Üyelere Özel İndirim x Bugüne Özel İlk Alışverişinizde... Sepette %10 Ekstra İndirim Kod: OT78DQG8 Bakım Ürünlerinde Geçerlidir!
Mesaj 1 Mesaj 2 Mesaj 3
Menü
Sepetim
Artıları ve Eksileri ile Farklı Epilasyon Ürünleri
29.03.2024

Artıları ve Eksileri ile Farklı Epilasyon Ürünleri

Epilasyon ürünleri istenmeyen vücut tüylerinin ortadan kaldırılmasına ve yok edilmesini sağlayan ürünlerdir. Özellikle kadınlar tarafından en çok rağbet gören kozmetik konulardan biri olan epilasyon ürünleri, oldukça geniş bir listeye sahiptir. Her vücut tipinin birbirinden farklı olması, epilasyon ürünleri konusunda istek ve ihtiyaçların da birbirinden farklı olmasını sağlar. Bu durum her kadın tarafından tercih edilen farklı bir epilasyon ürünü olduğu anlamına gelir. 

Epilasyon ürünleri arasında yer alan ürünlerin kullanımı ile birlikte sağlanan avantajlar ve dezavantajlar bulunur. Vücudunuzun istekleri ve tüylerinizi alma rutininiz gibi çeşitli etkenleri göz önünde bulundurarak sizin için en uygun epilasyon ürününü tercih edebilirsiniz. 

Cımbız

Epilasyon ürünleri arasında bulunan cımbız, oldukça eski bir kullanıma sahiptir. Vücutta bulunan, istenmeyen küçük boyuttaki tüyleri almak için en hızlı ve en etkili yol olarak cımbız, küçük bir üründür. Ergonomik tasarımı sayesinde çantanızda bulunabilen ve böylelikle istediğiniz her yerde kullanabileceğiniz cımbız, kullanımı ile birlikte avantajlar ve dezavantajlar yaratır.

Cımbız modelleri de günümüzde oldukça çeşitli hale gelmiştir. Böylelikle vücudun farklı noktalarında ve farklı boyutlardaki kılları almak amacıyla kullanılabilecek modeller bulmak mümkündür. Birkaç küçük kılda fazlasını almanız gerekiyorsa cımbız ile işlem yapmak saatlerinizi alabilir. Bunun yanı sıra cımbız ile kıllarınızı alırken mutlaka kontrollü olmanız gerekir. Örneğin kaş bölgenizde bulunan istenmeyen kılları alırken ters yönde bir hareket yaparsanız bu noktadan sonra kaşınız her zaman ters yönde çıkabilir.

Cımbız kullanımı ile sağlanan en önemli avantaj oldukça masrafsız olmasıdır. Bunun yanı sıra ergonomik bir tasarıma sahip olması pratik bir kullanım sağlar ve istediğiniz her yere götürebilmeniz konusunda başarılı bir rol oynar. 

Ancak kullanımı ile birlikte sağladığı dezavantajlar olduğunu da dile getirmek gerekir. Acı verici olması, büyük alanlarda uygulaması zaman alıcı olması ve ince kılları büyütüp gürleştiriyor olması en önemli dezavantajları arasında gelir. Özellikle kaşlara almak için kullanılan cımbız, gözlük kullanan kişiler için zorlu bir süreç haline gelebilir.

Tüy Sarartıcı Krem

Tüy sarartıcı krem son yılların en çok tercih edilen epilasyon ürünlerinden biridir. Ancak sanılanın aksine tüy sarartıcı krem, vücutta bulunan tüylerin ortadan tamamen kalkması amacıyla kullanılmaz. Aksine koyu bir renge sahip olan yani oldukça belirgin olan tüylerin sarı beyaz bir renge sahip olmasını sağlar. Böylelikle tüyler alınmasa dahi belirgin bir görüntüye sahip olmadığı için rahatsız edici olmaz.

Tüy ve kılları rengini azaltmak amacıyla kullanılan bu kremler tüy azaltıcı krem ile birlikte kullanılabilir. Tüyleri azaltmak amacıyla kullanılan kremlerin kullanımı esnasında sık aralıklar ile epilasyon yapmak mantıklı olmaz. Dolayısıyla tüy azaltıcı kür uygularken sizi rahatsız eden kıl ve tüyler için sarartıcı krem kullanabilir, istenmeyen, belirgin ve koyu görüntünün üstesinden gelebilirsiniz. 

Göbek, kasık ve sırt gibi epilasyon ile zorlu anlar yaşamamıza neden olan bölgelerde bulunan tüy ve kılları için kullanabileceğiniz tüy sarartıcı krem, uzaktan bakıldığı takdirde tamamen temiz bir görüntü elde etmeniz konusunda size yardımcı olur. Tüy sarartıcı krem içeriğinde verilen reçeteye göre hazırlanan ve ardından tüylerin üzerine sürülen bir kremdir. Yaklaşık 10 ila 15 dakikalık bekleme sürecinin ardından temizlenen bölge, temiz bir görüntüye sahip hale gelir. Dezavantajı ise tüylerin tamamen ortadan kalkmasına yardımcı olmuyor olmasıdır.

Tüy Dökücü Krem

Tüy dökücü krem en acısız epilasyon yöntemidir. Tüy dökücü kremler ile istenmeyen kıl ve tüyleri ortadan kaldırmak oldukça kolay ve konforludur. Çeşitli markalar tarafından üretilen ve krem ya da sprey gibi farklı formlarda bulunan tüy dökücü ürünleri rahatsız olduğunuz bölgeyi uygulamalı ve belirtilen süre boyunca bekledikten sonra temizlemelisiniz. Bu sayede istenmeyen kıllar tamamen ortadan kalkar.

Tüy dökücü sprey gibi farklı formlarda üretilen ve kullanım esnasında büyük bir kolaylık sağlayan bu ürünler kullanım esnasında çeşitli avantajlar ve dezavantajlar yaratır. Sağladığı en önemli avantaj birkaç dakika içerisinde tamamen temiz bir görüntüye sahip olmak ve istenmeyen kıllardan kurtulmaktır. Fakat tüy dökücü kremler lazer ya da ağda gibi yöntemler gibi kılları kökünden almaz. Yalnızca görünen kısmı koparak ortadan kaybolmasını sağlar. Dolayısıyla tüy dökücü sprey ya da krem gibi ürünler ile alınan tüyler çok kısa süre içerisinde tekrar çıkar. Bunun yanı sıra daha sert bir kıl yapısına sahip olmaya da neden olabilir.

Tüy alma ve şekillendirme seti içerisinde yer alan tüy dökücü kremler vaktiniz olmadığında ve istenmeyen kıllara derhal müdahale etmeniz gerektiğinde sizler için avantajlı bir kullanım sunar. Ancak uzun süreli kullanımda kıl köklerini beslediği ve kılları güçlendirdiği görülür. Dolayısıyla kullanımıyla birlikte sağladığı avantajlar kadar dezavantajları da olduğunu dile getirmek yanlış olmaz.

Ağda

Tarihin en eski zamanlarından beri pek çok kadın ve erkek vücudunda bulunan istenmeyen tüyleri almak için ağda kullanır. Vücutta bulunan istenmeyen tüylerden kurtulmak amacıyla uygulanan bir yöntem olan ağda, roll-on ağda gibi farklı versiyonlara sahiptir. Vücudun birçok farklı bölgesi için kullanılabilen ve çeşitli versiyonlara sahip olduğu için kullanım esnasında kolaylık sunan ada günümüzün en çok tercih edilen kişisel bakım uygulamalarından biridir.

Ilık ağda uygulaması ile birlikte sağlanan en önemli avantaj zaman içerisinde kıl köklerinin zayıflıyor olmasıdır. Bunun yanı sıra kılları kökünden aldığı için uzun süre pürüzsüz bir vücuda sahip olabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra yalnızca kılları değil vücutta bulunan ölü deriyi de temizleyen ağda, ağda adı verilen yapışkan bir karışım ve ağda bandı ile uygulanır. Vücudun yüz de dahil olmak üzere her bölgesine uygulanabilen ağda, uygulanacak olan bölgeye ağda sürülür ve üzerine bant koyularak çekilir. Kılların çıkış yönüne göre uygulanması gereken ağda bezi uygulama esnasında acı ve ağrı hissetmeye neden olabilir.

Pek çok kişi uygulama esnasında meydana gelen ağrılı his sebebiyle ağdayı mantıklı bir epilasyon yöntemi olarak bulmuyor olsa da zaman içerisinde ne kadar avantajlı bir kullanıma sahip olduğu görülür. Böylelikle uzun süre temiz bir vücuda sahip olmak mümkün hale gelir. Yüz ağdası sayesinde bıyık üstü ya da kaş gibi istenmeyen noktalarda çıkan kılların kökleri zayıflar ve zaman içerisinde yumuşar.

Traş

Ağdanın acılı bir yöntem olduğunu düşünen pek çok kişinin tercihi olan tıraş bıçağı pratik bir yöntem olması sebebiyle tercih edilir. Özellikle erkekler tarafından çok sık şekilde kullanılan tıraş bıçakları günümüzde kadınların vücut tipi ve kıl anatomisi için uyumlu olan farklı versiyonlar ile üretilmeye başlamıştır.

Kadın tıraş bıçağı kullanımı oldukça pratiktir. Banyo ya da duş esnasında kullanılabilecek olan tıraş bıçağı tıraş köpüğü, jeli ya da sabun yardımıyla tıraş edilecek olan bölgenin köpürt silmesi ve ardından tıraş bıçağının uygulanmasıyla gerçekleşir. Kılların çıktığı yere göre uygulanması gereken kullan at tıraş bıçağı yalnızca birkaç dakika içerisinde istenmeyen kıllardan kurtulmayı sağlar.

Ancak tıraş yöntemi ile epilasyon yapmanın sağladığı birtakım dezavantajlar bulunur. Bunlardan en önemlisi özellikle bacak bölgesinde meydana gelen batıklardır. Jilet ile kılların her zaman çıktığı yöne göre alınamıyor olması zaman içerisinde batık meydana gelmesine neden olur. Bunun yanı sıra ağda yöntemi gibi uzun süre boyunca temizlik sağlamaz. Çünkü jilet ile kılları kökünden temizlemek mümkün değildir. Yalnızca vücut üzerinde görülen kısımları kesilir.

Tüm bunların haricinde uygulama esnasında tıraş jeli gibi vücudun daha yumuşak ve kaygan olmasını sağlayan ürünler kullanılsa bile tıraş yapmakta zaman içerisinde cildi kurutabilir. Fakat son zamanlarda çeşitli markalar tarafından üretilen pek çok tıraş bıçağı daha avantajlı bir kullanım sunar ve istenmeyen kuruluğu önler. Pratik bir seçenek olması sebebiyle tercih edilen tıraş yöntemi, kendine ait avantajları ve dezavantajları olağan bir epilasyon yöntemidir.

Blog Son Eklenenler
Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalar Günü için En İyi Hediye: Erkek Bakım Setleri

Babalarımız, hayatımızdaki ilk kahramanlar ve rol modelleridir. Onların sevgisi, koruyuculuğu ve hayat boyunca bize verdikleri destek, her zaman değerini korur. Babalar Günü ise bu özel adamların ne kadar kıymetli olduklarını onlara hissettirmek için iyi bir fırsattır.

Devamını Oku
12.06.2024
EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT EDP Parfüm Arasındaki Farklar Neler?

EDT parfüm ya da EDP parfüm, parfümlerin üzerinde gördüğünüz terimlerdir. Eğer kendinize yeni bir parfüm almayı düşünüyorsanız bu terimlerin ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Devamını Oku
10.06.2024
Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Her Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazı: Stick Rujlar

Stick ruj son yılların en sevilen makyaj ürünlerinden biri olmayı başardı. Kullanım esnasında büyük bir pratiklik sunuyor olması sebebiyle tercih edilen bu rujlar oldukça ergonomik tasarımlara sahip.

Devamını Oku
07.06.2024
Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma Karşıtı Serumlar Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma karşıtı serumlar bütün kadınların cilt bakım rutinlerine eklediği kozmetik ürünlerden birisi olarak biliniyor. Farklı markalar tarafından üretilen yaşlanma karşıtı serumlar isimlerinden anlaşılacağı üzere yaşlanmanın istenmeyen etkilerinin minimize edilmesini sağlıyor.

Devamını Oku
03.06.2024
Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden Hour Makeup Nasıl Yapılır?

Golden hour makeup nedir? sorusu son dönemlerde sosyal medyada en çok araştırılan konulardan biri olmayı başardı. Yeni bir makyaj trendi olan golden hour makeup; gündoğumu ve gün batımının verdiği muhteşem enerjiyi yansıtmayı amaçlayarak yapılıyor. 

Devamını Oku
31.05.2024
Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction bölgesel zayıflama amacıyla son dönemlerde sık tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Kilo alımı birçok farklı sebep doğrultusunda gerçekleşebilir. Kontrolsüz şekilde kilo almak obezite gibi ciddi problemlere yol açabilir.

Devamını Oku
27.05.2024
Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Fresh Kokuları Sevenlere Özel Çiçekli Kadın Parfümleri

Çiçekli parfüm gibi aromatik parfümler özellikle yaz aylarının favorisi olmayı başarıyor. Farklı çiçekler ve içerikler ile hazırlanan çiçekli parfümler hafif bir koku isteyenlerin tercihi oluyor. 

Devamını Oku
22.05.2024
Hacimli Saçlara Kavuşmak için 5 Öneri

Hacimli Saçlara Kavuşmak için 5 Öneri

Hacimli saç sağlıklı, dolgun ve canlı gözüken saç anlamına geliyor. Pek çok kişi saçlarının hacimli gözükmesi için farklı yol ve yöntemler deniyor. Saçlarınızın gün içerisinde sönmemesi ve her zaman yaptığınız ilk an gibi gözükmesini istiyorsanız uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor.

Devamını Oku
20.05.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.