Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: 6MUPFTTY Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
Avantajları ve Dezavantajları ile Tüy Sarartıcı Ürünler
29.03.2024

Avantajları ve Dezavantajları ile Tüy Sarartıcı Ürünler

Tüy sarartıcı ürünler koyu renk tüyleri güçlendirmeden daha sarı bir renge sahip olmalarını sağlar. Böylelikle belirgin bir görüntüye sahip olmaya tüyler rahatsız edici bir görüntüye sahip olmaktan kurtulur. Tüy sarartıcı ürünler genellikle krem formda üretilir. Kullanımı oldukça kolay olan bu ürünler, tüyleri kökünden almaz. Dolayısıyla tam bir epilasyon ürünü sayılmaz. Ancak özellikle göbek ya da kasık gibi farklı bölgelerde meydana gelen istenmeyen tüylerin daha az belirgin bir görüntüye sahip olmalarını sağlarlar. Tamamen acısız olması ise yaygın olarak tercih edilmelerini sağlayan en önemli özellikleridir.

Tüy Sarartıcı Krem Kullanmanın Avantajları

Tüy sarartıcı kremler acil durumlarda tüyleri güçlendirmeden sararmalarına yardımcı olmak amacıyla kullanılır. Hızlı ve pratik bir çözüm sağlıyor olmaları sebebiyle tercih edilen bu kremler, en koyu renk takıların bile kısa süre içerisinde sarı-beyaz renge sahip olmalarını sağlar.

Kozmetik dünyasında yaşanan gelişmeler ve buna bağlı olarak teknolojinin her geçen gün gelişiyor olmasına kozmetik dünyasında yansıması, epilasyon ürünlerinin oldukça geniş bir listeye sahip hale gelmesini sağlamıştır. Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmak amacıyla kullanılabilecek pek çok farklı ürün bulunur. Epilasyon ürünleri arasında bulunan tüy sarartıcı ürünlerin sağladığı en önemli avantajı ise diğer pratik ürünler gibi kıl köklerini güçlendirmiyor olmalıdır. 

Tüy sarartıcı ürünler genellikle krem formunda üretilen ürünlerdir. Kutu içerisinden tüy sarartıcı ürün ve karıştırılması için sağlanacak bir krem çıkar. Böylece kısa süre içerisinde istenmeyen tüylerin sarı bir renge sahip olması sağlanır. Böylelikle etek ya da kolsuz bir tişört giyerken istenmeyen tüylerin sizi rahatsız etmesinin önüne geçebilirsiniz.

Tüy sarartıcı krem kullanımı hassas ciltler için önerilmeyebilir. Bu gibi bir ürünü kullanmadan önce mutlaka dermatoloğa danışılması önerilir. Böylelikle hangi ürünün cildiniz için uygun olduğuna karar verebilir ve daha sağlıklı bir kullanımı mümkün hale getirebilirsiniz.

Sesu tüy sarartıcı krem tüy sarartıcı ürünler arasında en çok tercih edilen ürün olarak bilinir. Oldukça yaygın şekilde tercih ediliyor olmasını sağlayan en önemli özelliği ise uzun yıllardır bu alanda üretim yapan bir marka tarafından üretiliyor ve hassas ciltler için de uygun bir kullanım sağlıyor olmasıdır.

Tüy Sarartıcı Ürünlerin Dezavantajları

Epilasyon ürünlerinin her geçen gün daha büyük bir gelişim göstermesi ve buna bağlı olarak daha uzun bir listeye sahip olmasıyla birlikte her ürünün kullanımıyla birlikte sağladığı avantajlar ve dezavantajlar bulunmaya başlamıştır.  Bu durum tüy sarartıcı ürünler içinde geçerlidir. 

Yüz bölgesi de dahil olmak üzere vücudun pek çok farklı bölgesinde bulunan istenmeyen tüylere uygulanabilen tüy sarartıcı krem zararları arasında hassas ciltler için uygun olmaması bulunur. Kendine ait özel içeriği sayesinde cilt üstünde bulunan ve istenmeyen tüylerin kısa süre içerisinde rengini açan bu kremler, cildin daha hassas bir yapıya sahip olmasına neden olabilir. Dolayısıyla bu gibi kremleri kullanmadan önce mutlaka cilt tipiniz için uygun olduğundan emin olmanız gerekir. Eğer epilasyon ürünlerinden herhangi birine alerji besliyor ve kullanmanız ile birlikte istenmeyen durumlar meydana geldiğini görüyorsanız mutlaka bir uzmana danışmanız ve onay almanız gerekir.

Tüy sarartıcı krem kullanımı ile birlikte meydana gelen bir diğer önemli dezavantajı ise ağda ya da lazer gibi diğer epilasyon yöntemleri ile çeşitli farklar dolayısıyla ayrılıyor olmasıdır. Tüy sarartıcı krem kullandığınız takdirde tüyler kökünden giderilmez. Dolayısıyla uzun süre boyunca temizlik sağlaması mümkün değildir. Tüy sarartıcı krem yalnızca belirli bir süreliğine cilt üstünde bulunan ve istenmeyen tüylerin daha açık bir renge sahip olmasını sağlar. Dolayısıyla tam bir epilasyon yöntemi olduğunu dile getirmek doğru değildir. Ada ya da lazer gibi diğer epilasyon yöntemleri kılları kökünden alır. Böylelikle uzun süre boyunca temiz bir kullanım sağlar. Fakat doğal tüy sarartıcı gibi kremler kullanarak bu gibi bir etki elde etmek mümkün olmadığı gibi söz konusu değildir. Acil ve pratik bir çözüm istendiği takdirde tercih edilebilecek tüy sarartıcı kremler yalnızca belirli bir süre için tüylerin daha az belirgin olmalarını sağlar.

Tüy sarartıcı ile kaş rengi açmak son yıllarda oldukça popüler bir uygulamadır. Bu durum tüy sarartıcı kremlerin yüz bölgesine kullanımı ile meydana gelebilecek problemlerin de söz konusu hale gelmesini sağlar. Tüy sarartıcı kremler yüzde dahil olmak üzere vücudun farklılıklarını uygulamak için uygundur. Ancak yüzünüzde dahil olmak üzere vücudunuzun herhangi bir yerinde kullandığınız epilasyon ya da kozmetik ürünleri sebebiyle alerji yaşıyorsanız tüy sarartıcı krem kullanmadan önce mutlaka bir uzmandan onay almanız gerekir. Aksi taktirde yüz bölgesinde kullanacağınız tüy sarartıcı krem çok ciddi problemlere sebebiyet verebilir.

Tüy Sarartıcı Yüze Uygulanır mı? 

Tüy sarartıcı ile kaş açma özellikle saçlarını boyatarak daha açık bir saç rengine sahip olan kadınlar tarafından oldukça yaygın şekilde tercih edilen bir uygulamadır. Esmer ya da kumral bir ten rengine sahip olduğunuz halde saçlarınıza daha açık bir renge boyattığınızda kaşlarını saçlarınızı oranla daha koyu bir renge sahip olur. Eğer bu görüntü sizi rahatsız ediyorsa herhangi bir kimyasal boya kullanmadan yalnızca tüy sarartıcı yardımıyla kaşlarınızı rengini açabilirsiniz.

Kaş rengini açmak amacıyla tüy sarartıcı krem nasıl kullanılır sorusuna paket üzerinde belirtilen miktarlar ile hazırlanarak kaş bölgesinde uygulanacağı ve ardından yaklaşık 5 dakikalık süreç dahilinde temizlenmesi gerektiğine dair yanıt vermek mümkündür. İlk defa kaşlarınızı açmak tüy sarartıcı kullanıyorsanız 5 dakikalık süreci tamamen beklemeden birkaç dakika sonra kontrol ederek temizlemeniz daha uygun olur. Böylelikle istediğiniz renk tonuna daha kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanmadan önce herhangi bir alerjik reaksiyona sahip olmadığınıza dair de kesinlikle emin olmanız gerekir.

Tüy sarartıcı ile saç açma da son yıllarda tercih edilen bir uygulama olsa da saçım çok yoğun olması tüy sarartıcı ile açarak çok vakit kaybetmeye neden olur. Dolayısıyla saç açmak için genellikle daha yoğun açıcıya sahip olan ombre gibi saç açıcı ürünler kullanılır. 

Esmerlerde tüy sarartıcı oldukça başarılı sonuçlar doğurur. Yüz ya da vücudun herhangi bir bölgesinde istenmeyen tüyler ile karşılaşmak özellikle yaz ayları için oldukça can sıkıcıdır. Eğer istenmeyen tüyleri ortadan kaldırmak için uzun süreli bir vaktiniz yoksa ve ne gibi bir yol izlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız siz de tüy sarartıcı ürünlerden yana tercih yapabilirsiniz. Böylelikle yalnızca birkaç dakika içerisinde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün hale gelir.

Ancak tüy sarartıcı ürünlerden herhangi birini kullanırken tüy sarartıcı krem zararları mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Hassas ciltler tarafından tercih edilmemesi gereken ya da tercih edileceği takdirde mutlaka bir dermatolog tarafından onaylanması gereken bu kremler kılları kökünden temizleyemez. Dolayısıyla kısa süreli bir çözüm sunar.

Yüz tüy sarartıcı yüz bölgesinde bulunan ve istenmeyen tüylerin daha belirgin bir hale gelmesini engellemek ve istenmeyen görüntüyü ortadan kaldırmak amacıyla yaygın olarak kullanılır. Acil ve pratik bir çözüm olması sebebiyle tercih edilen tüy sarartıcı kremler günümüzde pek çok farklı marka tarafından çeşitli özelliklere sahip olacak şekilde üretilir.

Blog Son Eklenenler
Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma

Stick Güneş Kremleri ile Güneşin Zararlarına Karşı Tam Koruma

Stick güneş kremleri gündelik bakım rutininin parçası olması gereken ürünlerden birisi olarak biliniyor. Standart güneş kremlerinden daha farklı formlarda üretilen bu ürünler güneş bakım ürünü olarak ele alınıyor.

Devamını Oku
14.06.2024
Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalarımız, hayatımızdaki ilk kahramanlar ve rol modelleridir. Onların sevgisi, koruyuculuğu ve hayat boyunca bize verdikleri destek, her zaman değerini korur. Babalar Günü ise bu özel adamların ne kadar kıymetli olduklarını onlara hissettirmek için iyi bir fırsattır.

Devamını Oku
12.06.2024
EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT parfüm ya da EDP parfüm, parfümlerin üzerinde gördüğünüz terimlerdir. Eğer kendinize yeni bir parfüm almayı düşünüyorsanız bu terimlerin ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Devamını Oku
10.06.2024
Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Stick ruj son yılların en sevilen makyaj ürünlerinden biri olmayı başardı. Kullanım esnasında büyük bir pratiklik sunuyor olması sebebiyle tercih edilen bu rujlar oldukça ergonomik tasarımlara sahip.

Devamını Oku
07.06.2024
Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma karşıtı serumlar bütün kadınların cilt bakım rutinlerine eklediği kozmetik ürünlerden birisi olarak biliniyor. Farklı markalar tarafından üretilen yaşlanma karşıtı serumlar isimlerinden anlaşılacağı üzere yaşlanmanın istenmeyen etkilerinin minimize edilmesini sağlıyor.

Devamını Oku
03.06.2024
Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden hour makeup nedir? sorusu son dönemlerde sosyal medyada en çok araştırılan konulardan biri olmayı başardı. Yeni bir makyaj trendi olan golden hour makeup; gündoğumu ve gün batımının verdiği muhteşem enerjiyi yansıtmayı amaçlayarak yapılıyor. 

Devamını Oku
31.05.2024
Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction bölgesel zayıflama amacıyla son dönemlerde sık tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Kilo alımı birçok farklı sebep doğrultusunda gerçekleşebilir. Kontrolsüz şekilde kilo almak obezite gibi ciddi problemlere yol açabilir.

Devamını Oku
27.05.2024
Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Çiçekli parfüm gibi aromatik parfümler özellikle yaz aylarının favorisi olmayı başarıyor. Farklı çiçekler ve içerikler ile hazırlanan çiçekli parfümler hafif bir koku isteyenlerin tercihi oluyor. 

Devamını Oku
22.05.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.