Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: OT78DQG8 Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
Evde Pratik Maske Uygulamaları
29.03.2024

Evde Pratik Maske Uygulamaları

Evde pratik maske tarifleri sayesinde tamamen doğal bir içeriğe sahip olan ürünler ile cildinizin beslenmesini ve daha sağlıklı hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Evinizde olan malzemeler ile gerçekleştirebileceğiniz bu tarifler, içeriğinden emin olmadığınız kozmetik ürünleri kullanmak yerine cildinizi doğal bir şekilde beslemenize yardımcı olur. Ancak evinizde bulunan malzemeler ile pratik maske uygulamaları yaparken, kullandığımız malzemelerin alerjik reaksiyona sebebiyet vermeyeceğinden emin olmanız gerekir. Eğer malzemelerden herhangi birine karşı cildinizi hassasiyet göstereceğini düşünüyorsanız kesinlikle kullanmanız önerilmez.

Gençleştirici Salatalık Maskesi

Evde kolay yüz maske yapımı için kullanılabilecek malzemelerin başında salatalık geliyor. Çok eski yıllardan bu yana cilt bakım konusunda en çok tercih edilen besinlerden biri olan salatalık, cilt hücrelerinde canlandırıcı etki yaratıyor. Bu sebeple pek çok farklı Gültepe için kesinlikle uygun bir kullanıma sahip olan salatalık, maskelerin vazgeçilmez parçalarından da biri haline geliyor.

Cildiniz için en uygun ürünleri kullandığınızı düşünseniz bile Zaman içerisinde cildinizin eski parlaklığını sahip olmadığını görebilirsiniz. Gün içerisinde makyaj yapmak, şehrin havası, toz ve kir gibi pekçok farklı etken Gözeneklerinizin tıkanmasına neden olur. Tıkanan gözenekler ise bir süre sonra cildin daha mat ve parlak olmayan bir görüntüye sahip olmasına sebebiyet verir. Eğer bu gibi bir sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız uygulayacağımız maskelerin vermesi gereken sonra cilt temizliği olmalıdır. Salatalık cilt hücrelerini yenileyen ve gözenekleri temizleyen bir özelliğe sahip olduğu için gençleştirici maskeler de kullanım için idealdir. 

Salatalık ile evde kolay maske yapımı için ihtiyaç duyacağınız malzemeler yalnızca salatalık ve baldır. Salatalığı blenderdan geçirip püre haline getirdikten sonra içerisine bir miktar bal ilave etmeli ve ardından krem kıvamına gelene kadar karıştırmalısınız. Böylelikle krem kıvamına gelerek hazırladığınız karışımı cildinize sürüp 20 dakika kadar bekletmeniz yeterli olur. Ardından ılık su ile duruladığınız cildinizde bu uygulamayı haftada iki kez gerçekleştirebilirsiniz. Ölü hücrelerin temizlenerek atılmasını sağlayan bu uygulama cildinizin çok daha parlak bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Hem kuru hem de yağlı ciltler tarafından tercih edilebilecek gençleştirici salatalık maskesi yüzünüzün daha ferah bir hisse sahip olması konusunda da önemli rol oynar.

Temizleyici ve Arındırıcı Yeşil Çay Maskesi 

Evde pratik maske tarifleri odasında bulunan yeşil çay maskesi, hemen her evde bulunan yeşil çay ile dakikalar içerisinde hazırlanabilecek çok kolay bir tarifte. Antioksidan bir bitki olan yeşil çay arındırma ve temizleme konusunda önemli bir rol oynar. Hazır yeşil çay poşetlerini kullandıktan sonra hazırlayabileceğiniz bu tarifi, hiçbir ücret ödemeden evde cilt temizliği yapmanız konusunda size önemli bir şekilde yardımcı olur. Demlediğiniz yeşil çay poşetlerini belirli bir süre buzdolabında beklettikten sonra göz çevrenizden itibaren yüzünüze sürerek masaj yapabilirsiniz. Haftada birkaç kez gerçekleştireceğiniz bu tarif sayesinde cildiniz kısa süre içerisinde daha temiz bir görüntüye sahip olur. 

Yeşil çayın antioksidan özelliği sayesinde bu tarifi ile birlikte hücreleriniz yenilenmeye başlar. Bunun yanı sıra cildinizde sivilce oluşumunu engelliyor olması sebebiyle de tercih edilen yeşil çay maskesi oldukça faydalıdır.

Avokado Maskesi

Doğal malzemelerle maske yapımı için kullanılabilecek malzemelerin oldukça uzun bir listeye sahip olduğunu dile getirmek yanlış olmaz. Ancak elbette her cildin ihtiyaçları birbirinden farklı olduğu gibi cilt yapıları da birbirinden farklıdır. Eğer cildinizin vitamin ve mineral eksikliği sebebiyle kuruluk ya da hassasiyet taşıdığını düşünüyorsanız tercih edebileceğiniz alaka donmaz kesi vitamin takviyeli besleyici bir maskedir. Bu maskeyi yapmak için ihtiyacınız olanlar ise yalnızca küçük bir avokado, bir yumurtanın akı ve bir kaşık limon suyudur.

Avokadolu yüz maskesi nasıl yapılır sorusuna malzemeleri karıştırarak bir kap içerisinde karışım hazırlamanız gerektiğini ve ardından elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürmeniz gerektiğine dair yanıt vermek mümkündür. Cilt hücreleri için oldukça faydalı olan avokado bol miktarda vitamin içeren maddelere sahip olması sebebiyle tüketilir. Ancak yalnızca tüketilerek değil harici kullanım ile birlikte de çok büyük avantajlar sunduğunu dile getirmek gerekir. Karışımı hazırlayarak yüzünüze sürdükten sonra yaklaşık yarım saat kadar bekletilmeli ve ardından ılık su yardımıyla yüzünüzü temizlemelisiniz. Bol miktarda c vitamini içeren bu tarif sayesinde cildiniz çevreye karşı daha dirençli hale gelir. Gözeneklerinizi dolan toz ve kirleri temizleyen ve bunun yanı sıra gözenek sıkılaşması konusunda da önemli bir rol oynayan avokadolu yüz maskesi haftada 2 kere uygulanabilir.

Limon Maskesi

Limonun faydalarından bahsetmek yetersiz kalsa da maskelerde kullanıldığı takdirde çok daha etkili hale geldiğini dile getirmek kesinlikle yanlış olmaz. Her evde bulunabilecek limon ve zeytinyağı ile oluşturabileceğiniz bu maske cildinizin kısa süre içerisinde daha sağlıklı bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olur. Antioksidan maddeleri açısından çok zengin bir besin olan limon maskelerde kullanıldığı takdirde cildin daha sağlıklı bir görüntüye sahip olması konusunda önemli bir rol oynar.

Ev yapımı maske önerileri arasında yer alan limon maskesi için ufak bir kapitalizmde limon sıkmalı ve 1-2 kaşık kadar zeytinyağı ekleyerek karıştırmalısınız. Yüzünüze uyguladığınız bu karışımı 10 dakika kadar beklettikten sonra yıkayabilir ve böylelikle cildinizin daha temiz bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Ancak limon ve zeytinyağı maskesinin yağlı ciltler için uygun sonuçlar vermeyeceğini dile getirmek yanlış olmaz. Kuru ciltler için oldukça uygun olan bu maskeyi uygulamak istiyor ancak cildiniz yağlı olduğu için tedirginlik duyuyorsanız zeytinyağı eklemeden yalnızca limon ile uygulama yapabilirsiniz.

Parlaklık ve Canlılık Veren Gül Maskesi

Doğal maske tarifleri ve faydaları arasında yer alan çok sayıda tarif olduğunu dile getirmek yanlış olmaz. Cildin ihtiyaçlarına göre uygulanabilecek bu tarifler sayesinde cilt daha parlak ve güzel bir görüntüye sahip hale gelir. Zaman içerisinde ve çeşitli etkenler dolayısıyla elastikiyet kaybı yaşayan dolayısıyla mat bir görüntüye sahip olan ciltleri eskisi gibi daha parlak bir hale getirmek için tercih edilebilecek gül maskesi parlaklık ve canlılık verir. İlk bakım ürünlerinin büyük bir çoğunluğunda yer alan gül doğal maske olarak da kullanılabilir. Bunun için bir avuç gül yaprağını ezerek özünü çıkarmalı ve ardından ezilen yaprakları yüzünüze maske olarak uygulamalısınız. E vitamini açısından oldukça zengin olan gül maskesi kolay cilt bakımı maskeleri arasında yer alır. 

Nemlendirici Muz Maskesi

Cilt tipine göre evde maske seçimi için öncelikle cildinizin ihtiyaçlarından haberdar olmanız gerekir. Cildiniz için bir maske seçimi yapmadan önce cildinizin ne gibi bir ihtiyaç duyduğundan emin olmanız önemlidir. Eğer yüzünüz belirli bölgelerde kuruyor ve bu kuruluk hassasiyete dönüşüyorsa bu durum cildinizin neme ihtiyaç duyduğunu gösterir. Bunun için bir orta boy muz ve bir kaşık balı karıştırarak maske haline getirebilir ve yüzünüze uyguladığınız bu maskeyi 20 dakika kadar beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Yoğun nem ihtiyacı olduğu takdirde uygulanabilecek bu maske cildinizin daha dinamik ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Evde maske yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında kullanılacak ürünlere karşı herhangi bir alerjik reaksiyon göstermediğinizden emin olmanız bulunur. Eğer tüketmeyiniz ya da tükettiğiniz durumda hassasiyet yaşadığınız bir besin bulunuyorsa bu besinleri maskelerde kullanmanız önerilmez.

Blog Son Eklenenler
Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalarımız, hayatımızdaki ilk kahramanlar ve rol modelleridir. Onların sevgisi, koruyuculuğu ve hayat boyunca bize verdikleri destek, her zaman değerini korur. Babalar Günü ise bu özel adamların ne kadar kıymetli olduklarını onlara hissettirmek için iyi bir fırsattır.

Devamını Oku
12.06.2024
EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT parfüm ya da EDP parfüm, parfümlerin üzerinde gördüğünüz terimlerdir. Eğer kendinize yeni bir parfüm almayı düşünüyorsanız bu terimlerin ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Devamını Oku
10.06.2024
Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Stick ruj son yılların en sevilen makyaj ürünlerinden biri olmayı başardı. Kullanım esnasında büyük bir pratiklik sunuyor olması sebebiyle tercih edilen bu rujlar oldukça ergonomik tasarımlara sahip.

Devamını Oku
07.06.2024
Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma karşıtı serumlar bütün kadınların cilt bakım rutinlerine eklediği kozmetik ürünlerden birisi olarak biliniyor. Farklı markalar tarafından üretilen yaşlanma karşıtı serumlar isimlerinden anlaşılacağı üzere yaşlanmanın istenmeyen etkilerinin minimize edilmesini sağlıyor.

Devamını Oku
03.06.2024
Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden hour makeup nedir? sorusu son dönemlerde sosyal medyada en çok araştırılan konulardan biri olmayı başardı. Yeni bir makyaj trendi olan golden hour makeup; gündoğumu ve gün batımının verdiği muhteşem enerjiyi yansıtmayı amaçlayarak yapılıyor. 

Devamını Oku
31.05.2024
Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction bölgesel zayıflama amacıyla son dönemlerde sık tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Kilo alımı birçok farklı sebep doğrultusunda gerçekleşebilir. Kontrolsüz şekilde kilo almak obezite gibi ciddi problemlere yol açabilir.

Devamını Oku
27.05.2024
Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Çiçekli parfüm gibi aromatik parfümler özellikle yaz aylarının favorisi olmayı başarıyor. Farklı çiçekler ve içerikler ile hazırlanan çiçekli parfümler hafif bir koku isteyenlerin tercihi oluyor. 

Devamını Oku
22.05.2024
Hacimli Saçlara Kavuşmak için 5 Öneri

Hacimli Saçlara Kavuşmak için 5 Öneri

Hacimli saç sağlıklı, dolgun ve canlı gözüken saç anlamına geliyor. Pek çok kişi saçlarının hacimli gözükmesi için farklı yol ve yöntemler deniyor. Saçlarınızın gün içerisinde sönmemesi ve her zaman yaptığınız ilk an gibi gözükmesini istiyorsanız uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor.

Devamını Oku
20.05.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.