercih ederek bebeklerinize masaj yapmanız büyük önem taşır. Bebeğinize masaj yapmanın pek çok farklı alanda faydası bulunur. Bunlardan ilki bebeklerin dokunma hissiyle bir şeyleri öğrenmesinden dolayı siz masaj yaparken ona dokundukça bebeğinizin sizi daha iyi tanıması ve aranızdaki bağın kalıcı olmasıdır. Bu bağın güçlenmesi bebeğinizin zihinsel ve bedensel gelişiminin tamamlanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda ilerleyen yıllarda sosyal becerilerinin de gelişmesine katkı sağlar. Vücut dili ile iletişime geçen bebekleriniz siz masaj yaparken kendilerini sizinle iletişim halinde hissederler. Bu durum sonucunda bedenlerinde gevşeme ve rahatlama oluşur, kendilerini güvende hissederler.

Bebeğinize masaj yaptıktan sonra uyku problemi yaşıyorlarsa bu durumun hafiflediğini görebilirsiniz. Zihinsel olarak rahatlama sağlayan masaj sonrasında daha sakin bir şekilde uykuya dalabilirler. Johnson bebe yağı ile yaptığınız masajların yalnızca bebeğinize faydası bulunmaz. Sizin için de rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Bebeğinize masaj yaparken onun rahatlaması ve keyiflenmesi sizin için de mutluluk verir. Hamilelik ve doğum süreci sizin için de oldukça stresli bir dönemdir. Ancak bebeğinizle geçirdiğiniz bu zaman sonrasında bebeğinize masaj yaparken mutluluk hormonu salgılarsınız. Böylelikle geçirdiğiniz zorlu sürecin ardından sizin için de bir rahatlama süreci yaşanır.

Bebeklerin rahat edebilmesi için masaj yaparken doğru teknikleri kullanmanız önemlidir. Bebek masajı sırasında ayak, kol, sırt ve karın bölgesine bu teknikleri uygulamalısınız. Masaj sırasında sadece parmak uçlarınızı kullanmalı ve nazik hareketlerde bulunmanız gerekir. Bebeğiniz ve sizin için özel bir an olan masajı şu şekilde yapabilirsiniz:

  • İlk olarak ortamı sakin hale getirmeniz gerekir. Gürültülü bir ortamda hem siz hem de bebeğiniz rahatlayamaz. Evin en sakin odasına giderek kısık sesli bir müzik açabilirsiniz.
  • Ardından bebeğiniz için kaliteli bir bebek yağı tercih etmeniz önemlidir.
  • Ellerinizi temizledikten sonra tırnaklarınızın kısa olmasına ve ellerinizde takı bulunmamasına özen göstermelisiniz. Tırnaklarınız ya da takılarınız bebeğinizin hassas cildi için zararlı olabilir.
  • Odayı ılık bir hale getirdikten sonra bebeğinizi soymalısınız.
  • Yumuşak yapılı bir yere yatırdıktan sonra bebeğinizin hangi bölgesine masaj yapacağınıza karar vermelisiniz. Belirli günlerde yalnızca ayak ve bacak masajı yapabilirsiniz. Sadece sırt ya da karın ve kol masajı yapacağınız günler olarak da ayırabilmeniz mümkün. Her seferinde tüm vücuda masaj yapmanız gerekmez ancak siz bölge masajı yapmak yerine tek seferde tüm vücuda masaj yapabilirsiniz. Önemli olan eğer bölge olarak ayırdıysanız bir bölge bitmeden diğerine geçmemenizdir.
  • Bebeğinize sırt masajı yaparken onu yüzüstü yatırmalı ve kafasını rahat edeceği bir pozisyona almalısınız. İlk önce parmak uçlarınızda sırtına dokunmalı ardından ellerinize bebek yağı alabilirsiniz. Ensesinden bel boşluğuna ve sırt çevresinde yumuşak ve hafif hareketlerle masajı yapabilirsiniz.
  • Ayak ve bacak masajı yaparken bebeğinizi sırt üstü yatırmalı ve parmak uçlarından bacaklarına doğru olacak şekilde masaj yapmalısınız.
  • Karın masajı yapmak bebeğinizin gaz çıkartabilmesi için de önemlidir. Bastırmadan ve avuç içlerinizi kullanarak yavaş hareketlerle bebeğinizin karnını sıvazlayabilirsiniz.

Bebeğinize masaj yapacağınız zamanları banyo sonrasına denk getirebilirsiniz. Banyo yaptıktan sonra rahatlayan bebeğiniz masajın ardından gevşeyerek daha rahat bir uyku geçirecektir. Belirtilen tekniklerle yaptığınız masaj bebeğinizin sindirim sistemini de olumlu yönde etkiler. Kaka yapmakta zorlandığı zamanlarda karın masajı yaparak bebeğinizin rahatlamasını ve daha rahat bir şekilde kaka yapmasını sağlayabilirsiniz. Bebek masajını belirli zamanlarda yapmaya özen göstermeli ve çok sık yapmamalısınız. Haftada bir kez yapacağınız bebek masajı oldukça etkili olacak ve fazlasına gerek kalmayacaktır.

Bebek Yağı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeğinizi rahatlatan ve özellikle masaj sırasında kullanılan bebek yağları temiz içeriklerle üretilir. Bebeğinizin için kullanmanızda herhangi bir sakınca bulunmaz. Aksine içerisinde bulunan faydalı yağ ve vitaminler sayesinde bebeğinizin teni için gereklidir. Ancak her üründe olduğu gibi bebek yağı kullanımınızda da dikkat etmeniz gereken bir durum vardır. Bu durum kesinlikle yoğun miktarda ürün kullanmamanızdır. Bebek yağının nemlendirici bir etkisi bulunur. Masaj sırasında ya da duş sonrasında yoğun miktarda bebek yağı kullanırsanız bir süre sonra bebeğinizin vücudunda nem dengesi bozulacaktır. Pek çok farklı yağ türü ile hazırlanan bebek yağları vücutta yağlanmaya neden olacaktır. Yağlanan vücutta ise sivilceler çıkabilir ve bu durum bebeğinizin huzurunu kaçırabilir. Kıl köklerini besleme etkisi de bulunan bebek yağını yoğun miktarda uygularsanız bebeklerinizde tüylenme yaşanabilir. Tüm bu sorunların yanı sıra bebeğiniz için çok büyük faydaları bulunan bebek yağını yeterli miktarda kullanmak püf noktadır. Sebamed bebe yağı ve diğer tüm bebek yağı çeşitlerine Evdeeczane üzerinden güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Blog Son Eklenenler
Aminoasitlerin Sağlık ve Güzellik Üzerindeki Etkileri

Aminoasitlerin Sağlık ve Güzellik Üzerindeki Etkileri

Aminoasit, vücudun temel işlevlerini yerine getirmek amacıyla görev yapan en değerli bileşenlerden biridir. İnsan bedeni tarafından üretilir ve kullanılır.

Devamını Oku
10.07.2024
Lens Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lens Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

“Lens bakımı nasıl yapılır?” sorusu kontakt lens ve renkli lens kullananlar tarafından merak ediliyor. Hem sağlık hem kozmetik amaçlı tercih edilen lensler oldukça geniş bir kullanım alanına sahip.

Devamını Oku
05.07.2024
Renkli Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Renkli Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Renkli güneş kremi, geleneksel güneş kremlerinin sunduğu UV korumasını sağlarken cildinize katacağı farkla özelliklerini gösterir, kusursuz bir görünüm kazandırabilir.

Devamını Oku
03.07.2024
Yeni Sezonun Renkli Makyaj Trendleri

Yeni Sezonun Renkli Makyaj Trendleri

Yeni sezonun renkli makyaj trendleri ile yaza hazır mısınız? Artık yaz mevsimleri tam anlamıyla geldi ve güneş de yüzünü iyiden iyiye göstermeye başladı. Yaz mevsimleri demek, kadınların ışıltılı makyajları ile gözleri büyülemesi demektir.

Devamını Oku
01.07.2024
Işıltılı Bir Cilt için Vücut Simi Uygulama Rehberi

Işıltılı Bir Cilt için Vücut Simi Uygulama Rehberi

“Vücut simi nasıl kullanılır?” son yılların en çok merak edilen güzellik ritüellerinden biri haline geldi. Özellikle yaz aylarının favorisi olmayı başaran vücut simleri farklı markalar tarafından tasarlanmış farklı seçeneklere sahip.

Devamını Oku
28.06.2024
Hijyenik ve Ferah Bir Gün için Genital Bölge Temizleyiciler

Hijyenik ve Ferah Bir Gün için Genital Bölge Temizleyiciler

Genital bölge temizleyici ürünler genital bölgenin pH dengesini korumak için özel olarak üretilir. İçerik olarak klasik cilt bakım ürünlerinden farklıdır.

Devamını Oku
26.06.2024
Ayak Maskesi Kullanmanın Püf Noktaları

Ayak Maskesi Kullanmanın Püf Noktaları

Ayak maskesi ayaklarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamada yardımcı olur. Ayaklarda vücudun her noktası gibi özenli bakıma ihtiyaç duyar. Bütün vücudun yükünü üstlenmek ile yükümlü olan ayaklar, zaman içerisinde kuruyabilir ve nemsiz kalabilir. Nemsiz kalması ise çatlama gibi istenmeyen durumlara sebep olabilir.

Devamını Oku
24.06.2024
Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma

Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma

Stick güneş kremleri gündelik bakım rutininin parçası olması gereken ürünlerden birisi olarak biliniyor. Standart güneş kremlerinden daha farklı formlarda üretilen bu ürünler güneş bakım ürünü olarak ele alınıyor.

Devamını Oku
14.06.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.