x
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim

Enterogermina

Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Enterogermina canlı spor içeren bir probiyotiktir. Spor, bakterinin kendisini korumaya almış olduğu haline denmektedir. Enterogermina içerisinde bulunan bir bakteri çeşidi doğal olarak spor yapma özelliği taşımaktadır. Bu sporlar midenin asidik ortam bariyerini aşar ve bağırsağa kadar ulaşır. Bağırsakta uygun ortam bulduğunda canlı hale dönüşerek çoğalmaya başlar ve faydalı etkilerini gösterir. Spor formda olması Enterogermina kullanımı ve saklanmasını kolaylaştırmaktadır. İster sıcak ister soğuk içecekler ile birlikte kullanılabilen Enterogermina’nın buzdolabında saklanması şart değildir. Seyahatinizde dahi yanınızda taşıyabilirsiniz. Hem çocukları hem de yetişkinleri düşünen Enterogermina 2 ve 10 yaş arası çocuklar için farklı 11 yaş ve üzeri bireyler için farklı kutu ve formlarda takviye edici gıda üretmektedir. Enterogermina bağırsak düzenleyici takviye gıdalar Evde Eczane sayfasında satışa sunulmaktadır.

Zengin İçeriği ile Enterogermina

Enterogermina içerisinde bulunan bakteri sporları en sık kullanılan antibiyotiklere karşı dirençlidir. Buna bağlı olarak antibiyotik kullanırken dahi Enterogermina kullanılırsa içerisindeki iyi bakteriler kullanılan antibiyotikten etkilenmez ve faydalı etkilerini gösterebilir. Enterogermina probiyotik, canlı bakteri içeren bir ek gıda takviyesidir. Diğer bir adı ile Enterogermina bağırsak düzenleyici bağırsak içerisindeki iyi bakteri dengesini sağlayarak sindirim sisteminin düzenlenmesini sağlar ve bağışıklık sisteminin desteklenmesine yardımcı olmaktadır. Enterogermina kullananlar tüm dünyaya yayılmıştır ve bu bağırsak düzenleyici 60 yılı aşkın süredir kullanılmaya devam edilmektedir. Güvenilirliği ve kalitesini birçok farklı çalışma ile kanıtlamış olan enterogermina kullanımı gerçekleştirilen en eski probiyotiklerden biridir.

Nasıl Kullanılır?

Kullanıma hazır tek flakon şeklinde olan enterogermina bağırsak düzenleyici 4 ve 10 yaş üzeri bireylerde ağız yolu ile günde 5 ml 1 flakon şekilde, 11 yaş ve üzeri bireylerde de yine ağız yolu ile 5 ml 1 flakon şekilde kullanılması önerilmektedir. Flakonun içindeki sıvı tatsız, renksiz ve kokusuzdur. Flakonun içerisinde kullanıma hazır olarak bulunmaktadır. Çalkalandıktan sonra süt, çay, portakal suyu ya da şekerli suya karıştırılıp içilebilmektedir. İçeceğin sıcak veya soğuk olması önem arz etmez. 

Çocuklar İçin Enterogermina

Enterogermina bebek için yani 2-10 yaş arası bebek ve çocuklar için geliştirilen formülü içeriğindeki probiyotik mikroorganizmalar ile çocukların sindirim sistemlerini düzenlemek ve bağışıklık sistemlerini desteklemeye yardımcı olmaktadır. Virüs ve bakteriler çocukların sindirim sistemini etkileyebildiği gibi doktor önerisi ile kullanılan antibakteriyel ilaç kullanan çocukların bağırsak sistemleri de olumsuz etkilenebilir. Enterogermina 2-10 yaş kullananlar ve kullanacaklar için tavsiye edilen tüketim miktarı günde 1 kez 1 flakon şeklinde su, süt, çay gibi sıvı içeceklerin içerisine karıştırılarak alınması önerilmektedir. Bunların yanında diş çıkarma dönemlerinde, gıda hassasiyeti, gluten hassasiyeti ya da çölyak hastalığı gibi sindirim sistemini olumsuz etkileyen durumlarda 2 yaşından itibaren çocukların sindirim sistemini desteklemek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek amacı ile Enterogermina probiyotik takviyesini kullanabilirsiniz. Evde Eczane sayfasını ziyaret ettiğiniz zaman enterogermina probiyotik takviyesinin yetişkinler ve çocuklar olmak üzere ayrı ayrı satıldığını göreceksiniz. İhtiyacınıza göre enterogermina 20 flakon ya da enterogermina 10 flakon şeklinde olan kutuların her birinden size uygun olanını satın alabilirsiniz.

Yetişkinler İçin Enterogermina

Vücutta önemli rolü olan bağırsakların gün geçtikçe çok fazla ve önemli görevleri ortaya çıkmaktadır. İkinci beyin olarak da adlandırılan bağırsakların sağlığını korumak önemli görevlerden biridir. Buna bağlı olarak bağırsak floramızın sağlıklı olması oldukça önemli bir konudur. Bağırsak florası bağırsaklarımızda yaşamakta olan organizmaların oluşturduğu bir tür koruyucu bariyerdir. Enterogermina yetişkin yani 11 yaş ve üzeri bireyler için geliştirilen formülünde bağırsak florasını düzenleyici bakteriler bulunmaktadır. Bağırsak florasının bozulduğu ya da zayıfladığı dönemlerde probiyotik desteği ile onu güçlendirmek gerekmektedir. Probiyotikler bağırsakların sağlıklı kalmasına yardımcı olduklarından dolayı yararlı bakteriler olarak adlandırılmaktadırlar. Peki, bağırsak florasının güçsüzleşmesinin sebebi nedir diye sorulacak olursa bilinçsiz antibiyotik kullanımı, dengesiz beslenme, uykusuzluk, hareketsizlik ve stres gibi çeşitli faktörler cevap olarak verilebilir. Bununla birlikte hasta olmak kaçınılmaz olmaktadır. Enterogermina bağırsak düzenleyici zayıflayan ya da bozulan bağırsak mikroorganizmalarını destekleyerek bizi hastalıklardan korumayı amaçlamaktadır. Buna bağlı olarak yetişkinler için Enterogermina kullanımı günde 1 defa 5 ml flakon şeklinde su, çay, süt gibi sıvı içecekler ile karıştırılıp içilebilmektedir. Tavsiye edilen günlük miktarı aşmayınız ve hastalıkların önlenmesinde tedavi amaçlı kullanmayınız. Şimdi Evde Eczane sayfasını ziyaret ederek kendinize uygun olan bağırsak düzenleyici takviye gıdayı sepetinize ekleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.